О Павлодарском городском бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 212/24
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 264 520 257 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 234 381 025 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 855 889 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 286 851 тысяча тенге;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 16 996 492 тысяч тенге;
2) затраты – 278 215 393 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 3 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – 3 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 549 855 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 549 855 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 241 991 тысяча тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) – - 14 241 991 тысяча тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 241 991 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 14 076 929 тысяч тенге;
погашение займов – 300 563 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 465 625 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 22.10.2025 № 265/31 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 156 804 287 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2025 – 2027 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города, в том числе:
на 2025 год в общей сумме 1 385 771 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 335 068 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 357 446 тысяч тенге;
село Павлодарское – 325 204 тысяч тенге;
село Жетекши – 203 596 тысяч тенге;
село Мойылды – 164 457 тысяч тенге;
на 2026 год в общей сумме 1 421 378 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 342 501 тысяч тенге;

2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 212/24 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 264 520 257 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 234 381 025 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 855 889 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 286 851 мың теңге;
арнаулы түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 16 996 492 мың теңге;
2) шығындар – 278 215 393 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 3 000 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 549 855 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 549 855 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 241 991 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 14 241 991 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 241 991 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 14 076 929 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 300 563 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 465 625 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 22.10.2025 № 265/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 156 804 287 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде Павлодар қалалық бюджеттен кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
2025 жылға жалпы 1 385 771 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті – 335 068 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 357 446 мың теңге;
Павлодар ауылы – 325 204 мың теңге;
Жетекші ауылы – 203 596 мың теңге;
Мойылды ауылы – 164 457 мың теңге;
2026 жылға жалпы 1 421 378 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті – 342 501 мың теңге;

Кенжекольский сельский округ – 367 216 тысяч тенге;
село Павлодарское – 333 329 тысяч тенге;
село Жетекши – 208 751 тысяч тенге;
село Мойылды – 169 581 тысяч тенге;
на 2027 год в общей сумме 1 458 743 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 350 303 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 377 518 тысяч тенге;
село Павлодарское 341 861 тысяч тенге;
село Жетекши – 213 937 тысяч тенге;
село Мойылды – 175 124 тысяч тенге.
4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящего бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 2 595 тысяч тенге.
5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
714 284 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Атамекен, Кенжекольского сельского округа, сел Павлодарское и Жетекши;
247 579 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Мойылды и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
204 558 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Мойылды, Павлодарское и Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
28 919 тысяч тенге – на реконструкцию автомобильных дорог в поселке Атамекен;
114 475 тысяч тенге – на содержание организаций культуры села Мойылды, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
62 670 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов сел Павлодарское, Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
23 140 тысяч тенге – на содержание организаций физической культуры и спорта в селе Павлодарское, в поселке Атамекен и Кенжекольском сельском округе;
101 195 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог сел Мойылды, Павлодарское и Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
9 453 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда в поселке Атамекен и Кенжекольском сельском округе;
36 998 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов в Кенжекольском сельском округе и селе Павлодарское;
13 650 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственного учреждения культуры в Кенжекольском сельском округе;
31 956 тысяч тенге – на содержание государственных органов в поселке Атамекен, Кенжекольском сельском округе, сел Мойылды, Жетекши;

Кенжекөл ауылдық округі – 367 216 мың теңге;
Павлодар ауылы – 333 329 мың теңге;
Жетекші ауылы – 208 751 мың теңге;
Мойылды ауылы – 169 581 мың теңге;
2027 жылға жалпы 1 458 743 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті – 350 303 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 377 518 мың теңге;
Павлодар ауылы – 341 861 мың теңге;
Жетекші ауылы – 213 937 мың теңге;
Мойылды ауылы – 175 124 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін 2 595 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде қала кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде көзделгені ескерілсін:
Атамекен кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің, Павлодар және Жетекші ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 714 284 мың теңге;
Мойылды және Павлодар ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 247 579 мың теңге;
Мойылды, Павлодар және Жетекші ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға – 204 558 мың теңге;
Атамекен кентінің автомобиль жолдарын қайта жаңартуға - 28 919 мың теңге;
Мойылды ауылының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің мәдениет ұйымдарын ұстауға – 114 475 мың теңге;
Павлодар, Жетекші ауылдары, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына – 62 670 мың теңге;
Павлодар ауылында, Атамекен кентінде және Кенжекөл ауылдық округінде дене шынықтыру және спорт ұйымдарын ұстауға – 23 140 мың теңге;
Мойылды, Павлодар және Жетекші ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 101 195 мың теңге;
Атамекен кентінде және Кенжекөл ауылдық округінде мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға – 9 453 мың теңге;
Павлодар ауылында және Кенжекөл ауылдық округінде елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 36 998 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округінде ведомстволық бағынысты мәдениет мекемесінің күрделі шығыстарына – 13 650 мың теңге;
Атамекен кентінде, Кенжекөл ауылдық округінде, Мойылды, Жетекші ауылдарында мемлекеттік органдарды ұстауға – 31 956 мың теңге;

33 310 тысяч тенге – на содержание мест захоронений в поселке Атамекен.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 22.10.2025 № 265/31 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 1 504 653 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 24.09.2025 № 258/30 (вводится в действие с 01.01.2025).

Атамекен кентінде жерлеу орындарын ұстауға – 33 310 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 22.10.2025 № 265/31 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 1 504 653 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 24.09.2025 № 258/30 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.