Об утверждении бюджета Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 251/20. Утратило силу решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 мая 2025 года № 305/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43816 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7396 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 480 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 35940 тысяч тенге;
2) затраты – 44891,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1075,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1075,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1075,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 05.03.2025 № 279/21 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета Абайского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
3. Учесть в бюджете Абайского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 55 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Абайского сельского округа на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 1 189 тысяч тенге.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Абайского сельского округа на 2025 год в сумме 34 696 тысяч тенге.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 251/20 шешiмi. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 305/23 шешімімен
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43816 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7396 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 480 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35940 мың теңге;
2) шығындар – 44891,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1075,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1075,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1075,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 05.03.2025 № 279/21 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен 55 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Абай ауылдық округінің бюджетіне 1 189 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін.
5. Аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 34 696 мың теңге сомасында белгіленсін.

5-1. Предусмотреть в бюджете Абайского сельского округа на 2025 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 05.03.2025 № 279/21 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2024 года № 251/20
Бюджет Абайского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2025 год

5-1. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 2025 жылға арналған Абай ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 05.03.2025 № 279/21 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 251/20 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті