О бюджетах сельских округов Акжаикского района на 2025-2027 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 27-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжолского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 642 тысячи тенге:
налоговые поступления – 12 842 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 37 800 тысяч тенге;
2) затраты – 62 851 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 209 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 209 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 209 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.09.2025 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 494 тысячи тенге:
налоговые поступления – 4 902 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 92 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 40 500 тысяч тенге;
2) затраты – 54 139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 645 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 645 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 645 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.09.2025 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған Ақжайық ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 642 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 842 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 37 800 мың теңге;
2) шығындар – 62 851 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 12 209 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 209 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 209 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 15.09.2025 № 32-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсуат ауылдық округінің бюджеті 4, 5 және 6 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 494 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 902 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 92 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 40 500 мың теңге;
2) шығындар – 54 139 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 645 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 645 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 645 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 15.09.2025 № 32-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

используемые остатки бюджетных средств – 24 237 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 - в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.09.2025 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
19. Поступления в бюджеты сельских округов на 2025 год формируется в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и решением Акжаикского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 26-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы".

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 237 мың теңге.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 15.09.2025 № 32-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттері түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Ақжайық аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 26-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалыптасады.

20. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 838 282 тысячи тенге.
21. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
22. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата С.Сиражев
Приложение 1 к решению
Акжаикского районного маслихата
от 27 декабря 2024 года № 27-1
Бюджет Акжолского сельского округа на 2025 год

20. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдері жалпы 838 282 мың теңге сомасында ескерілсін.
21. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
22. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Сиражев
Ақжайық аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 27-1 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті