О бюджетах сельских округов города Аксу на 2025 - 2027 годы
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2024 года № 181/30
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 196344 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16346 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 232 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 179766 тысячи тенге;
2) затраты –197272 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -928 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 928 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 24.10.2025 № 234/41 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 504489 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13413 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 210 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 245 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 490621 тысяч тенге;
2) затраты – 505620 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1131 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1131 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 24.10.2025 № 234/41 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет сельского округа Қанаш Қамзин на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 172773 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25129 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 412 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147232 тысячи тенге;
2) затраты – 177026 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 181/30 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 196344 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16346 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 232 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 179766 мың теңге;
2) шығындар – 197272 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -928 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 928 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 24.10.2025 № 234/41 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 - 2027 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 504489 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13413 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 210 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 245 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 490621 мың теңге;
2) шығындар – 505620 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1131 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1131 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 24.10.2025 № 234/41 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Қанаш Қамзин атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 172773 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 25129 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 412 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 147232 мың теңге;
2) шығындар – 177026 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

7. Учесть в бюджете сельских округов на 2025 год объем субвенций, передаваемых из бюджета города Аксу в сумме 300000 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 50000 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 50000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 50000 тысячи тенге;
Евгеньевский сельский округ – 50000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 50000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 50000 тысяч тенге.
8. Учесть в бюджете города Аксу на 2025 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1014756 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" – 50569 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 480 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 80 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 80 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 50089 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 1500 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 31603 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 13986 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 1000 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 64406 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 240 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 120 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 120 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 64166 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 45884 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 18282 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 94522 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 94522 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 18237 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10708 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 26727 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 16500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 13255 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 9095 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 16000 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 16000 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 2000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2000 тысяч тенге.

7. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде Ақсу қаласының бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 300000 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 50000 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі - 50000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 50000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 50000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 50000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 50000 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 1014756 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 50569 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 480 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 80 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 80 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 80 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 50089 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 1500 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 31603 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 13986 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 1000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 64406 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 240 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 120 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 120 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 64166 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 45884 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 18282 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 94522 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 94522 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 18237 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 10708 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 26727 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 16500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 13255 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 9095 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 16000 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 16000 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 2000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2000 мың теңге.

По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 32016 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 32016 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 13516 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5950 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 3450 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 5700 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1250 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2150 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 60389 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 60389 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 7500 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 12000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 14000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 9389 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 11500 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6000 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 109386 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 109386 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 17100 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 12142 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 17972 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 25400 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 16780 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 19992 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 123956 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 123956 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 900 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 11014 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 400 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 15341 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 84901 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 11400 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 88074 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 88074 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 2850 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 85224 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 375438 тысяч тенге:

Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 32016 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 32016 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 13516 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 5950 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 3450 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 5700 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1250 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2150 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 60389 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 60389 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 7500 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 12000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 14000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 9389 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 11500 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 6000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 109386 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 109386 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 17100 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 12142 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 17972 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 25400 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 16780 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 19992 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 123956 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 123956 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 900 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 11014 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 400 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 15341 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 84901 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 11400 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 88074 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 88074 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 2850 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 85224 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 375438 мың теңге:

028 За счет трансфертов из областного бюджета – 375438 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 375438 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 24.10.2025 № 234/41 (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Аксу, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 375438 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 375438 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 24.10.2025 № 234/41 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Ақсу қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.