Об Успенском районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Успенского районного маслихата Павлодарской области от 20 декабря 2024 года № 133/27
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 344 648 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 081 173 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 7 664 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3 387 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 252 424 тысяч тенге;
2) затраты - 3 772 436 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 44 632 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 92 402 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 47 770 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -472 420 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 472 420 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 21.08.2025 № 175/36 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в Успенский районный бюджет в сумме 1 181 561 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 337 861 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ - 80 742 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ - 45 359 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ - 47 841 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ - 40 815 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ - 54 123 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ - 30 800 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ - 38 181 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 333 234 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ - 79 896 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ - 43 946 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ - 48 392 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ - 40 447 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ - 54 214 тысяч тенге;

2025 - 2027 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 133/27 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 344 648 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 081 173 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 7 664 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 387 мың теңге;
трансферттер түсімі - 2 252 424 мың теңге;
2) шығындар - 3 772 436 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 44 632 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 92 402 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 47 770 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -472 420 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 472 420 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 21.08.2025 № 175/36 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен Успен аудандық бюджетіне 1 181 561 мың теңге сомасында берілетін субвенция көзделсін.
3. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 337 861 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі - 80 742 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі - 45 359 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі - 47 841 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі - 40 815 мың теңге;
Лозов ауылдық округі - 54 123 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі - 30 800 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі - 38 181 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 333 234 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі - 79 896 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі - 43 946 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі - 48 392 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі - 40 447 мың теңге;
Лозов ауылдық округі - 54 214 мың теңге;

Конырозекский сельский округ - 29 272 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ - 37 067 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 328 307 тысяч тенге, в том числе:
Успенский сельский округ - 77 318 тысяч тенге;
Равнопольский сельский округ - 43 433 тысяч тенге;
Ольгинский сельский округ - 48 307 тысяч тенге;
Новопокровский сельский округ - 40 134 тысяч тенге;
Лозовский сельский округ - 54 069 тысяч тенге;
Конырозекский сельский округ - 28 401 тысяч тенге;
Козыкеткенский сельский округ - 36 645 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
587 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
1 957 тысяч тенге - на освещение улиц в населенных пунктах;
26 183 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по благоустройству и озеленению населенных пунктов;
221 432 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;

Қоңырөзек ауылдық округі - 29 272 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі - 37 067 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы 328 307 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен ауылдық округі - 77 318 мың теңге;
Равнополь ауылдық округі - 43 433 мың теңге;
Ольгин ауылдық округі - 48 307 мың теңге;
Новопокров ауылдық округі - 40 134 мың теңге;
Лозов ауылдық округі - 54 069 мың теңге;
Қоңырөзек ауылдық округі - 28 401 мың теңге;
Қозыкеткен ауылдық округі - 36 645 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
587 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
1 957 мың теңге - елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
26 183 мың теңге - елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
221 432 мың теңге - аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;

268 190 тысяч тенге - реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
11 801 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, посҰлках, сельских округах.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Успенского районного маслихата Павлодарской области от 21.08.2025 № 175/36 (вводится в действие с 01.01.2025).

268 190 мың теңге - "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
11 801 мың теңге - аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 21.08.2025 № 175/36 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Успенского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Успенского района на 2025 год в сумме 21 900 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Успенского районного маслихата Ж. Бараисов
Приложение 1
к решению Успенского
районного маслихата
от 20 декабря 2024 года
№ 133/27
Бюджет Успенского района на 2025 год

7. Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі Успен ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Успен ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 21 900 мың теңге сомада бекітілсін.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Успен аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Бараисов
Успен аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы № 133/27
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Успен ауданының бюджеті

104 377
005
Государственная адресная социальная помощь
104 377
2
Социальная помощь
344 135
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
344 135
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13 368
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
86 935
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
850
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
182 532
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
60 450
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56 940
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 603
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
662
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
4 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
802
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
873
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
556 846
1
Жилищное хозяйство
399 236
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
640
1
2
3
4
5
6
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
640
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
398 596
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
398 596
2
Коммунальное хозяйство
154 360
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
154 093
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
154 093
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

104 377
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
104 377
2
Әлеуметтiк көмек
344 135
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
344 135
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13 368
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
86 935
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
850
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
182 532
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
60 450
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56 940
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 603
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
662
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
4 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
802
1
2
3
4
5
6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
873
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
556 846
1
Тұрғын үй шаруашылығы
399 236
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
640
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
640
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
398 596
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
398 596
2
Коммуналдық шаруашылық
154 360
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
154 093
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
154 093
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі