О бюджете города Лисаковска на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24 декабря 2024 года № 139.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2025-2027 годы согласно приложениям 1 и 2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7829021,5 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6750788,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 64135,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 41349,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 972749,5 тысяч тенге;
2) затраты – 8099590,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7017,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7017,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -263552,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 263552,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 16.07.2025 № 179 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что на 2025 год объем бюджетных изъятий из районного (города областного значения) бюджета в областной бюджет установлен в сумме 3448738,0 тысяч тенге.

Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 139 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына, 75-бабына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1 және 2-қосымшаларға сәйкес оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7829021,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6750788,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 64135,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 41349,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 972749,5 мың теңге;
2) шығындар – 8099590,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -7017,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7017,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -263552,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 263552,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 16.07.2025 № 179 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға аудандық (облыстық маңызы бар қаладан) бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 3448738,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.

3. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2025 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного (города областного значения) бюджета бюджету поселка Октябрьский, в сумме 44839,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета поселка Октябрьский в районный (город областного значения) бюджет на 2025 год составляет 0,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата города Лисаковска на 2025 год в сумме 27964,0 тысячи тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории города – 13982,0 тысячи тенге;
резерв местного исполнительного органа города на неотложные затраты – 13982,0 тысячи тенге.

3. Лисаков қаласының 2025 жылға арналған бюджетінде аудандық (облыстық маңызы бар қаласының) бюджеттен Октябрь кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 44839,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Октябрь кентінің 2025 жылға арналған бюджетінен аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
5. Лисаков қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 27964,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
қала аумағында табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін төтенше резерв – 13982,0 мың теңге;
қаланың жергілікті атқарушы органының шұғыл шығындарға арналған резерві – 13982,0 мың теңге.

81 815,0
005
Государственная адресная социальная помощь
81 815,0
2
Социальная помощь
368 363,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
368 363,2
006
Оказание жилищной помощи
17 095,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55 077,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 921,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
151 891,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
119 720,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
17 658,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
131 014,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131 014,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88 068,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
509,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 530,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 696,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 211,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
632 489,7
1
Жилищное хозяйство
157 849,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
157 849,7
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
53 655,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
104 194,7
2
Коммунальное хозяйство
172 789,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36 380,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
34 369,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 011,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
136 409,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

81 815,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
81 815,0
2
Әлеуметтiк көмек
368 363,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
368 363,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 095,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55 077,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 921,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
151 891,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
119 720,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
17 658,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
131 014,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131 014,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 068,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
509,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 530,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 696,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 211,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
632 489,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
157 849,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
157 849,7
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
53 655,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
104 194,7
2
Коммуналдық шаруашылық
172 789,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36 380,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
34 369,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 011,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
136 409,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

276,0
5
Планирование и статистическая деятельность
42 605,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
42 605,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
42 605,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
78 775,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
30 319,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
30 319,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48 456,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 456,0
02
Оборона
16 379,0
1
Военные нужды
15 990,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 990,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 990,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
389,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
389,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
389,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35 813,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
35 813,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 813,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35 813,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
470 854,0
1
Социальное обеспечение
26 919,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 919,0
005
Государственная адресная социальная помощь
26 919,0
2
Социальная помощь
352 118,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
352 118,0
006
Оказание жилищной помощи
17 950,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 130,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 267,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
151 572,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

276,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
42 605,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
42 605,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 605,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
78 775,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
30 319,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 319,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48 456,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 456,0
02
Қорғаныс
16 379,0
1
Әскери мұқтаждар
15 990,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 990,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 990,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
389,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
389,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
389,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35 813,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
35 813,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 813,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
35 813,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
470 854,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
26 919,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 919,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26 919,0
2
Әлеуметтiк көмек
352 118,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
352 118,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 950,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 130,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 267,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
151 572,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
100 756,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
19 298,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
93 672,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93 672,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 856,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
561,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
11 255,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 010 220,0
1
Жилищное хозяйство
418 812,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
209 213,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 255,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
203 958,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
209 599,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
209 599,0
2
Коммунальное хозяйство
323 377,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
323 377,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
6 527,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
316 850,0
3
Благоустройство населенных пунктов
268 031,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
268 031,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
100 797,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
149 778,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
658,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
16 798,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2 402 266,0
1
Деятельность в области культуры
250 032,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
100 756,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
19 298,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
93 672,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93 672,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 856,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
561,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 255,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 010 220,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
418 812,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
209 213,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 255,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
203 958,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
209 599,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
209 599,0
2
Коммуналдық шаруашылық
323 377,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
323 377,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
6 527,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
316 850,0
3
Елді-мекендерді көркейту
268 031,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
268 031,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
100 797,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
149 778,0
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
658,0
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
16 798,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2 402 266,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
250 032,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі