О городском бюджете на 2025 – 2027 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 25 декабря 2024 года № 166.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 569 872 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 698 679 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 102 353 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 140 207 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 628 633 тысяч тенге;
2) затраты – 22 480 490 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 200 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 200 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 5 246 956 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 246 956 тысяч тенге тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 492 099 тысяч тенге;
погашение займов – 2 068 169 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 686 688 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 28.11.2025 № 234 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 75 процентов;

2025 – 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 166 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 569 872 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 698 679 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 102 353 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 140 207 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 7 628 633 мың теңге;
2) шығындар – 22 480 490 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 200 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 200 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 5 246 956 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 5 246 956 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 492 099 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 068 169 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2 686 688 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 28.11.2025 № 234 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 75 пайыз;

2) по социальному налогу – 75 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты согласно приложению 4.
4. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2025 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города, в сумме 2 572 244 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 272 000 тысяч тенге.

2) әлеуметтік салық бойынша – 75 пайыз.
3. 2025 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында келесі трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 2 572 244 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Жергілікті атқарушы органның 2025 жылға арналған резерві 272 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

69 491
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
69 491
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 912
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 912
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
735
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 177
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
75 600
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
75 600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75 600
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
75 600
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 324 283
1
Социальное обеспечение
42 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 000
005
Государственная адресная социальная помощь
42 000
2
Социальная помощь
1 113 854
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 113 854
006
Оказание жилищной помощи
2 633
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
373 840
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 180
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
197 651
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
537 550
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
168 429
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
168 429
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
165 736
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
593
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 100
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 056 740
1
Жилищное хозяйство
2 922 045
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

69 491
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
69 491
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 912
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 912
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
735
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 177
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
75 600
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
75 600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75 600
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
75 600
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 324 283
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
42 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 000
2
Әлеуметтiк көмек
1 113 854
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 113 854
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 633
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
373 840
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 180
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
197 651
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
537 550
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
168 429
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
168 429
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165 736
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
593
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 100
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 056 740
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 922 045
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

48 636
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
461 652
Целевые трансферты на развитие:
2 037 514
из областного бюджета
2 037 514
на строительство 5-этажного 60 квартирного жилого дома по адресу: город Сатпаев, улица Абая, 3/1
413 200
на строительство 5-этажного 60 квартирного жилого дома по адресу: город Сатпаев, улица Абая, 3/2
369 761
на строительство 5-этажного 60 квартирного жилого дома
296 805
на реконструкцию магистральной тепловой сети № 1 города Сатпаев
801 067
на реконструкцию магистральной тепловой сети № 2 города Сатпаев
156 681

48 636
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
461 652
Нысаналы даму трансферттері:
2 037 514
облыстық бюджеттен
2 037 514
Сәтбаев қаласы, Абай көшесі, 3/1 мекенжайы бойынша 5 қабатты 60 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына
413 200
Сәтбаев қаласы, Абай көшесі, 3/2 мекенжайы бойынша 5 қабатты 60 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына
369 761
Сәтбаев қаласының 5 қабатты 60 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына
296 805
Сәтбаев қаласының № 1 магистральдық жылу желісін қайта жаңғыртуға
801 067
Сәтбаев қаласының № 2 магистральдық жылу желісін қайта жаңғыртуға
156 681