2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 1/26 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 15-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Байқоныс ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 435 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 383 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 036 мың теңге;
2) шығындар – 53 729 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 294 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.07.2025 № 1/33 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 - 2027 жылдарға арналған Береговое ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 026 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 478 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 529 мың теңге;
2) шығындар – 50 111 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 85 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.07.2025 № 1/33 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Жаңабет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 900 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 441 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 мың теңге;
трансферттер түсімі – 38 399 мың теңге;
2) шығындар – 49 904 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 мың теңге;

О бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 27 декабря 2024 года № 1/26
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байконысского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 435 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 383 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 036 тысяч тенге;
2) затраты – 53 729 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 294 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 294 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.07.2025 № 1/33 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Берегового сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 026 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 478 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 529 тысяч тенге;
2) затраты – 50 111 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 85 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.07.2025 № 1/33 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет сельского округа Жаңабет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 900 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 441 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 399 тысяч тенге;
2) затраты – 49 904 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 тысячи тенге;

трансферттер түсімі – 392 468 мың теңге;
2) шығындар – 417 228 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 599 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 599 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.07.2025 № 1/33 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2025 - 2027 жылдарға арналған Тереңкөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 335 275 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 121 082 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 049 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 358 мың теңге;
трансферттер түсімі – 207 786 мың теңге;
2) шығындар – 336 541 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 266 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 266 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.07.2025 № 1/33 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025 - 2027 жылдарға арналған Томарлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 159 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 913 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 77 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 169 мың теңге;
2) шығындар – 44 492 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 333 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 333 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.07.2025 № 1/33 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2025 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 454 491 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 35 691 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 32 159 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 30 019 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 29 168 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 38 274 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 44 304 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 22 771 мың теңге;

поступления трансфертов – 392 468 тысяч тенге;
2) затраты – 417 228 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 599 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 599 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.07.2025 № 1/33 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить бюджет Теренкольского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 335 275 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 121 082 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 4 049 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 358 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 207 786 тысяч тенге;
2) затраты – 336 541 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 266 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 266 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.07.2025 № 1/33 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить бюджет сельского округа Томарлы на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 159 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 913 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 77 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 169 тысяч тенге;
2) затраты – 44 492 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 333 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 333 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.07.2025 № 1/33 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Предусмотреть в бюджете сельских округов района Тереңкөл на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 454 491 тысяча тенге:
Байконысский сельский округ 35 691 тысяча тенге;
Береговой сельский округ 32 159 тысяч тенге;
Сельский округ Жанабет 30 019 тысяч тенге;
Сельский округ Алтай 29 168 тысяч тенге;
Сельский округ Әулиеағаш 38 274 тысячи тенге;
Жанакурлысский сельский округ 44 304 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 22 771 тысяча тенге;

Калиновка ауылдық округі 29 552 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 17 400 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 93 411 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 48 279 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 33 463 мың теңге.
14. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
335 466 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
93 274 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
1 354 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
15 933 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
10 445 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;
1 942 мың теңге – ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;

Калиновский сельский округ 29 552 тысячи тенге;
Октябрьский сельский округ 17 400 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 93 411 тысяч тенге;
Теренкольский сельский округ 48 279 тысяч тенге;
Сельский округ Томарлы 33 463 тысячи тенге.
14. Учесть целевые текущие трансферты на 2025 год в бюджете сельских округов в следующих размерах:
335 466 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
93 274 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
1 354 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
15 933 тысячи тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
10 445 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;
1 942 тысячи тенге – на обеспечение санитарии сельских населенных пунктов;

162 027 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізуге;
17 800 мың теңге – жерлеу орындарын күтіп ұстауға және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге;
16 000 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.07.2025 № 1/33 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

162 027 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству сельских населенных пунктов;
17 800 тысяч тенге – на содержание мест захоронений и погребение безродных;
16 000 тысяч тенге – на обеспечения функционирования автомобильных дорог сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.07.2025 № 1/33 (вводится в действие с 01.01.2025).