О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2024 года № 25-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 082 056 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 339 347 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 160 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 665 429 тысяч тенге;
2) затраты – 10 908 890 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 119 903 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 228 065 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 108 162 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 946 737 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 946 737 тысяч тенге:
поступление займов – 946 737 тысяч тенге;
погашение займов – 108 882 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 239 505 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.12.2025 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета и Национального фонда в общей сумме – 1 985 304 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 182 233 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 12 947 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 2 192 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 6 067 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 75 – бабы 2 – тармағына Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6 – бабы 1 – тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 082 056 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 339 347 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 160 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 665 429 мың теңге;
2) шығындар – 10 908 890 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 119 903 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 228 065 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 108 162 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 946 737 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 946 737 мың теңге:
қарыздар түсімі – 946 737 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 108 882 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 239 505 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 34-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2024 жылғы желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2025 - 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 1 985 304 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 182 233 мың теңге;
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту– 12 947 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 2 192 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 6 067 мың теңге;

на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 138 745 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в с. Жалпактал – 400 714 тысячи тенге;
на строительство внутри поселковых дорог в с. Кайынды – 314 350 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Караоба – 130 000 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Кушанкол – 370 000 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог п. Казталов – 200 000 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 228 056 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме – 5 215 063 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 21 718 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет – 4 396 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 91 706 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 7 704 тысячи тенге:
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Беспишен – Кушанколь – Караоба" 15 - 49 км (34 км) – 2 291 082 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Беспишен – Кушанколь – Караоба" 49 - 64 км (33 км) – 1 017 383 тысячи тенге;
на приобретение жилых домов в рамках пилотного проекта "Қаладан-ауылға" на 2024 - 2026 годы – 301 600 тысяч тенге;
на приобретение жилья для социально уязвимых слоев населения – 59 461 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения "подъезд к с. Талдыапан" 9 - 20 км – 53 498 тысяч тенге;
на реконструкцию внутрипоселковых автомобильных дорог в с.Жалпактал - 86 193 тысячи тенге;
на строительство внутри поселковых дорог в с. Кайынды - 55 484 тысячи тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с. Бейстерек – 14 000 тысяч тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с. Бозоба – 14 000 тысяч тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с. Хайруш – 14 000 тысяч тенге;
на установку КБМ для водоснабжения с. Сексенбаев – 14 000 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Абиш и Саралжын – 108 680 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Сатыбалды, Бостандык, Ащысай и Жас – 172 223 тысячи тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Копкутир, Аккурай и Хайруш – 49 584 тысячи тенге;
на строительство сетей газоснабжения социальных объектов сел Саралжын, Каракуль и Сексенбаев – 51 213 тысячи тенге;
на реконструкцию парка поселка Жалпактал Казталовского района ЗКО- 131 140 тысяч тенге;

халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 138 745 мың теңге;
Жалпактал ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғыртуға – 400 714 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 314 350 мың теңге;
Қошанкөл ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 370 000 мың теңге;
Қараоба ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысына – 130 000 мың теңге;
Казталов ауылындағы ауылішілік жолдарды қайта құру - 200 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 228 056 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 5 215 063 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 21 718 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 396 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 91 706 мың теңге;
Тұрғын үй сертификаттарын беру – 7 704 мың теңге;
"Беспішен – Қошанкөл – Қараоба" аудандық маңызы бар 15 - 49 км. (34 км) автомобиль жолын күрделі жөндеу – 2 291 082 мың теңге;
"Беспішен – Қошанкөл – Қараоба" аудандық маңызы бар 49 - 64 км. (34 км) автомобиль жолын және Еңбек ауылына кіреберіс жолын 0 - 18 км күрделі жөндеу – 1 017 383 мың теңге
2024 - 2026 жылдарға арналған "Қаладан – Ауылға" пилоттық жобасы шеңберінде тұрғын үйлер сатып алу – 301 600 мың теңге;
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 59 461 мың теңге;
Талдыапан ауылының аудандық маңызы бар кірмежолын орташа жөндеу 9 - 18 шақ – 53 498 мың теңге;
Жалпактал ауылішілік автомобиль жолдарын қайта жаңғырту – 86 193 мың теңге;
Қайыңды ауылындағы ауылішілік жолдардың құрылысы – 55 484 мың теңге;
Бейстерек ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 14 000 мың теңге;
Бозоба ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 14 000 мың теңге;
Хайруш ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 14 000 мың теңге;
Сексенбаев ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату - 14 000 мың теңге;
Саралжын және Әбіш ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 108 680 мың теңге;
Сатыбалды, Бостандық, Ащысай және Жас ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 172 223 мың теңге;
Көпкүтір, Аққурай, Хайруш ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 49 584 мың теңге;
Саралжын, Қаракөл, Сексенбаев ауылдарының әлеуметтік нысандарын газбен жабдықтау желілерінің құрылысы – 51 213 мың теңге;

на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 58 905 тысяч тенге;
на приобретение арендных квартир для очередников МИО из числа СУСН – 529 153 тысячи тенге;
на реконструкцию парка поселка Жалпактал Казталовского района ЗКО- 127 880 тысяч тенге
на приобретение 2 двухквартирных служебных дома для специалистов в сфере здравоохранения – 71 200 тысяч тенге
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.03.2025 № 27-3 (вводится в действие с 01.01.2025); от 11.09.2025 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2025); от 28.11.2025 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Установить на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 616 961 тысяча тенге, в том числе:
Акпатерский сельский округ – 27 907 тысяч тенге;
Брикский сельский округ – 33 631 тысяча тенге;
Болашакский сельский округ – 36 432 тысячи тенге;
Бостандыкский сельский округ – 34 542 тысячи тенге;
Жалпакталский сельский округ – 67 036 тысяч тенге;
Жанажолский сельский округ – 35 137 тысяч тенге;
Казталовский сельский округ – 64 737 тысяч тенге;
Коктерекский сельский округ – 35 726 тысяч тенге;
Кайындинский сельский округ – 32 239 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ – 38 327 тысяч тенге;
Караобинский сельский округ – 37 823 тысячи тенге;
Караузенский сельский округ – 34 663 тысячи тенге;
Кушанкольский сельский округ – 37 009 тысяч тенге;
Талдыапанский сельский округ – 30 245 тысяч тенге;
Талдыкудукский сельский округ – 33 943 тысячи тенге;
Теренкольский сельский округ – 37 564 тысячи тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 185 496 тысяч тенге:

Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу – 58 905 мың теңге;
Жергілікті атқарушы органның кезегінде тұрған халықтың әлеуметтік осал топтары үшін арендалық пәтерлерді сатып алу – 529 153 мың теңге;
Казталов ауданы Жалпақтал ауылының саябағын қайта құру – 127 880 мың теңге;
Денсаулық сақтау саласы мамандарына арналған 2 екі пәтерлік қызметтік үй сатып алуға Казталов ауданына берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер - 71 200 мың теңге;
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 19.03.2025 № 27-3 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі); 11.09.2025 № 30-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі); 28.11.2025 № 33-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі) шешімдерімен.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылға кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2025 жылға аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 616 961 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақпәтер ауылдық округі – 27 907 мың теңге;
Бірік ауылдық округі – 33 631 мың теңге;
Болашақ ауылдық округі – 36 432 мың теңге;
Бостандық ауылдық округі – 34 542 мың теңге;
Жалпақтал ауылдық округі – 67 036 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 35 137 мың теңге;
Казталов ауылдық округі – 64 737 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі – 35 726 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округі – 32 239 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі – 38 327 мың теңге;
Қараоба ауылдық округі – 37 823 мың теңге;
Қараөзен ауылдық округі –34 663 мың теңге;
Қошанкөл ауылдық округі – 37 009 мың теңге;
Талдыапан ауылдық округі – 30 245 мың теңге;
Талдықұдық ауылдық округі – 33 943 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі – 37 564 мың теңге;
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 185 496 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
Аталған сомаларды аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округі бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в размере 49 206 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.12.2025 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата С.Мулдашев
Приложение 1 к решению
Казталовского районного маслихата
от 20 декабря 2024 года № 25 - 2
Районный бюджет на 2025 год

9. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 49 206 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 34-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа еңгізіледі).
10. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Мулдашев
Аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 25 - 2 шешіміне № 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет

357 228
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
357 228
006
Оказание жилищной помощи
1 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
181 949
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 539
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
139 656
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно - ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно - курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
11 084
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
75 563
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73 563
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 266
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
22 297
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
71 328
1
Жилищное хозяйство
31 200
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
15 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5 200
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры
5 200
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0
2
Коммунальное хозяйство
36 128
458
Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26 128
005
Развитие коммунального хозяйства
16 128
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

357 228
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
357 228
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
181 949
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 539
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
139 656
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай - ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
11 084
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
75 563
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73 563
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 266
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
22 297
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
71 328
1
Тұрғын үй шаруашылығы
31 200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
15 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5 200
004
Инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 200
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0
2
Коммуналдық шаруашылық
36 128
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26 128
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
16 128
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту