О бюджете поселков Жайрем и Шалгинский на 2025-2027 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 31 декабря 2024 года № 241.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жайрем на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 292 827 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 136 050 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 650 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 153 127 тысяч тенге;
2) затраты – 1 292 827 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 29.09.2025 № 311 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет поселка Шалгинский на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 889 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 864 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 262 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 763 тысяч тенге;
2) затраты – 18 890 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 тысяч тенге

2025-2027 жылдарға арналған Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеті туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 241 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Жәйрем кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 292 827 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 136 050 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 650 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 153 127 мың теңге;
2) шығындар – 1 292 827 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 29.09.2025 № 311 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Шалғы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 889 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 864 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 262 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 17 763 мың теңге;
2) шығындар – 18 890 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 мың теңге.

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 29.09.2025 № 311 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Учесть в составе поступлений бюджетов поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год объем целевых текущих трансфертов из местных бюджетов, передаваемых из городского бюджета в бюджет поселков согласно приложению 7.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 29.09.2025 № 311 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттерінің құрамында қалалық бюджеттен кенттердің бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының

740
12
Транспорт и коммуникации
2202
1
Автомобильный транспорт
2202
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2202
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2202
3) чистое бюджетное кредитование
0
бюджетные кредиты
0
погашение бюджетных кредитов
0
4) сальдо по операциям с финансовыми активами
0
приобретение финансовых активов
0
поступления от продажи финансовых активов государства
0
5) дефицит (профицит) бюджета
0
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
поступление займов
0
погашение займов
0
используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 7
к решению
Каражалского городского маслихата
от 31 декабря 2024 года
№ 241
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов, передаваемых из городского бюджета в бюджет поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год
Сноска. Приложение 7 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 29.09.2025 № 311 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего
743153
в том числе:
Поселок Жайрем
740390
Целевые текущие трансферты
740390
в том числе:
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
131572
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
131078
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
494
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
77956
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
43
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
66849
Капитальные расходы государственного органа
11064
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
530862
в том числе:
Организация водоснабжения населенных пунктов
6879
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
240442
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
283541
Поселок Шалгинский
2763
Целевые текущие трансферты
2763
в том числе:
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2763
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

740
12
Көлiк және коммуникация
2202
1
Автомобиль көлiгi
2202
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
2202
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2202
3) таза бюджеттік кредиттеу
0
бюджеттік кредиттер
0
бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
қаржы активтерін сатып алу
0
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5) бюджет тапшылығы (профициті)
0
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
7
қарыздар түсімі
0
01
қарыздарды өтеу
0
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қаражал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 241 шешіміне
7 қосымша
Қалалық бюджеттен 2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджетіне жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 29.09.2025 № 311 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы
743153
оның ішінде:
Жәйрем кенті
740390
Ағымдағы нысаналы трансферттер
740390
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
131572
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
131078
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
494
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
77956
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
43
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
66849
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11064
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
530862
оның ішінде:
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
6879
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
240442
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
283541
Шалғы кенті
2763
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2763
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
2763
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
63
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер