О бюджете села Забеловка Житикаринского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 241.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Забеловка на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 78 842,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 719,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 73 123,3 тысячи тенге;
2) затраты – 79 717,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -875,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 875,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.10.2025 № 337 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету села Забеловка на 2025 год, предусмотрен в сумме 24 720,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета села Забеловка в районный бюджет на 2025 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Забеловка на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) монтаж уличного освещения улиц села Забеловка;
2) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.10.2025 № 337 (вводится в действие с 01.01.2025);
3) работы по берегоукреплению реки Желкуар на территории села Забеловка Житикаринского района;
4) работы по благоустройству территории села Забеловка Житикаринского района;
5) средний ремонт автомобильных дорог улиц Правонабережная - 0,449 км, Степная - 0,509 км, Октябрьская - 0,424 км, Победы - 0,461 км села Забеловка, Житикаринского района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 266 (вводится в действие с 01.01.2025); от 28.10.2025 № 337 (вводится в действие с 01.01.2025).

Жітіқара ауданы Забелов ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 241 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Забелов ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 78 842,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 719,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 73 123,3 мың теңге;
2) шығындар – 79 717,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -875,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 875,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 337 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Забелов ауылының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 24 720,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Забелов ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Забелов ауылының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Забелов ауылының көшелерін жарықтандыруды монтаждауға;
2) алынып тасталсын - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.10.2025 № 337 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) Жітіқара ауданы Забелов ауылының аумағында Желқуар өзенінің жағалауын бекіту бойынша жұмыстар;
4) Жітіқара ауданы Забелов ауылының аумағын абаттандыру жұмыстарына;
5) Жітіқара ауданы Забелов ауылының Правонабережная - 0,449 км, Степная - 0,509 км, Октябрьская - 0,424 км, Победа - 0,461 км көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 266 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2025 № 337 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Учесть, что в бюджете села Забеловка на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) приобретение офисной техники и нематериальных активов;
2) возмещение прочих текущих расходов;
3) обеспечение функционирования автомобильных дорог села Забеловка;
4) средний ремонт улицы Горького 0-1,187 км в селе Забеловка Житикаринского района Костанайской области;
5) установка и сопровождение программного продукта "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджетное планирование);
6) землеустроительные и земельно-кадастровые работы;

5. 2025 жылға арналған Забелов ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) кеңсе техникасы мен материалдық емес активтерді сатып алуға;
2) басқа да ағымдағы шығыстарды өтеуге;
3) Забелов ауылының автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
4) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Забелов ауылындағы Горький көшесін 0-1,187 км орташа жөндеуге;
5) "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджеттік жоспарлау) бағдарламалық өнімін орнату және сүйемелдеу;
6) жерге орналастыру және жер-кадастрлық жұмыстары;

7) освещение улиц села Забеловка.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 266 (вводится в действие с 01.01.2025); от 28.10.2025 № 337 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Забеловка, не подлежащих секвестру не установлен.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата

7) Забелов ауылының көшелерін жарықтандыруға.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 266 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2025 № 337 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Кезекті қаржы жылына арналған Забелов ауылының бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың