Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 63-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 3 қазандағы № 131-VIII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 63-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190110 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 696 241 273 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 162 189 264 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 404 621 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 119 628 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 504 527 760 мың теңге;
2) шығындар – 737 754 041 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 13 173 234 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 21 594 776 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 8 421 542 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 539 519 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8 545 674 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6 115 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -63 225 521 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 63 225 521 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 014 794 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 758 213 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 57 968 940 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Атырау қаласы мен аудандар бюджеттеріне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
103 101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша:
Махамбет ауданына – 90%,
Индер ауданына – 100%.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаты және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының нысаналы трансферті есебінен 58 435 962 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 4 260 881 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 4 809 552 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 744 486 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға - 3 000 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2023 года № 63-VІІІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 3 октября 2024 года № 131-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 11 декабря 2023 года № 63-VІІІ "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190110) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 696 241 273 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 162 189 264 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 404 621 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 119 628 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 504 527 760 тысяч тенге;
2) затраты – 737 754 041 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 173 234 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 594 776 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 421 542 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 539 519 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 545 674 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 115 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -63 225 521 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63 225 521 тысяч тенге:
поступление займов – 15 014 794 тысяч тенге;
погашение займов – 9 758 213 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 57 968 940 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2024 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по коду 103 101 "Социальный налог":
Махамбетскому району – 90%,
Индерскому району – 100%.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета и целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 58 435 962 тысяч тенге, в том числе:
4 260 881 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4 809 552 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
1 744 486 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
3 000 000 тысяч тенге - на увеличение водности поверхностных водных ресурсов;

облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға - 2 085 102 мың теңге;
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға - 27 038 225 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 500 000 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 2 273 342 мың теңге;
шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 2 333 000 мың теңге;
сумен қамту және су бұру жүйесін дамытуға - 809 882 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 2 868 324 мың теңге;
әлеуметтік қорғау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 4 000 000 мың теңге;

2 085 102 тысяч тенге - на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
27 038 225 тысяч тенге - на строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
500 000 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
2 273 342 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
2 333 000 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
2 868 324 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
4 000 000 тысяч тенге - строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;

719000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
12806445
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19741454
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8332038
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3115295
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
362008
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
972855
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
270484
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
597021
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
0
064
Еңбек мобильдігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
904063
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8864
261
Облыстың білім басқармасы
490655
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
333615
037
Әлеуметтік сауықтандыру
140765
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
16275
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4726088
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4726088
2
Әлеуметтiк көмек
8330234
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8330234
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1952061
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6378173
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3079182
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2898416
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

719000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
12806445
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19741454
1
Социальное обеспечение
8332038
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3115295
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
362008
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
972855
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
270484
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
597021
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
904063
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8864
261
Управление образования области
490655
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
333615
037
Социальная реабилитация
140765
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
16275
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4726088
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4726088
2
Социальная помощь
8330234
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8330234
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1952061
068
Программа занятости
6378173
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3079182
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2898416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1332383
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1332383
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
10000000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10000000
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10000000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
18966597
1
Ауыл шаруашылығы
6766469
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
6766469
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
19993
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5400
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
19335
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
53855
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
180272
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
150000
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
220
028
Уақытша сақтау пунктіне ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1578
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
69653
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
31157
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6090
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4844
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75121
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
110607
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
746514
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1931791
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1332383
007
Развитие теплоэнергетической системы
1332383
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
10000000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10000000
071
Развитие газотранспортной системы
10000000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
18966597
1
Сельское хозяйство
6766469
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
6766469
002
Субсидирование развития семеноводства
19993
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5400
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
19335
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
53855
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
180272
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
150000
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
220
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1578
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
69653
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
31157
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6090
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4844
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75121
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
110607
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
746514
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1931791
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования