О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 27/115-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула решения в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 25.04.2025 № 30/140-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 656 054 тысяч тенге:
налоговые поступления – 29 325 797 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 783 725 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –1 484 445 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 65 062 087 тысяч тенге;
2) затраты – 119 521 699 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -159 227 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 159 227 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 000 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 1 000 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 23 706 418 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 23 706 418 тысяч тенге:
поступление займов – 23 946 391 тысяч теңге;
погашение займов – 665 023 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 425 050 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 36/167-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.

2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27/115-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 25.04.2025 № 30/140-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
1. Түркістан қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 96 656 054 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 29 325 797 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 783 725 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 484 445 мың теңге;
трансферттер түсiмі 65 062 087 мың теңге;
2) шығындар – 119 521 699 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 159 227 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 159 227 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 000 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 1 000 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 23 706 418 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 23 706 418 мың теңге:
қарыздар түсімі – 23 946 391 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 665 023 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 08.12.2025 № 36/167-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджет ке 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз.

3. Предусмотреть на 2025 год объем бюджетных изъятий передаваемых из городского бюджета в бюджет области в сумме 1 190 649 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2025 год в сумме 937 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23.07.2025 № 32/148-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

3. 2025 жылы қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 1 190 649 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 937 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 23.07.2025 № 32/148-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата Г.А.Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 24 декабря 2024 года №27/115-VІII
Городской бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 08.12.2025 № 36/167-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы

6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А.Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№27/115-VIІI шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 08.12.2025 № 36/167-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер