О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 26 декабря 2024 года № 167.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2025-2027 годы, Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доход – 16 517 138 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 886 932 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 68 391 тысяч тенге;
поступленияот продажиосновного капитала – 3 303 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 558 512 тысяч тенге;
2) затраты – 17 221 267 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 469 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37 354 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 885 тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов–0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -721598 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 721 598 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 37 354 тысяча тенге;
погашение займов – 19 885 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 704 129 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 14.05.2025 № 200 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 10 211 734тысяч тенге, в том числе:
50 835 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
131 878 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
4 378 тысяч тенге – на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
3 544 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
200 000 тысяч тенге – приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
31 844 тысяч тенге – на социальную помощь отдельным категориям граждан;
1 455 187 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктов;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 167 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес, аудан әкімдігі ұсынған 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеттің жобасын қарап, Махамбет аудандық мәслихатыШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 517 138 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 886 932 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 68 391 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 303 мың теңге;
трансферттертүсімдері – 10 558 512 мың теңге;
2) шығындар –17 221 267 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 469 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 37 354 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 885 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -721 598 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 721 598 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 37 354 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 885 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 704 129 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 14.05.2025 № 200 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 10 211 734 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 50 835 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 131 878 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 4 378 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 3 544 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға – 200 000 мың теңге;
азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 31 844 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 455 187 мың теңге;

2 607 147 тысяч тенге – на капитальный ремонт автомобильных дорог;
63 057тысяч тенге –на уличное освещение населенных пунктов;
748 765 тысяч тенге – на укрепительных работ дамбов населенных пунктов;
165 355 тысяч тенге – на содержание учреждений социальной защиты;
52 571 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
420 000 тысяч тенге – на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
5 000 тысяч тенге – на озеленение населенных пунктов;
2 600 000 тысяч тенге - на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
1 407 052 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
253 313 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
11 808 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 14.05.2025 № 200 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Предусмотреть на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 871 054 тысяч тенге, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 83 734 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 94 227 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 94 065 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 70 867 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 35 140 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 75 487 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 91 170 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 227 051 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 99 313 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 1 554 922 тысяч тенге, в том числе:
2 235 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
92 092 тысяч тенге - на уличное освещение населенных пунктов;
923 310 тысяч тенге - на укрепительных работ дамбов населенных пунктов и к работам по подготовке к паводку;
147 555 тысяч тенге -на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа;
119 576 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;
100 109 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
98 966 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов;
15 000 тысяч тенге – на управление коммунальным имуществом сельского округа;
54 094 тысяч тенге – на текущие и капитальные затраты сельских организаций культуры;

автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 2 607 147 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 63 057 мың теңге;
елді мекендердегі бөгеттерді нығайту жұмыстарына – 748 765 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарын ұстау шығындарына – 165 355 мың теңге;
қысқы дайындық жұмыстарын жүргізуге - 52 571 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге - 420 000 мың теңге;
елді мекендерді көгалдандыруға – 5 000 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 2 600 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 1 407 052 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 253 313 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 11 808 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 14.05.2025 № 200 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2025 жылға 871 054 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 83 734 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 94 227 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 94 065 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 70 867 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 35 140 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 75 487 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 91170 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 227 051 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 99 313 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 1 554 922 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 2 235 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 92 092 мың теңге;
елді мекендердегі бөгеттерді нығайту және су тасқынына дайындық жұмыстарына – 923 310 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына – 147 555 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 119 576 мың теңге;
елді мекендердің санитариялықжұмыстарына – 100 109 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 98 966 мың теңге;
ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқаруға – 15 000 мың теңге;
ауылдық мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына – 54 094 мың теңге;

1 985 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 22.08.2025 № 216 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета для предоставления мер социальной поддержки специалистов – 37 354 тысяч тенге, подъемное пособие – 5 898 тысяч тенге.

қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге -1 985 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 22.08.2025 № 216 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету үшін –37 354 мың теңге бюджеттік кредит, 5 898 мың теңге көтерме жәрдемақы көзделгені ескерілсін.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 12.02.2025 № 177 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в размере – 77 475 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата К. Мажиев
Приложение 1 к решению
районного маслихата от26
декабря 2024 года № 167
Бюджет района на 2025 год

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Махамбет аудандық маслихатының 12.02.2025 № 177 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві – 77 475 мың теңге сомада бекітілсін.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы К. Мажиев
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 167 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет

87944
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20559
005
Мероприятия врамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20559
122
Аппарат акима района (города областного значения)
55536
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
55536
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11849
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
11849
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог (города областного значения)
8808
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8808
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1056188
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
141878
005
Государственная адресная социальная помощь
141878
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
562466
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31464
006
Оказание жилищной помощи
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
145456
010
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
89703
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами,специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного специалистами жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
193125

87944
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20559
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20559
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
55536
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
55536
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11849
007
Аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай –ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
11849
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8808
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8808
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1057741
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141878
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
141878
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
564514
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31464
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
145456
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
89703
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу жеке көмекшінің және ымдау тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
195173

8808
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8808
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
560329
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
10000
005
Государственная адресная социальная помощь
10000
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
470447
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28613
006
Оказание жилищной помощи
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
113612
010
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
81166
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами,специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного специалистами жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
144338
027
Реализация мероприятия по социальной защите населения
98264
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
76882
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
57566
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
021
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19016

8808
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8808
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
560329
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10000
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
470447
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28613
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
113612
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
81166
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
144338
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
98264
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76882
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57566
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардыңкүрделі шығыстары
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19016

050
Обеспечение прав и улучшению качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
477775
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
57000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
54000
005
Снос аварийного и ветхого жилья
3000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
004
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
388975
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
211518
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальнойсобственности районов (городов областного значения)
161850
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
15607
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
31800
015
Освещение улиц в населенных пунктах
23000
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
018
Благоустроиство и озеленение населенных пунктов
8800
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
471850
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
197921
003
Поддержка культурно-досуговой работы
178151
015
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
7770
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
477775
458
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) тұрғынүй-коммуналдықшаруашылық, жолаушыларкөлігі, автомобильжолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
57000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
54000
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
3000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
458
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) тұрғынүй-коммуналдықшаруашылық, жолаушыларкөлігі, автомобильжолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
388975
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
211518
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
161850
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
15607
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
458
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) тұрғынүй-коммуналдықшаруашылық, жолаушыларкөлігі, автомобильжолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
31800
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
23000
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
018
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
8800
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
471850
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
197921
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
178151
015
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
7770
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

12000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10296
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
10296
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
138691
006
Функционирование районных (городских) библиотек
138691
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
72908
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
39026
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
33882
003
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
52034
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
52034
014
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53939
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9018
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9018
463
Отдел земельных отношений (города областного значения)
44921
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территорий района ((города областного значения)
44921
004
Организация работ по зонированию земель
007
Капитальные расходы государственного органа
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
11
Промышленность, архитектурная, градострительная и строительная деятельность
30719
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30719
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
30719
015
Капитальные расходы государственного органа
12
Транспорт и коммуникации
1010961
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)

12000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10296
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10296
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
138691
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
138691
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
72908
001
Жергілікті деңгейде ақпараттық мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39026
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
33882
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
52034
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52034
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53939
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9018
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
9018
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
44921
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік сясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44921
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30719
472
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30719
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30719
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12
Көлік және коммуникация
1010961
458
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

1010961
022
Развитие транспортной инфраструктуры
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
37392
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
859569
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
114000
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфрастуктуры
13
Прочие
77475
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77475
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
77475
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет средств местного бюджета
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
882341
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
882341
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
020
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
038
Субвенции
882341
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
28091
Бюджетные кредиты
28091
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
28091
459
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
28091

1010961
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
37392
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
859569
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауылішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
114000
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
13
Басқалар
77475
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77475
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
77475
458
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) тұрғынүй-коммуналдықшаруашылық, жолаушыларкөлігі, автомобильжолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
882341
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
882341
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
020
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғарғы тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар
882341
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) трансферттердің сомасын қайтару
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
28091
Бюджеттік кредиттер
28091
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
28091
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28091

018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
28091
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)

018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
28091
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
ІV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі