О бюджетах поселковых и сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2024 года № 29/1-08
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить бюджет сельского округа Акбиик на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 83 470 тысяч тенге:
налоговые поступления – 30 724 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала –4 804 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 942 тысяч тенге;
2) затраты – 85 779 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 309,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 309,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 2 309,0 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 40/1-08 (вводится в действие с 01.01.2025).
"2. Утвердить бюджет сельского округа Арыс на 2025-2027 годы согласно приложениям 4,5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 235 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 731 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 4 369 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 135 тысяч тенге;
2) затраты – 86 306 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 071 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 071,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –1071,0 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 40/1-08 (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтер бюджеттері туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/1-08 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"1. Ақбиік ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 83 470 мың теңге:
салықтық түсiмдер –30 724 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–4 804 мың теңге;
трансферттер түсiмi–47 942 мың теңге;
2) шығындар –85 779 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-2 309,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 309 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 309 мың теңге".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 40/1-08 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"2. Арыс ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4,5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 85 235 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 21 731 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер–4 369 мың теңге ;
трансферттер түсiмi–59 135 мың теңге;
2) шығындар –86 306 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-1 071,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 071,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –1 071,0 мың теңге ".
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 40/1-08 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

"3. Утвердить бюджет сельского округа Балыкты на 2025-2027 годы согласно приложениям 7,8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 120 588 тысяч тенге:
налоговые поступления –68 183 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 3 226 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 179 тысяч тенге;
2) затраты – 126 311 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 723,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 723,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 723,0 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 40/1-08 (вводится в действие с 01.01.2025).
"4. Утвердить бюджет сельского округа Жабагылы на 2025-2027 годы согласно приложениям 10,11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 78 181 тысяч тенге:
налоговые поступления –23 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0:
поступления от продажи основного капитала – 1 207 тысяч тенге ;
поступления трансфертов – 53 274 тысяч тенге;
2) затраты – 78 998 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета –-817,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –817,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 817,0 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 40/1-08 (вводится в действие с 01.01.2025).
"5. Утвердить бюджет сельского округа Жаскешу на 2025-2027 годы согласно приложениям 13,14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 888 тысяч тенге;
налоговые поступления –47 204 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступленияе от продажи основного капитала – 2 996 тысяч тенге;
поступления трансфертов –75 688 тысяч тенге;
2) затраты – 126 845 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;

"3. Балықты ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 7,8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 120 588 мың теңге:
салықтық түсiмдер –68 183 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 3 226 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 49 179 мың теңге;
2) шығындар – 126 311 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 723,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –5 723,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 723,0 мың теңге".
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 40/1-08 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"4. Жабағылы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 10,11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 78 181 мың теңге:
салықтық түсiмдер –23 700 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0:
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –1 207 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 53 274 мың теңге;
2) шығындар – 78 998 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –-817,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 817,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 817,0 мың теңге" .
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 40/1-08 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"5. Жаскешу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 13,14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 125 888 мың теңге:
салықтық түсiмдер –47 204 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –2 996 мың теңге;
трансферттер түсiмi –75 688 мың теңге;
2) шығындар – 126 845 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -957,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –957,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –957,0 тысяч тенге ".
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 40/1-08 (вводится в действие с 01.01.2025).
"6. Утвердить бюджет сельского округа Келтемашат на 2025-2027 годы согласно приложениям 16,17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год следующих объемах:
1) доходы –92 055 тысяч тенге:
налоговые поступления –31 502 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 1 210 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 343 тысяч тенге;
2) затраты – 93 124 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1069,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1069,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1069,0 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 40/1-08 (вводится в действие с 01.01.2025).
"7. Утвердить бюджет сельского округа Кемербастау на 2025-2027 годы согласно приложениям 19,20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год следующих объемах:
1) доходы – 74 333 тысяч тенге:
налоговые поступления – 35 426 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 68 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 566 тысяч тенге ;
поступления трансфертов – 38 273 тысяч тенге;
2) затраты – 76 001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1668,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1668,0 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1668,0 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 40/1-08 (вводится в действие с 01.01.2025).

4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -957,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –957,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 957,0 мың теңге".
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 40/1-08 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"6. Келтемашат ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 16,17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 92 055 мың теңге:
салықтық түсiмдер –31 502 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –0 ;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер –1 210 мың теңге;
трансферттер түсiмi –59 343 мың теңге;
2) шығындар –93 124 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) –-1 069,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 069,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 069,0 мың теңге".
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 40/1-08 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"7. Кемербастау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 19,20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 74 333 мың теңге:
салықтық түсiмдер –35 426 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –68 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 566 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 38 273 мың теңге;
2) шығындар –76 001 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -1668,0 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1668,0 мың теңге :
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1668,0 мың теңге".
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 08.12.2025 № 40/1-08 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.