О бюджетах сельских округов Аксуского района на 2025-2027 годы
Решение Аксуского районного маслихата области Жетісу от 30 декабря 2024 года № 47-208.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 19 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аксуского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 59 611 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 7 120 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 52 491 тысяча тенге;
2) затраты 62 453 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 842 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 842 тысячи, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 842 тысячи.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 12.06.2025 № 55-240 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Б. Сырттановского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 49 190 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 180 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 44 010 тысячи тенге;
2) затраты 51 035 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 845 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 845 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 845 тысяч тенге.

Ақсу ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 47-208 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 19-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 59 611 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 120 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 52 491 мың теңге;
2) шығындар 62 453 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 842 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 842 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 842 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 12.06.2025 № 55-240 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Б. Сырттанов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 49 190 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 180 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 44 010 мың теңге;
2) шығындар 51 035 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 845 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 845 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 845 теңге.

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 12.06.2025 № 55-240 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Есеболатовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 52 684 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 7 320 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 45 364 тысяч тенге;
2) затраты 54 889 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 205 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 205 тысяч, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 205 тысяч.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 12.06.2025 № 55-240 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Жаналыкского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 49 044 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 710 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 45 334 тысяч тенге;
2) затраты 49 682 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 638 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 638 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 12.06.2025 № 55-240 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Жансугуровского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 12.06.2025 № 55-240 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025-2027 жылдарға арналған Есеболатов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі өзгерістер енгізілсін:
1) кірістер 52 684 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 320 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 45 364 мың теңге;
2) шығындар 54 889 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 205 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 205 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 205 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 12.06.2025 № 55-240 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңалық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі өзгерістер енгізілсін:
1) кірістер 49 044 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 45 334 мың теңге;
2) шығындар 49 682 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 638 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 638 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 638 теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 12.06.2025 № 55-240 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025-2027 жылдарға арналған Жансүгіров ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі өзгерістер енгізілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 441 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 441 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 441 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 13.02.2025 № 50-219 (вводится в действие с 01.01.2025).
18. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-культурной сферы, молодежной политики, законности и защиты прав".

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 441 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 441 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 441 теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 13.02.2025 № 50-219 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-мәдениет саласы, жастар саясаты, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.