О бюджете сел, сельских округов Мойынкумского района на 2025 – 2027 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2024 года № 35-2
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сел, сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1.1. По Мойынкумскому сельскому округу:
1) доходы – 224 499 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 79 624 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 144 875 тысяч тенге;
2) затраты – 224 499 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
1.2. По Берликскому сельскому округу:
1) доходы – 98 193 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 233 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 77 960 тысяч тенге;
2) затраты – 98 193 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование- 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
1.3. По Кенесскому сельскому округу:

2025-2027 жылдарға арналған Мойынқұм ауданының ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 35-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1.1. Мойынқұм ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 211 443 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 86 647 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 124 796 мың теңге;
2) шығындар – 229 500 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 057 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 057 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 18 057 мың теңге.
1.2. Бірлік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 160 838 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 640 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 138 198 мың теңге;
2) шығындар – 163 877 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 039 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 039 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 039 мың теңге.
1.3. Кенес ауылдық округі бойынша:

1.15. По селу Аксуек:
1) доходы – 60 417 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 364 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54 053 тысяч тенге;
2) затраты – 60 417 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
1.16. По Мынаралскому сельскому округу:
1) доходы – 88 248 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 990 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80 258 тысяч тенге;
2) затраты – 88 248 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджет сел, сельских округов на 2025 год в сумме 325 872 тысяч тенге, из них:
Мойынкумскому сельскому округу – 27 840 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу – 26 629 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 26 678 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу – 31 055 тысяч тенге;
Уланбельскому сельскому округу – 10 580 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу – 24 364 тысяч тенге;
Кылышбайскому сельскому округу – 14 935 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 19 079 тысяч тенге;
Кызылотаускомут сельскому округу – 18 127 тысяч тенге;
Кызылталскому сельскому округу – 18 958 тысяч тенге;

1.15. Ақсүйек ауылы бойынша:
1) кірістер – 61 940 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 595 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 55 345 мың теңге;
2) шығындар – 63 225 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 285 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 285 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 285 мың теңге.
1.16. Мыңарал ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 101 329 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 125 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 93 204 мың теңге;
2) шығындар – 102 499 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 170 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 170 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 170 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 07.04.2025 № 37-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 325 872 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне – 27 840 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне – 26 629 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 26 678 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне – 31 055 мың теңге;
Ұланбел ауылдық округіне – 10 580 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне – 24 364 мың теңге;
Қылышбай ауылдық округіне – 14 935 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 19 079 мың теңге;
Қызылотау ауылдық округіне – 18 127 мың теңге;
Қызылтал ауылдық округіне – 18 958 мың теңге;

Биназарскому сельскому округу – 18 048 тысяч тенге;
Хантаускому сельскому округу – 18 921 тысяч тенге;
село Мирный – 16 120 тысяч тенге;
село Акбакай – 16 531 тысяч тенге;
село Аксуек – 15 447 тысяч тенге;
Мынаралскому сельскому округу – 22 560 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете сел, сельских округов на 2025 год суммы целевых текущих трансфертов.
4. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.

Биназар ауылдық округіне – 18 048 мың теңге;
Хантау ауылдық округіне – 18 921 мың теңге;
Мирный ауылы – 16 120 мың теңге;
Ақбақай ауылы – 16 531 мың теңге;
Ақсүйек ауылы – 15 447 мың теңге;
Мыңарал ауылдық округіне – 22 560 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған ауыл, ауылдық округтердің бюджеттерінде ағымдағы нысаналы трансферттер сомасы ескерілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.