О бюджете поселка Жосалы на 2025-2027 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2024 года № 233.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить бюджет поселка Жосалы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 415 120,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 207 680 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 138 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 37 932 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 169 370,8 тысяч тенге;
2) затраты – 1 424 653,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование-0;
бюджетные кредиты-0;
погашение бюджетных кредитов-0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов-0;
поступления от продажи финансовых активов государства-0;
5) дефицит (профицит) бюджета - -9 532,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -9 532,4 тысяч тенге;
поступления займов-0;
погашение займов-0;
используемые остатки бюджетных средств-9 532,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.02.2025 № 255 (вводится в действие с 01.01.2025); с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 08.08.2025 № 306 (вводится в действие с 01.01.2025); от 06.11.2025 № 323 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в 2025 году объем бюджетной субвенций, передаваемый из районного бюджета в бюджет поселка Жосалы установлен в размере 77 059 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Жосалы на 2025 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Жосалы на 2025 год за счет областного бюджета согласно приложению 5.
4-1. Учесть возврат в районный бюджет неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2024 году 0,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.02.2025 № 255 (вводится в действие с 01.01.2025).

2025-2027 жылдарға арналған Жосалы кентінің бюджеті туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 233 шешiмi.
Ескерту. 01.01.2025 жылдан бастап қолданысқа енгізіледі осы шешімнің 6 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан РеспубликасыКодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Жосалы кентінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –1 415 120,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 207 680 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 138 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 37 932 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 169 370,8 мың теңге;
2) шығындар –1 424 653,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер - 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 532,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 532,4 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0;
қарыздарды өтеу - 0;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 9 532,4 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 255 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 08.08.2025 № 306 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 06.11.2025. № 323 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025 жылға аудандық бюджеттен Жосалы кентінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі 77 059 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Жосалы кентінің бюджетінде республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған Жосалы кентінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
4-1. 2024 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 0,7 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 255 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4-2. Учесть возврат в районный бюджет неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из районного бюджета в 2024 году 1 092,6 тысяч тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 28.02.2025 № 255 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Жосалы на 2025 год за счет районного бюджета согласно приложению 6.

4-2. 2024 жылы аудандық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 1 092,6 мың теңгені аудандық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 28.02.2025 № 255 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2025 жылға арналған Жосалы кентінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кармакшинского районного маслихата Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 233
Бюджет поселка Жосалы на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2025 № 323 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 233 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Жосалы кентінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 06.11.2025. № 323 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған Жосалы кентінің бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. Кірістер

252,0
аппарат акима поселка Жосалы ("Кармакшы Орлеу")
387,0
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 233
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Жосалы на 2025 год за счет областного бюджета
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 08.08.2025 № 306 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:

252,0
Жосалы кентінің аппаратына ("Қармақшы Өрлеу")
387,0
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 233 шешіміне 5-қосымша
2025 жылға арналған Жосалы кентінің бюджетінде облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 08.08.2025 № 306 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:

408440,3
1
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
231891,5
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Келмембет батыр поселке Жосалы, кармакшинского района
172500,6
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Шынгысов поселке Жосалы, Кармакшинского района
59390,9
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Н.Накипова поселке Жосалы Кармакшинского района
163919,3
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Сырдария 0-0,312 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
Средний ремонт улицы Сырлытам в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Тауелсиздик в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Ш.Шегебаева 0-0,27 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
Средний ремонт автомобильной дороги Алтынасар в поселке Кармакшинского района
12629,5
Итого:
408440,3
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "26" декабря 2024 года № 233
Целевые трансферты, предусмотренные в бюджете поселка Жосалы на 2025 год за счет районного бюджета
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 06.11.2025 № 323 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
683232,5
1
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Келмембет батыр поселке Жосалы, кармакшинского района
0
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Шынгысов поселке Жосалы, Кармакшинского района
0
2
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы Н.Накипова поселке Жосалы Кармакшинского района
0
3
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Сырдария 0-0,312 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
4
Средний ремонт улицы Сырлытам в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
5
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Тауелсиздик в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
6
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Ш.Шегебаева 0-0,27 км в поселке Жосалы Кармакшинского района
0
7
Средний ремонт автомобильной дороги Алтынасар в поселке Кармакшинского района
44037,2
8
На устройство пешеходной дороги улицы Байзак тегі в поселке Жосалы
59128
9
На капитальный ремонт улицы Кабылан батыр поселка Жосалы
0
10
На средний ремонт улицы Акмаржан поселка Жосалы
0
11
На средний ремонт улицы Мусиркегенов поселка Жосалы
0
12
На устройство футбольной и детской игровой площадки по улице Кудабаева поселка Жосалы

408440,3
1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
231891,5
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Келмембет батыр көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
172500,6
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Шыңғысов көшесінің атвомобиль жолдарын күрделі жөндеу
59390,9
2
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Н.Накыпов көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
163919,3
3
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Сырдария 0-0,312 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0,0
4
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Сырлытам көшесінің жолын орташа жөндеу
0,0
5
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Тәуелсіздік көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0,0
6
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Ш.Шегебаев 0-0,27 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0,0
7
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Алтынасар көшесінің орташа жөндеу
12629,5
Барлығы:
408440,3
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 233 шешіміне 6-қосымша
2025 жылға арналған Жосалы кентінің бюджетінде аудандық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 06.11.2025. № 323 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
683232,5
1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
0
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Келмембет батыр көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
0
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Шыңғысов көшесінің атвомобиль жолдарын күрделі жөндеу
0
2
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Н.Накыпов көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
0
3
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Сырдария 0-0,312 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0
4
Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Сырлытам көшесінің жолын орташа жөндеу
0
5
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Тәуелсіздік көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0
6
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Ш.Шегебаев 0-0,27 шқ көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
0
7
Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі Алтынасар көшесінің орташа жөндеуге
44037,2
8
Жосалы кентіндегі Байзақ тегі көшесіне жаяу жүргіншілер жолын орналастыруға
59128
Жосалы кенті Қабылан батыр көшесін күрделі жөндеу жұмыстарына
0
10
Жосалы кенті Ақмаржан көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
0
11
Жосалы кенті Мүсіркегенов көшесін орташа жөндеу жұмыстарына
0
12
Жосалы кенті Құдабаев көшесіне футбол және балалар ойын алаңын орналастыруға