О бюджете села Приречное Житикаринского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 244.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Приречное на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 27 924,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 248,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 234,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 60,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 382,6 тысячи тенге;
2) затраты – 28 667,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -743,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 743,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 04.09.2025 № 317 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету села Приречное на 2025 год, предусмотрен в сумме 22 008,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета села Приречное в районный бюджет на 2025 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Приречное на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) приобретение офисной техники и нематериальных активов;
2) возмещение прочих текущих расходов;
3) обеспечение функционирования автомобильных дорог села Приречное;
4) установка и сопровождение программного продукта "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджетное планирование);

Жітіқара ауданы Приречный ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 244 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Приречный ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 924,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 248,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 234,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 60,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 24 382,6 мың теңге;
2) шығындар – 28 667,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -743,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 743,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 04.09.2025 № 317 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Приречный ауылының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 22 008,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Приречный ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Приречный ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) кеңсе техникасы мен материалдық емес активтерді сатып алуға;
2) басқа да ағымдағы шығыстарды өтеуге;
3) Приречный ауылының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
4) "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджеттік жоспарлау) бағдарламалық өнімін орнату және сүйемелдеу;

5) работы по благоустройству территории села Приречное.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 269 (вводится в действие с 01.01.2025); от 04.09.2025 № 317 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Приречное, не подлежащих секвестру не установлен.

5) Приречный ауылының аумағын абаттандыру жұмыстары.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 269 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2025 № 317 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Кезекті қаржы жылына арналған Приречный ауылының бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 декабря 2024 года
№ 244
Бюджет села Приречное Житикаринского района на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 04.09.2025 № 317 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 244 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданы Приречный ауылының 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 04.09.2025 № 317 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер