О бюджете сельского округа Куандария на 2025-2027 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 244.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Куандария на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 100 692,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 599,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 61,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 97 031,5 тысяч тенге;
2) затраты – 100 838,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов– 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -146,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 146,2 тысяч тенге;
поступление займов - 0;
погашение займов - 0;
используемые остатки бюджетных средств – 146,2 мың теңге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 17.06.2025 № 296 (вводится в действие с 01.01.2025); с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.09.2025 № 319 (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған Қуандария ауылдық округінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 244 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 5 тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Қуандария ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 100 692,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 599,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 61,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 97 031,5 мың теңге;
2) шығындар – 100 838,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -146,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 146,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 146,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 17.06.2025 № 296 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен өзерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 319 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Учесть, что в 2025 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет сельского округа Куандария установлен в размере 82 919 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Куандария, на 2025 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Куандария, на 2025 год за счет районного бюджета согласно приложению 5.

2. 2025 жылға аудандық бюджеттен Қуандария ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 82 919 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Қуандария ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған Қуандария ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 244
Бюджет сельского округа Куандария на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.09.2025 № 319 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "26" желтоқсандағы
№244 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Қуандария ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 319 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

104,0
Клуб сельского округа Куандария
187,0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 244
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете сельского округа Куандария на 2025 год за счет районного бюджета
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26.09.2025 № 319 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:

104,0
Қуандария ауылдық округінің клубына
187,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "26" желтоқсандағы
№244 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған Қуандария ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 29.09.2025 № 319 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:

13 821,5
1
На разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы капитального ремонта улиц Қуаңдария, Жеңістің 40 жылдығы и среднего ремонта улицы Гагарин в селе Куандария
3 496,6
2
На укрепление материально-технической базы аппарата акима сельского округа Куандария (приобретение 1 штуки ноутбука, 1 штуки генератора)
514,3
3
На приобретение ЛЭД экрана для клуба сельского округа Куандария
4 465,0
4
На разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизу на освещение улицы Куандария в сельском округе Куандария
1 402,4
5
На разработку проектно-сметной документации и проведение экспертизы на средний ремонт улицы И. Мырзакулова в селе Куандария (0,6 км)
0
6
На размещение площадки Воркаут рядом спортивной площадки в селе Куандария
776,0
7
На приобретение запасных частей к служебному автомобилю
1 164,2
8
На получение земельного акта на улицы села Куандария (Куандария, Гагарин, Мырзакулов, 40 лет Победы)
2 003,0
Итого:
13 821,5

13 821,5
1
Қуаңдария ауылының Қуаңдария, Жеңістің 40 жылдығы көшелеріне күрделі жөндеуге және Гагарин көшесін орташа жөндеуге жобалық сметалық құжаттама әзірлеу және сараптамадан өткізуге
3 496,6
2
Қуаңдария ауылдық округі әкімі аппаратының материалдық техникалық базасын нығатуға (1 дана ноутбук, 1 дана генератор сатып алу)
514,3
3
Қуандария ауылдық округінің клубына ЛЭД экран сатып алуға
4 465,0
4
Қуандария ауылдық округінде орналасқан Қуандария көшесін жарықтандыру жұмысына жоба-сметалық құжаттама әзірлеуге және сараптамадан өткізуге
1 402,4
5
Қуандария ауылындағы І.Мырзақұлов көшесін орташа жөндеу жұмыстарына жоба-сметалық құжаттама әзірлеп, сараптамадан өткізуге (0,6 км)
0
6
Қуандария ауылындағы спорт алаңының жаңынан Воркаут алаңын орналастыруға
776,0
7
Қызметтік автокөлікке қосалқы бөлшектер сатып алуға
1 164,2
8
Қуандария ауылындағы көшелерге (Қуандария, Гагарин, Мырзақұлов, Жеңістің 40 жылдығы) жер актісін алуға
2 003,0
Барлығы:
13 821,5