О бюджете города и сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2024 года № 34-2.
Маслихат Таласского района РЕШИЛ:
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан"
1. Утвердить бюджет города и сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 425 128 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 167 844 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 1 257 284 тенге;
2) затраты – 1 470 443 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 45 315 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 45 315 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 45 315 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 10.04.2025 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 09.07.2025 № 41-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2025 год в размере 676 676,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 166 893,0тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу –38 530,0тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 38 108,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 52 405,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 40 781,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 37 661,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу– 58 091,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 39 715,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 35 840,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 31 862,0 тысяч тенге;

2025 - 2027 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 34-2 шешімі.
Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 425 128 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 167 844 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсiмі – 1 257 284 мың теңге;
2) шығындар – 1 470 443 мың теңге;
3) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 45 315 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 45 315 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 45 315 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 10.04.2025 № 38-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2025 № 41-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 676 676,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 166 893,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне – 38 530,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 38 108,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 52 405,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 40 781,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 37 661,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 58 091,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 39 715,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 35 840,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 31 862,0 мың теңге;

Кенесскому сельскому округу – 33 662,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 36 563,0 тысяч тенге;
Каратаускому сельскому округу – 34 101,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 32 464,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К. Садубаев
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 27декабря 2024 года №34-2
Бюджет города Каратау на 2025 год

Кеңес ауылдық округіне – 33 662,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 36 563,0 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 34 101,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 32 464,0 мың теңге.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы К. Садубаев
Талас аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы №34-2
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Қаратау қаласының бюджеті