О бюджете сельских округов и поселков на 2025-2027 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2024 года № 165. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 3 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казакстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула решения в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 28.04.2025 № 191 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет сельского округа Жартытобе на 2025-2027 годы согласно приложениями 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 годы следующих объемах:
1) доходы – 608 494 тысяч тенге:
налоговые поступления –32 023 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 528 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 574 943 тысяч тенге;
2) затраты – 615 164 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 670 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –6 670 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –6 670 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2025 № 230 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жартытобе в сумме 134 066 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет сельского округа Жуантобе на 2025-2027 годы согласно приложениями 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 295 464 тысяч тенге:
налоговые поступления –36 907 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов –258 557 тысяч тенге;
2) затраты – 306 815 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 351 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтер және кенттер бюджеті туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 165 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85 бабының 3-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Созақ аудандық маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 28.04.2025 № 191 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жартытөбе ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 608 494 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 32 023 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 528 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 574 943 мың теңге;
2) шығындар – 615 164 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 670 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
–6 670 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –6 670 мың теңге".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 230 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен Жартытөбе ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 134 066 мың теңге болып белгіленсін.
3. Жуантөбе ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 295 144 мың теңге:
1) кiрiстер – 295 464 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 36 907 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 258 557 мың теңге;
2) шығындар – 306 815 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 351 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –11 351 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –11 351 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2025 № 230 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Жуантобе в сумме 50 704 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет сельского округа Каракур на 2025-2027 годы согласно приложениями 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 221 699 тысяч тенге:
налоговые поступления –17 458 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 740 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 203 501 тысяч тенге;
2) затраты – 228 107 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 408 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 408 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 6 408 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 17.10.2025 № 219 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каракур в сумме 79 069 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет сельского округа Каратау на 2025-2027 годы согласно приложениями 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 188 540 тысяч тенге:
налоговые поступления –50 287 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 138 253 тысяч тенге;
2) затраты – 197 777 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 237 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –9 237 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 9 237 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 17.10.2025 № 219 (вводится в действие с 01.01.2025).

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –11 351 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –11 351 мың теңге".
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 230 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2025 жылы аудандық бюджеттен Жуантөбе ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 50 704 мың теңге болып белгіленсін.
5. Қарақұр ауылдық округі 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 221 699 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 17 458 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 740 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 203 501 мың теңге;
2) шығындар – 228 107 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 408 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 408 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 408 мың теңге".
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 17.10.2025 № 219 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 жылы аудандық бюджеттен Қарақұр ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 60 871 мың теңге болып белгіленсін.
7. Қаратау ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 188 540 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 50 287 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 138 253 мың теңге;
2) шығындар – 197 777 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 237 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 237 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 237 мың теңге".
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 17.10.2025 № 219 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Каратау в сумме 21 487 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет сельского округа Кумкент на 2025-2027 годы согласно приложениями 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
налоговые поступления –74 078 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 223 088 тысяч тенге;
2) затраты – 370 810 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -73 644 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –73 644 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 73 644 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 17.10.2025 № 219 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Кумкент в сумме 79 916 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет сельского округа Созак на 2025-2027 годы согласно приложениями 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 663 648 тысяч тенге:
налоговые поступления –91 019 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 720 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 568 909 тысяч тенге;
2) затраты – 679 496 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 848 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –15 848 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –15 848 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2025 № 230 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Предусмотреть на 2024 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Созак в сумме 41 978 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет сельского округа Сызган на 2025-2027 годы согласно приложениями 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

8. 2025 жылы аудандық бюджеттен Қаратау ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 21 487 мың теңге болып белгіленсін.
9. Құмкент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2027 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 297 166 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 74 078 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 223 088 мың теңге;
2) шығындар – 370 810 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -73 644 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 73 644 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 73 644 мың теңге".
10. 2025 жылы аудандық бюджеттен Құмкент ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 79 916 мың теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 17.10.2025 № 219 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Созақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 663 648 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 91 019 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 3 720 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 568 909 мың теңге;
2) шығындар – 679 496 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 848 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –15 848 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 848 мың теңге".
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 230 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025 жылы аудандық бюджеттен Созақ ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 41 978 мың теңге болып белгіленсін.
13. Сызған ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

используемые остатки бюджетных средств – 10 665 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 23 в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 17.10.2025 № 219 (вводится в действие с 01.01.2025).
24. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Тасты в сумме 44 839 тысяч тенге.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Созакского районного маслахата О.Жамиев
Приложение 1к решению
Созакского районого
маслихата от 27 декабря
2024 года №165
Бюджет сельского округа Жартытобе на 2025 год

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 665 мың теңге".
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 17.10.2025 № 219 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
24. 2025 жылы аудандық бюдеттен Тасты ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 44 839 мың теңге болып белгіленсін.
25. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Созақ аудандық мәслихатының төрағасы О.Жәмиев
Созақ аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№165 шешіміне 1 қосымша
Жартытөбе ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті