О бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2025 – 2027 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 26 декабря 2024 года № 218/25
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Атамекен на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 117 206 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 48 101 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 286 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 363 тысяч тенге;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 1 066 456 тысяча тенге;
2) затраты – 1 120 335 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 129 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 3 129 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 129 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 3 129 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 10.12.2025 № 281/34 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Кенжекольского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 742 855 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54 697 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 298 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 053 тысяч тенге;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 665 807 тысяч тенге;
2) затраты – 746 690 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;

2025 – 2027 жылдарға арналған Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 218/25 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Атамекен кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 117 206 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 48 101 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 286 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 363 мың теңге;
арнаулы түсімдер - нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 1 066 456 мың теңге;
2) шығындар – 1 120 335 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу:
бюджеттік кредиттер - нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу - нөлге тең;
4) қаржы активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттік қаржылық активерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 129 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 3 129 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 129 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 129 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 10.12.2025 № 281/34 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 - 2027 жылдарға арналған Кенжекөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 742 855 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 54 697 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 298 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 053 мың теңге;
арнаулы түсімдер - нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 665 807 мың теңге;
2) шығындар – 746 690 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттік қаржылық активерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;

5. Утвердить бюджет села Мойылды на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 314 452 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 560 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 334 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 106 тысяч тенге;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 301 452 тысяч тенге;
2) затраты – 314 721 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 269 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 269 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 269 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 269 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 10.12.2025 № 281/34 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть в бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2025 год объем субвенции, передаваемой из Павлодарского городского бюджета в общей сумме 1 385 771 тысяча тенге:
поселок Атамекен – 335 068 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 357 446 тысяч тенге;
село Павлодарское – 325 204 тысяч тенге;

5. 2025 - 2027 жылдарға арналған Мойылды ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 314 452 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 560 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 334 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 106 мың теңге;
арнаулы түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 301 452 мың теңге;
2) шығындар – 314 721 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо:
қаржылық активтерді сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттік қаржылық активерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 269 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 269 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 269 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 269 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 10.12.2025 № 281/34 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының 2025 жылға арналған бюджетінде Павлодар қалалық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 1 385 771 мың теңге сомасында ескерілсін:
Атамекен кенті – 335 068 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 357 446 мың теңге;
Павлодар ауылы – 325 204 мың теңге;

село Жетекши – 203 596 тысяч тенге;
село Мойылды – 164 457 тысяч тенге.
7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Жетекші ауылы – 203 596 мың теңге;
Мойылды ауылы – 164 457 мың теңге.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.