О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 27/115-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула решения в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 25.04.2025 № 30/140-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 121 506 114 тысяч тенге:
налоговые поступления – 27 752 325 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 760 712 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –26 816 817 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 176 260 тысяч тенге;
2) затраты – 120 644 599 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -159 228 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 159 228 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 700 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 700 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 320 743 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 320 743 тысяч тенге:
поступление займов – 25 734 547 тысяч теңге;
погашение займов – 26 480 340 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 425 050 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23.07.2025 № 32/148-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.

2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 27/115-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 25.04.2025 № 30/140-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
1. Түркістан қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 121 506 114 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 27 752 325 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 760 712 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 816 817 мың теңге;
трансферттер түсiмі 66 176 260 мың теңге;
2) шығындар – 120 644 599 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 159 228 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 159 228 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 700 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 700 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 320 743 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 320 743 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25 734 547 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 480 340 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 425 050 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 23.07.2025 № 32/148-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджет ке 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз.

3. Предусмотреть на 2025 год объем бюджетных изъятий передаваемых из городского бюджета в бюджет области в сумме 1 190 649 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2025 год в сумме 937 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23.07.2025 № 32/148-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

3. 2025 жылы қала бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 1 190 649 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 937 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 23.07.2025 № 32/148-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата Г.А.Сарсенбаев
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 24 декабря 2024 года №27/115-VІII
Городской бюджет на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23.07.2025 № 32/148-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы

6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А.Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№27/115-VIІI шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 23.07.2025 № 32/148-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер

191 537
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 253
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
121 669
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
444 449
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
966 516
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
343 835
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
343 835
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
147 615
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
22 066
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
173 154
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 181 913
1
Жилищное хозяйство
566 806
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 000
813
Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
495 154
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, инфраструктуры и коммуникаций
468 154
003
Капитальные расходы государственного органа
2 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 000
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
69 652
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
69 652
2
Коммунальное хозяйство
293 690
813
Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
293 690
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
293 690
3
Благоустройство населенных пунктов
2 321 417
813
Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
2 321 417
034
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
7 321
035
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

191 537
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 253
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
121 669
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
444 449
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
966 516
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
343 835
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
343 835
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 615
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
22 066
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
173 154
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 181 913
1
Тұрғын үй шаруашылығы
566 806
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 000
813
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
495 154
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым және коммуникациялар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
468 154
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
25 000
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
69 652
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 652
2
Коммуналдық шаруашылық
293 690
813
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
293 690
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
293 690
3
Елді-мекендерді көркейту
2 321 417
813
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
2 321 417
034
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
7 321
035
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру