2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 121/28 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 22.04.2025 № 135/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4364077 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 966401 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20616 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 353 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3376707 мың теңге;
2) шығындар – 4402946 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8789 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59048 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50259 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 47658 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47658 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 22.04.2025 № 135/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1315413 мың теңге ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 374818 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 40063 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 36555 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 30984 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 38457 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 35639 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 28530 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 38706 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 34080 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 32964 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 58840 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2026 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 432867 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 50955 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 43628 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 38496 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 36978 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 44252 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 32840 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 45133 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 36835 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 35080 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 68670 мың теңге.

О бюджете района Аққулы на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 24 декабря 2024 года № 121/28.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствие с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 22.04.2025 № 135/31 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4364077 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 966401 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20616 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 353 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3376707 тысяч тенге;
2) затраты – 4402946 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8789 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59048 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50259 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 47658 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47658 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 22.04.2025 № 135/31 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в бюджете района Аққулы на 2025 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета 1315413 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 374818 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 40063 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 36555 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 30984 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 38457 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 35639 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 28530 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 38706 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 34080 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 32964 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 58840 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете района на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 432867 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 50955 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 43628 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 38496 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 36978 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 44252 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 32840 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 45133 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 36835 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 35080 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 68670 тысяч тенге.

5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2027 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 434885 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 50897 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 43922 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 38802 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 37178 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 44534 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 33078 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 45389 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 37091 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 34916 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 69078 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 11201 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
894 мың теңге – мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
22622 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау нәтижелері бойынша сыйлықақы беру үшін жылына екі лауазымдық айлық есеп бойынша төлеуге;
2950 мың теңге – техникалық қызметкерлерге еңбекақы төлеу үшін;
22109 мың теңге – ауылдық округтерде көше жарығын жаңғыртуға, оның ішінде Қазы ауылында 5482 мың теңге, Ямышев ауылында 8628 мың теңге, Жамбыл ауылында 3548 мың теңге, Жаңатан ауылында 2302 мың теңге және Әйтей ауылында 2149 мың теңге;
13500 мың теңге – ауылдық округтердегі балалар алаңдарын ағымдағы жөндеуге;
1000 мың теңге – Аққулы ауылында тротуар орнату үшін ЖСҚ әзірлеуге;
11324 мың теңге – Қазы ауылында обелискіні жайластыруға;
2904 мың теңге – жолдарды орташа жөндеу үшін ЖСҚ және мемлекеттік сараптама әзірлеуге, оның ішінде Аққулы ауылына 404 мың теңге, Тлектес ауылына 1000 мың теңге және Қызыл-қоғам ауылына 1500 мың теңге;
80597 мың теңге – "Әйтей ауылына кіреберіс" 0-0,3 шқ 16562 мың теңге, – "Жаңатан ауылына кіреберіс" 0-0,35 шқ 21358 мың теңге, "Жамбыл ауылына кіреберіс" 0-0,43 шқ 18965 мың теңге және "Аққулы ауылы, С.Қалиева, Қадырбаев, Шарапиденов көшелерінің ауылішілік жолдарын орташа жөндеу" 23712 мың теңге;
211237 мың теңге – жалпы ұзындығы 4,160 шқ Шарбақты ауылының Ш.Айманов, Молдажанов, Бейбітшілік және Достық көшелерінің кентшілік жолдарын орташа жөндеуге;
1776 мың теңге – жалақы төлеуге, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 572 мың теңге, Баймульдин ауылдық округі 507 мың теңге, Қарақала ауылдық округі 147 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 150 мың теңге, Шақа ауылдық округі 140 мың теңге, Шарбақты ауылдық округі 130 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 130 мың теңге;

5. Предусмотреть в бюджете района на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 434885 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 50897 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 43922 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 38802 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 37178 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 44534 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 33078 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 45389 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 37091 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 34916 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 69078 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа в сумме 11201 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
894 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;
22622 тысяч тенге – на выплату по двум должностным окладам в год для премирования по результатам оценки деятельности административных государственных служащих сельских округов;
2950 тысяч тенге – на оплату труда технического персонала;
22109 тысяч тенге – на модернизацию уличного освещения в сельских округах, в том числе в селе Казы 5482 тысяч тенге, в селе Ямышево 8628 тысяч тенге, в селе Жамбыл 3548 тысяч тенге, в селе Жанатан 2302 тысяч тенге и в селе Айтей 2149 тысяч тенге;
13500 тысяч тенге – на текущий ремонт детских площадок в сельских округах;
1000 тысяч тенге – на разработку ПСД для устройства тротуара в селе Аққулы;
11324 тысяч тенге – на обустройство обелиска в селе Казы;
2904 тысяч тенге – на разработки ПСД и ведомственной экспертизой для среднего ремонта дорог, в том числе села Аққулы 404 тысяч тенге, села Тлектес 1000 тысяч тенге и села Кызылкогам 1500 тысяч тенге;
80597 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Айтей" 0-0,3 км 16562 тысяч тенге, "Подъезд к селу Жанатан" 0-0,35 км 21358 тысяч тенге, "Подъезд к селу Жамбыл" 0-0,43 км 18965 тысяч тенге, "Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Аққулы улицы С.Калиева, Кадырбаева и Шарапиденова" 23712 тысяч тенге;
211237 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог улиц Ш.Айманова, Молдажанова, Бейбітшілік и Достық села Шарбакты общей протяженностью 4,160 км;
1776 тысяч тенге – на оплату заработной платы, в том числе Кызылагашский сельский округ 572 тысяч тенге, Баймульдинский сельский округ 507 тысяч тенге, сельский округ Қарақала 147 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 150 тысяч тенге, Шакинский сельский округ 140 тысяч тенге, Шарбактинский сельский округ 130 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 130 тысяч тенге;

1336 мың теңге – іссапар шығындарын төлеуге, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 385 мың теңге, Баймульдин ауылдық округі 283 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 385 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 283 мың теңге;
500 мың теңге – Қызылағаш ауылдық округіндегі автокөліктерді ағымдағы жөндеуге;
1688 мың теңге – бейнекамераларды орнату және жөндеу үшін, оның ішінде Қызылағаш ауылдық округі 276 мың теңге, Майқарағай ауылдық округі 450 мың теңге, Малыбай ауылдық округі 276 мың теңге, Ямышев ауылдық округі 686 мың теңге;
2938 мың теңге – Шарбақты ауылындағы жолдардың сапасына сараптама жүргізу үшін;
7000 мың теңге – Мерғалым ауылында обелискіні жайластыруға.

1336 тысяч тенге – на оплату командировочных расходов, в том числе Кызылагашский сельский округ 385 тысяч тенге, Баймульдинский сельский округ 283 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 385 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 283 тысяч тенге;
500 тысяч тенге – на текущий ремонт автотранспорта Кызылагашского сельского округа;
1688 тысяч тенге – на установку и ремонт видеокамер, в том числе Кызылагашский сельский округ 276 тысяч тенге, Майкарагайский сельский округ 450 тысяч тенге, Малыбайский сельский округ 276 тысяч тенге, Ямышевский сельский округ 686 тысяч тенге;
2938 тысяч тенге – на экспертизу качества дорог в селе Шарбакты;
7000 тысяч тенге – на обустройство обелиска в селе Мергалым.

53 175
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
100 261
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
43 714
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 714
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
56 547
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 547
02
Қорғаныс
44 594
1
Әскери мұқтаждар
7 189
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 189
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 189
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
37 405
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37 405
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
37 405
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі
2 625
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 625
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
2 625
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 625
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
365 092
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
36 285
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36 285
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
36 285
2
Әлеуметтiк көмек
218 975
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
218 975
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 707
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80 417
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
850
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
69 446
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

53 175
9
Прочие государственные услуги общего характера
100 261
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
43 714
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
43 714
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
56 547
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
56 547
02
Оборона
44 594
1
Военные нужды
7 189
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 189
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 189
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
37 405
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37 405
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
37 405
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 625
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 625
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
2 625
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 625
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
365 092
1
Социальное обеспечение
36 285
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36 285
005
Государственная адресная социальная помощь
36 285
2
Социальная помощь
218 975
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
218 975
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 707
006
Оказание жилищной помощи
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 417
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
850
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69 446
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью