О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 ноября 2024 года № 760. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 219.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 06.05.2025 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5702) следующие изменения:
в Классификаторе перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, утвержденном указанным приказом:
раздел "Услуги, предоставляемые Республиканским государственным учреждением "Академией правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Услуги, предоставляемые Республиканским государственным учреждением "Академией правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
РБ
04
5
107
002
100
А05
Реализация дополнительных образовательных программ

"Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 қарашадағы № 760 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 219 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 06.05.2025 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5702 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің оларды өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) тізбесінің сыныптауышында:
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы" Республикалық мемлекеттік мекемесінің көрсетілітін қызметтер" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Қенесінің жанындағы Сот төрелігі академиясы" Республикалық мемлекеттік мекемесі көрсететін қызметтер
РБ
04
5
107
002
100
А05
Қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыру

1) укрепление учебно-материальной базы;
2) оплата труда профессорско-преподавательского состава, специалистов и сотрудников, участвующих в реализации платных услуг и работ;
3) повышение квалификации профессорско-преподавательского состава и специалистов/сотрудников;
4) проведение обучающих тренингов, семинаров, конференций и круглых столов;
5) приобретение расходных материалов, оборудования и программного обеспечения для проведения научных исследований, и других мероприятий;

1) оқу-материалдық базаны нығайтуға;
2) ақылы қызмет пен жұмыстарды өткізуге қатысқан профессорлық-оқытушы құрамның, мамандар мен қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу;
3) профессорлық-оқытушылық құрамның, мамандардың қызметкерлердің біліктілігін арттыруға;
4) оқыту тренингтерін, семинарларын, конференцияларын және дөңгелек үстелдерін өткізуге;
5) ғылыми-зерттеулер және басқа да іс-шаралар өткізу үшін қызметке арналған шығыс материалдарын, жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға;

6) публикация результатов научных исследований, в том числе редактирование научных трудов, учебных пособий;
7) аренда помещений, оборудования и техники для проведения обучения, исследований и сопутствующих им мероприятий;
8) проведение кофе-брейков, приобретение сувенирной продукции, памятных подарков в рамках конференций, семинаров, круглых столов, конкурсов, турниров, соревнований;
9) командировки, связанные с проведением исследований, участием в научных конференциях, семинарах, выставках и других мероприятиях в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных законодательством Республики Казахстан;

6) ғылыми зерттеулердің нәтижелерін жариялау, соның ішінде ғылыми еңбектерді, оқу құралдарын редакциялауға;
7) оқыту, зерттеулер және онымен байланысты іс-шаралар үшін үй-жайларды, жабдықтарды және техниканы жалдауға;
8) конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, кәдесыйлар, турнирлер, жарыстар аясында кофе-брейктер өткізуге, кәдесый өнімдерін сатып алуға;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген іссапар шығыстарын өтеу нормалары шеңберінде ғылыми конференцияларға, семинарларға, көрмелерге және басқа да іс-шараларға қатысу бойынша зерттеу сипатындағы іссапарларға баруға;

502
018
000
057
Разработка, реализация дополнительных образовательных программ (профессиональная подготовка, переподготовка и повышение квалификации, подготовка к вступительным экзаменам), в том числе для иностранцев
1) приобретение расходных материалов, оборудования и программного обеспечения для проведения исследований;
2) приобретение расходных материалов и оборудования в целях изготовления издательской и полиграфической продукции;
3) приобретение учебных пособий, наглядных материалов, а также оборудования, технических средств обучения для организации учебного процесса;

502
018
000
057
Қосымша білім беру бағдарламаларын, оның ішінде шетелдіктер үшін әзірлеу, іске асыру (кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру, қабылдау емтиханына дайындау)
1) зерттеулер жүргізу үшін шығыс материалдарын, жабдықтарды және бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу;
2) баспа және полиграфиялық өнімдерді дайындау мақсатында шығыс материалдары мен жабдықтарын сатып алу;
3) оқу процесін ұйымдастыру үшін оқу құралдарын, көрнекі материалдар, сондай-ақ жабдықтар, техникалық оқыту құралдарын сатып алу;

4) подготовка публикаций и опубликование результатов научных исследований, диссертационных исследований докторантов;
5) оплата услуг научных лабораторий и организаций, необходимых для выполнения исследований, в том числе организационные взносы для участия в конференциях;
6) оплата услуг редактора, корректора, дизайнера, верстальщика переводчика (на государственный и иностранные языки) в рамках проведения научных исследований, разработки учебно-методических пособий (методических, практических рекомендаций), подготовки макетов ведомственных журналов;
7) аренда помещений, оборудования, техники для проведения исследований;
8) содержание оборудования и техники, используемых в процессе исследований;
9) вознаграждение за труд руководителя и членов исследовательской группы, участвующих в проведении научного исследования, членов редакционных коллегий ведомственных журналов, включая начисление всех налогов и других обязательных платежей в бюджет;

4) докторанттардың ғылыми зерттеулерінің, диссертациялық зерттеулерінің жарияланымдарын дайындау және нәтижелерін жариялау;
5) ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертханалардың, зерттеулерді орындау үшін қажетті ұйымдардың көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде конференцияларға қатысу үшін ұйымдастырушылық жарналар;
6) ғылыми зерттеулер жүргізу, оқу-әдістемелік құралдар (әдістемелік, практикалық ұсынымдар) әзірлеу, ведомстволық журналдардың макеттерін дайындау шеңберінде редактор, корректор, дизайнер, беттеуші (мемлекеттік және шет тілдеріне) қызметтеріне ақы төлеу;
7) зерттеу жүргізу үшін үй-жайларды, жабдықтарды, техниканы жалға алу;
8) зерттеу процесінде пайдаланылатын жабдықтар мен техниканы күтіп- ұстау;
9) барлық салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді қоса алғанда, ғылыми зерттеу жүргізуге қатысатын зерттеу тобы басшысының және мүшелерінің, ведомстволық журналдардың редакциялық алқалары мүшелерінің еңбегі үшін сыйақы;

10) вознаграждение труда работников Академии, а также оплата услуг специалистов, привлекаемых для реализации услуг и работ на платной основе;
11) проведение научно-образовательных мероприятий (конференций, семинаров, круглых столов), включая организацию кофе-брейков, приобретение сувенирной, геральдической продукции, памятных подарков;
12) оплата банковских услуг в рамках проведения научных исследований;
13) укрепление учебно-материальной базы;

10) ақылы негізде көрсетілетін қызметтер мен жұмыстарды іске асыру үшін тартылатын мамандарға еңбекақы, Академия қызметкерлеріне сыйақы төлеу;
11) ғылыми-білім беру іс-шараларын (конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер) өткізу, кофе-брейк ұйымдастырып, кәдесый, геральдикалық өнім, естелік сыйлықтарды қоса сатып алу;
12) ғылыми зерттеулер жүргізу шеңберінде банк қызметтеріне ақы төлеу;
13) оқу-материалдық базаны нығайту;

14) организация учебного процесса по дополнительным учебным программам, проведение обучающих тренингов, семинаров;
15) издание учебных, научных и методических материалов, ведомственных журналов Академии;
16) повышение квалификации сотрудников Академии;
17) командировочные расходы, в том числе международные, в пределах норм возмещения командировочных расходов, установленных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 256 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства";

14) қосымша оқу бағдарламалары бойынша оқу процесін ұйымдастыру, оқыту тренингтерін, семинарларын өткізу;
15) Академияның оқу, ғылыми және әдістемелік материалдарын, ведомстволық журналдарын басып шығару;
16) Академия қызметкерлерінің біліктілігін арттыру;
17) "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іс-сапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іс-сапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 қаулысында белгіленген іс-сапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде іс-сапар шығыстары, оның ішінде халықаралық іс-сапар шығыстары;

18) изготовление видеороликов, видеофильмов, аудиозаписей;
19) покрытие расходов на питание участников научно-образовательных мероприятий, соревнований, олимпиад, в том числе международных;
20) оплата транспортных услуг;
21) приобретение электронных коллекций и баз данных для пополнения библиотечных фондов;
22) рецензирование, корректировка, редакторская вычитка научных трудов, пособий, макетов ведомственных журналов, изданий
(111, 112, 116, 121, 122, 124, 131, 135, 136, 149, 151, 152, 153, 154, 157, 158, 159, 161, 162, 169, 414, 416, 419).
Пункт 3 статьи 63 3акона Республики Казахстан "Об образовании",
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 декабря 2018 года № 135 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и расходования ею денег от реализации товаров (работ, услуг)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17918).
РБ
04
6

18) бейнероликтер, бейнефильмдер, аудиожазбалар дайындау;
19) ғылыми-білім беру іс-шараларына, жарыстарға, олимпиадаларға, оның ішінде халықаралық жарыстарға қатысушылардың тамақтануына арналған шығыстарды жабу;
20) көлік қызметтеріне ақы төлеу;
21) кітапхана қорларын толықтыру үшін электрондық коллекциялар мен дерекқорларды сатып алу;
22) ғылыми еңбектерді, құралдарды, ведомстволық журналдар макеттерін рецензиялау, түзету, редакторлық оқу бағыттары бойынша жұмсалады (111, 112, 116, 121, 122,124, 131, 135, 136, 149, 151, 152, 153, 154, 157, 158, 159, 161, 162, 169, 414, 416, 419).
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 63-бабының 3-тармағы, "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 135 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 17918 болып тіркелді).
РБ
04
6

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
М. Такиев