О бюджете города Шу и сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2024 года № 34-2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шу и сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1-21 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1.1 Аксуский сельский округ:
1) доходы –162937 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16219 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 347 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 146371 тысяч тенге;
2) затраты – 164451 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -1514 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1514 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1514 тысяч тенге.
1.2 Алгинский сельский округ:
1) доходы – 120024 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 35309 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1331 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83384 тысяч тенге;
2) затраты – 123990 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 3966 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 3966 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 3966 тысяч тенге.
1.3 Актюбинский сельский округ:
1) доходы - 149972 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11210 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 115 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 138643 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 34-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері 1-21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1 Ақсу ауылдық округі:
1)кірістер –162937 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16219 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 347 мың теңге;
трансферттер түсімі – 146371 мың теңге;
2)шығындар – 164451 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -1514 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1514 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1514 мың теңге.
1.2 Алға ауылдық округі:
1)кірістер –120024 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 35309 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1331 мың теңге;
трансферттер түсімі – 83384 мың теңге;
2)шығындар – 123990 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -3966 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3966 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 3966 мың теңге.
1.3 Ақтөбе ауылдық округі:
1)кірістер –149972 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11210 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 115 мың теңге;
трансферттер түсімі – 138643 мың теңге;

2) затраты – 202975 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 2261 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 2261 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2261 тысяч тенге.
1.19 города Шу:
1) доходы – 1246094 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 933460 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 848 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25542 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 286244 тысяч тенге;
2) затраты – 1368426 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 122332 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 122332 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 122332 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 04.11.2025 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Объем субвенции на 2025 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 876798 тысяч тенге.
Алгинского сельского округа – 45888 тысяч тенге;
Аксуского сельского округа – 42448 тысяч тенге;
Актюбинского сельского округа – 34740 тысяч тенге;
Балуан Шолакского сельского округа – 35245 тысяч тенге;
Берликского сельского округа – 46063 тысяч тенге;
Берликустемского сельского округа – 41666 тысяч тенге;
село Далакайнар – 35115 тысяч тенге;
Дулатского сельского округа – 31259 тысяч тенге;
Ески-Шуского сельского округа – 43068 тысяч тенге;
Жанажолского сельского округа – 38396 тысяч тенге;
Жанакогамского сельского округа – 43222 тысяч тенге;
Коккайнарского сельского округа – 36392 тысяч тенге;
Корагатинского сельского округа – 41965 тысяч тенге;
село Конаева – 55996 тысяч тенге;
Тасуткельского сельского округа – 33446 тысяч тенге;
Толебийского сельского округа – 91622 тысяч тенге;
Ондирисского сельского округа – 34342 тысяч тенге;
Шокпарскогосельского округа – 39153 тысяч тенге;
город Шу – 106772 тысяч тенге.

2)шығындар – 202975 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2261 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2261 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2261 мың теңге.
1.19 Шу қаласы :
1)кірістер – 1246094 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 933460 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 848 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25542 мың теңге;
трансферттер түсімі – 286244 мың теңге;
2)шығындар – 1368426 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -122332 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122332 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 122332 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 04.11.2025 № 45-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 876798 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі - 45888 мың теңге;
Ақсу ауылдық округі – 42448 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі - 34740 мың теңге;
Балуан Шолақ ауылдық округі - 35245 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі - 46063 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі - 41666 мың теңге;
Далақайнар ауылы – 35115 мың теңге;
Дулат ауылдық округі - 31259 мың теңге;
Ескі - Шу ауылдық округі – 43068 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 38396 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі - 43222 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі – 36392 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі - 41965 мың теңге;
Қонаев ауылы - 55996 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі – 33446 мың теңге;
Төле би ауылдық округі - 91622 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі - 34342 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі – 39153 мың теңге;
Шу қаласы - 106772 мың теңге.

3. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Приложение 1 к решению
Шуского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 34-2
Бюджет Аксуского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 04.11.2025 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
2025 год сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ

3. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Шу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 34-2 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Ақсу ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 04.11.2025 № 45-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
2025 жыл сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР