О внесении изменений в решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2023 года № 63-VІІІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 136-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2023 года № 63-VІІІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190110) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 675 852 565 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 135 518 230 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 272 383 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 144 628 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 509 917 324 тысяч тенге;
2) затраты – 718 142 835 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 385 921 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 807 463 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 421 542 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 512 619 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 545 674 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 33 055 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -63 188 810 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63 188 810 тысяч тенге:
поступление займов – 15 014 794 тысяч тенге;
погашение займов – 9 794 924 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 57 968 940 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2024 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по коду 103 101 "Социальный налог":
Макатскому району – 25%, Исатайскому району – 28%, Курмангазинскому району – 43%, Махамбетскому району – 100%, городу Атырау – 85%.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в областном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 8 829 245 тысяч тенге, в том числе:
54 752 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
404 988 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
38 114 тысяч тенге - на приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;

Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 63-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 136-VIII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 63-VІІІ "2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190110 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 675 852 565 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 135 518 230 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 272 383 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 144 628 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 509 917 324 мың теңге;
2) шығындар – 718 142 835 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 12 385 921 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 20 807 463 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 8 421 542 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 512 619 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8 545 674 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 33 055 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -63 188 810 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 63 188 810 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 014 794 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 794 924 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 57 968 940 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
103 101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша:
Мақат ауданына – 25%, Исатай ауданына – 28%, Құрманғазы ауданына – 43%, Махамбет ауданына – 100%, Атырау қаласына – 85%.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте 8 829 245 мың теңге сомасында республикалық бюджеттің қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 54 752 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 404 988 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға - 38 114 мың теңге;

582 443 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
107 112 тысяч тенге - на обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
3 314 195 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
1 347 731 тысяч тенге - на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования;
126 490 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
2 678 400 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
69 440 тысяч тенге - на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
52 365 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
52 973 тысяч тенге - на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 58 028 488 тысяч тенге, в том числе:
4 260 881 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4 802 078 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
1 744 486 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
3 000 000 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;
2 243 523 тысяч тенге - на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
27 038 225 тысяч тенге - на строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
1 899 274 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
2 273 342 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
2 333 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
2 309 903 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
4 000 000 тысяч тенге - строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;

Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 582 443 мың теңге;
еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 107 112 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 3 314 195 мың теңге;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға - 1 347 731 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға - 126 490 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға - 2 678 400 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 69 440 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 52 365 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге - 52 973 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен 58 028 488 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 4 260 881 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 4 809 552 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 744 486 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға - 3 000 000 мың теңге;
облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға - 2 243 523 мың теңге;
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға - 27 038 225 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 500 000 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 2 273 342 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 2 333 000 мың теңге;
сумен қамту және су бұру жүйесін дамытуға - 809 882 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 2 309 903 мың теңге;
әлеуметтік қорғау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 4 000 000 мың теңге;

969500
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
11849628
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19237861
1
Социальное обеспечение
7864871
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3077637
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
362008
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
931197
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
274484
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
597021
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
904063
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8864
261
Управление образования области
507234
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
344015
037
Социальная реабилитация
147208
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16011
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4280000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4280000
2
Социальная помощь
8369946
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8369946
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
2184773
068
Программа занятости
6185173
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3003044
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2822278
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

969500
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
11849628
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19237861
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7864871
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3077637
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
362008
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
931197
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
274484
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
597021
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
0
064
Еңбек мобильдігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
904063
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8864
261
Облыстың білім басқармасы
507234
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
344015
037
Әлеуметтік сауықтандыру
147208
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16011
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4280000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4280000
2
Әлеуметтiк көмек
8369946
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8369946
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
2184773
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6185173
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3003044
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2822278
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1331183
007
Развитие теплоэнергетической системы
1331183
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
10000000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10000000
071
Развитие газотранспортной системы
10000000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16911275
1
Сельское хозяйство
5812137
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
5812137
002
Субсидирование развития семеноводства
2728
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
0
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
53855
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
148519
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
103461
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
186
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
677
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
39088
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
34992
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3693
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
40360
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
110607
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
761514
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1501791
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1331183
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1331183
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
10000000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10000000
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10000000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16911275
1
Ауыл шаруашылығы
5812137
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
5812137
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2728
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
0
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
53855
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
148519
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
103461
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
186
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
677
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
39088
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
34992
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
3693
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
40360
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
110607
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
761514
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1501791
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау