O бюджетах города районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 20 декабря 2024 года № 28/270.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Абай на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 496 902 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 396 748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 903 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 088 251 тысяч тенге;
2) затраты – 2 615 757 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 118 855 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 118 855 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 118 855 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 03.07.2025 № 36/339 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в составе поступлений в бюджет города Абай на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить бюджет поселка Топар на 2025-2027 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 241 541 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 168 889 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 770 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 70 732 тысяч тенге;
2) затраты – 266 362 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 24 821 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 821 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 28/270 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Абай қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 496 902 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 396 748 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 903 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 088 251 мың теңге;
2) шығындар – 2 615 757 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 118 855 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 118 855 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 118 855 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 03.07.2025 № 36/339 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2025 жылға арналған Абай қаласының бюджетінің түсімдер құрамында 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Топар кентінің бюджеті 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 241 541 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 168 889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 770 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 70 732 мың теңге;
2) шығындар – 266 362 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 24 821 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 821 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 24 821 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 03.07.2025 № 36/339 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Топар на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 8.
5. Утвердить бюджет поселка Карабас на 2025-2027 годы согласно приложениям 9, 10 и 11 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 561 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 32 189 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 138 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 234 тысяч тенге;
2) затраты – 79 221 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 2 660 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 660 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 660 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 03.07.2025 № 36/339 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть в составе поступлений в бюджет поселка Карабас на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложению 12.
7. Утвердить бюджет поселка Южный на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 611 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 601 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 424 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 44 586 тысяч тенге;
2) затраты – 59 574 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 963 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 963 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 963 тысяч тенге.

бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 24 821 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 03.07.2025 № 36/339 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2025 жылға арналған Топар кенті бюджетінің түсімдер құрамында 8 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Қарабас кентінің бюджеті 9, 10 және 11 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 76 561 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 32 189 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 138 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 44 234 мың теңге;
2) шығындар – 79 221 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 2 660 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 660 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 2 660 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 03.07.2025 № 36/339 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жоғары тұрған бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 2025 жылға арналған Қарабас кенті бюджетінің түсімдер құрамында 12 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Южный кентінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58 611 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 601 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 424 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 44 586 мың теңге;
2) шығындар – 59 574 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 963 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 963 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 963 мың теңге.