О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2024 года № 21-153-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 078 259 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 951 460 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 073 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 285 299 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 820 427 тысяч тенге;
2) затраты – 16 613 642 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 300 187 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 481 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 181 483 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -835 570 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 835 570 тысяч тенге:
поступление займов – 481 670 тысяч тенге ;
погашение займов – 181 483 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 535 383 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 14.07.2025 № 27-197-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год норматив распределенияпо корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 50,0 процента, в областной бюджет 50,0 процента,по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента и по социальному налогу в бюджет района 48,7 процента, в областной бюджет 51,3 процента.
3. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в общей сумме 3 092 434 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в село исельских округов в общей сумме 641 624 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Бирлесу

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 21-153-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Келес ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 16 078 259 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 951 460 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 21 073 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 285 299 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 12 820 427 мың теңге;
2) шығындар – 16 613 642 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 300 187 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 481 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 181 483 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -835 570 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 835 570 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 481 670 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 181 483 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 535 383 мың теңге".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 14.07.2025 № 27-197-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз,төлем көзінен салық салынбатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз және әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 48,7 пайыз, облыстық бюджетке 51,3 пайызмөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2025 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 3 092 434 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2025 жылға аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 641 624 мың теңге сомасында 5- қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:

51 964 тысяч тенге;
в сельский округ Ушкын
54 748 тысяч тенге;
в сельский округ Жамбыл
58 488 тысяч тенге;
в сельский округ Бозай
38 476 тысяч тенге;
в сельский округ Бирлик
70 073 тысяч тенге;
в сельский округ Актюбе
53 868 тысяч тенге;
в сельский округ Ошакты
59 613 тысяч тенге;
в сельский округ Кошкарата
66 655 тысяч тенге;
в сельский округ Алпамыс батыр
49 407 тысяч тенге;
в сельский округ Биртилек
89 169 тысяч тенге;
в сельский округ Жузимдик

Бірлесу ауылдық округіне 51 964 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 54 748 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 58 488 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 38 476 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 70 073 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 53 868 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 59 613 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 66 655 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 49 407 мың теңге;
Біртілек ауылдық округіне 89 169 мың теңге;

49 163 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 59 187 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2025 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Н.Шаулиев
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 20 декабря
2024 года №21-153-VIII
Районный бюджет на 2025 год

Жүзімдік ауылдық округіне 49 163 мың теңге;
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 59 187 мың теңге болып бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Н.Шаулиев
Келес аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы №21-153-VIII
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет

014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 000
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 500
3
Информационное пространство
454 466
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
454 466
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
58 700
007
Функционирование районных (городских) библиотек
342 112
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
53 654
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
115 710
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
115 710
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
62 167
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
53 543
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
40 000
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
40 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40 000
036
Развитие газотранспортной системы
40 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
123 368
6
Земельные отношения
36 048
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
36 048
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
36 048
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
87 320
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87 320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
87 320
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
79 598
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
79 598
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
79 598
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
39 598
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5 000
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 500
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
60 000
008
Cпорт объектілерін дамыту
60 000
3
Ақпараттық кеңiстiк
454 466
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
454 466
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
58 700
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
342 112
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
53 654
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
115 710
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
115 710
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 167
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
53 543
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
40 000
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
40 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
40 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
123 368
6
Жер қатынастары
36 048
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
36 048
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 048
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
87 320
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87 320
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
87 320
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
79 598
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
79 598
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
79 598
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 598
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу