О внесении дополнений и изменений в постановление акимата Мангистауской области от 29 июня 2022 года № 100 "Об утверждении Правил прогнозирования поступлений в местный бюджет"
Постановление акимата Мангистауской области от 10 октября 2024 года № 203-1.
Сноска. Утратило силупостановлениемакимата Мангистауской области от 25.11.2025 № 251 (вводится в действиепосле дня первогоофициального опубликования).
Акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 29 июня 2022 года № 100 "Об утверждении Правил прогнозирования поступлений в местный бюджет" следующие дополнения и изменения:
Правила прогнозирования поступлений в местный бюджет, утвержденные указанным постановлением:
дополнить подпунктом 3.1.7-1) следующего содержания:
"3.1.7-1) Платеж по возмещению исторических затрат
35.1 Прогноз поступлений платежа по возмещению исторических затрат определяется методом усредненного расчета по формуле:
Piп = Piоц * Trсрд, где:
Piп – прогнозная сумма платежа по возмещению исторических затрат;
Pioц – оценка платежа по возмещению исторических затрат по текущему финансовому году;
Trсрд – средний темп роста за три года, %,
при этом:
Trсрд = (Trотч(1год) + Trотч(2год) + Trотч(3год))/3, где:
Trотч(1год) – темп роста поступлений платежа по возмещению исторических затрат первого года, %;
Trотч(2год) – темп роста поступлений платежа по возмещению исторических затрат второго года, %;
Trотч(3год) – темп роста поступлений платежа по возмещению исторических затрат третьего года, %."
подпункт 3.1.9 - изложить в новой редакции:
"3.1.9. Платы и сборы, зачисляемые в местный бюджет
37. К платам и сборам, зачисляемым в бюджет области относятся:
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за пользование животным миром;
плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения;
плата за пользование земельными участками;
плата за негативное воздействие на окружающую среду;
плата за пользование растительными ресурсами в порядке специального пользования растительным миром;
сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе республиканского значения, столицы, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города республиканского значения, столицы;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
сбор за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна, а также государственную регистрацию безотзывного полномочия на дерегистрацию и вывоз воздушного судна;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию.".

Маңғыстау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 29 маусымдағы № 100 "Жергілікті бюджетке түсетін түсімдерді болжау қағидаларын бекіту туралы" қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2024 жылғы 10 қазандағы № 203-1 қаулысы.
Ескерту. Күші жойылды– Маңғыстау облысы әкімдігінің 25.11.2025 № 251 (алғашқыресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1."Жергілікті бюджетке түсетін түсімдерді болжау қағидаларын бекіту туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 29 маусымдағы № 100 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
мынандай мазмұндағы 3.1.7-1) бөлігімен толықтырылсын:
"3.1.7-1) Тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем
35.1 Тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем түсімдерінің болжамы орташа есептеу әдісімен мынадай формула бойынша айқындалады:
Piб = Piбағ. * Trорт., мұндағы:
Piб – тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемнің болжамды сомасы;
Piбағ. – ағымдағы қаржы жылы бойынша тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемді бағалау;
Trорт. – үш жылдағы орташа өсу қарқыны, %,
бұл ретте:
Trорт. = (Trесеп(1жыл) + Trесеп(2жыл) + Trесеп(3жыл))/3, мұндағы:
Trесеп(1жыл) – бірінші жылғы тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем түсімдерінің өсу қарқыны, %;
Trесеп(2жыл) – екінші жылғы тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем түсімдерінің өсу қарқыны, %;
Trесеп(3жыл) – үшінші жылғы тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем түсімдерінің өсу қарқыны, %.";
3.1.9 - тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"3.1.9 Жергілікті бюджетке есептелетін төлемақылар мен алымдар
37. Облыстың бюджетіне есептелетін төлемдер мен алымдарға мыналар жатады:
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
орманды пайдаланғаны үшiн төлемақы;
жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы;
өсімдіктер дүниесін арнайы пайдалану тәртібімен өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алым);
сыртқы (көрнекі) жарнаманы республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтары арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде орналастырғаны үшін төлемақы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені немесе ұзартқаны үшін алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ әуе кемесін тіркеуден алып тастауға және әкетуге кері қайтарып алынбайтын өкілеттікті мемлекеттік тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым.".

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Мангистауской области Урисбаева А.Ж.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Килыбай

2. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары А.Ж. Өрісбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай