О бюджете города, поселка и сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 30 декабря 2024 года № 25-151-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Жетысай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 709 644 тысяч тенге:
налоговые поступления – 667 676 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 41 968 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 820 508 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 110 864 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –110 864 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –110 864 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 09.12.2025 № 34-202-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет сельского округа Жана ауыл на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 138 657 тысяч тенге:
налоговые поступления – 81 777 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 3 748 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 132 тысяч тенге;
2) затраты – 152 511 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 854 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 854 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 13 854 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 09.12.2025 № 34-202-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған қала, кент және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 25-151-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, Жетісай аудандық мәслихатыШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 709 644 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 667 676 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 41 968 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 820 508 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 110 864 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 110 864 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 110 864 мың теңге.".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 34-202-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Жаңа ауыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 138 657 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 81 777 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 3 748 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 53 132 мың теңге;
2) шығындар – 152 511 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 854 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 854 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 854 мың теңге.".
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 34-202-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 014 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 014 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 09.12.2025 № 34-202-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата М.Касимов
Приложение 1 к решению
Жетысайского районного маслихата
от 30 декабря 2024 года №25-151-VIII
Бюджет города Жетысай на 2025 год

6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 014 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 014 мың теңге мың теңге.".
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 34-202-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
14. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы М.Касимов
Жетісай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№25-151-VIII шешіміне 1-қосымша
Жетісай қаласының 2025 жылға арналған бюджеті