О Майском районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Майского районного маслихата Павлодарской области от 26 декабря 2024 года № 1/23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4406276 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1376970 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 78707 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7640 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2942959 тысяч тенге;
2) затраты – 4565320 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35891 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88470 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 52579 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -194935 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 194935 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 11.08.2025 № 1/30 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 28000 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 894234 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 358021 тысяча тенге, в том числе:
село Акжар - 30644 тысячи тенге;
Акшиманский сельский округ – 34554 тысячи тенге;
Баскольский сельский округ – 31497 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 31597 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 35396 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 38345 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 29072 тысячи тенге;
Майский сельский округ – 37599 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 33348 тысяч тенге;
село Майтубек – 23011 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 32958 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 395209 тысяч тенге.
село Акжар – 32211 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 35636 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 35340 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 34795 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 35637 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 43353 тысячи тенге;
Коктубекский сельский округ – 37997 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 38763 тысячи тенге;
Малайсаринский сельский округ – 40086 тысяч тенге;
село Майтубек – 26258 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 35133 тысячи тенге.

2025 - 2027 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 1/23 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4406276 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1376970 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78707 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 7640 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2942959 мың теңге;
2) шығындар – 4565320 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35891 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88470 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 52579 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -194935 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 194935 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 11.08.2025 № 1/30 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 28000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция 894234 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 358021 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 30644 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 34554 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 31497 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 31597 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 35396 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 38345 мың теңге;
Көктүбек ауылдық округі – 29072 мың теңге;
Май ауылдық округі – 37599 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 33348 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 23011 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 32958 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 395209 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 31832 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 31331 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 36465 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 39131 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 31742 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 32941 мың теңге;
Көктүбек ауылдық округі – 33000 мың теңге;
Май ауылдық округі – 34880 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 41458 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 23844 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 33759 мың теңге.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек в сумме 865597 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Майского районного маслихата Павлодарской области от 11.08.2025 № 1/30 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек определяется на основании постановления акимата района.

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне нысаналы трансферттер 865597 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 11.08.2025 № 1/30 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

9. Специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.