"О бюджете города Алатау на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Алатау Алматинской области от 27 декабря 2024 года № 14-42.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправления в Республике Казахстан:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата города Алатау Алматинской области от 12.06.2025 № 16-52 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Алатау на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 8 517 100 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 6 399 257 тысяча тенге;
неналоговые поступления 6 720 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 241 573 тысячи тенге;
поступления трансфертов 1 869 550 тысяч тенге;
2) затраты 9 549 142 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 321 929 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 324 390 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 2 461 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

"Алатау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-42 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 12.06.2025 № 16-52 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған қаланың бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 8 517 100 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 6 399 257 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 6 720 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 241 573 мың теңге;
трансферттер түсiмі 1 869 550 мың теңге;
2) шығындар 9 549 142 мың теңге;
3) Таза бюджеттік кредиттеу 321 929 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 324 390 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 2 461 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 353 971 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 353 971 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 739 540 тысяч тенге;
погашение займов 2 461 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Алатау Алматинской области от 28.10.2025 № 22-62 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме – 70 691 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 353 971 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 353 971 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 739 540 мың теңге;
қарыздарды өтеу 2 461 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 28.10.2025 № 22-62 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 70 691 мың теңге сомада бекітілсін.

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Алатау Р. Абилова
Приложение 1 к решению маслихата города Алатау от 27 декабря 2024 года № 14-42
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Алатау Алматинской области от 28.10.2025 № 22-62 (вводится в действие с 01.01.2025).
Городской бюджет на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

3. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алатау қаласы мәслихатының төрағасы Р. Абилова
Алатау қаласы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-42 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 28.10.2025 № 22-62 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2025 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
47 134
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
47 134
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
477 460
1
Социальное обеспечение
192 444
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
192 444
005
Государственная адресная социальная помощь
192 444
2
Социальная помощь
175 687
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175 687
006
Оказание жилищной помощи
1 124
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58 228
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 831
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51 026
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
62 478
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
109 329
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
109 329
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 613
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 348
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
56 867
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8 501
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 676 358
1
Жилищное хозяйство
547 426
467
Отдел строительства района (города областного значения)
511 073
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
511 073
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
36 353
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
36 353
3
Благоустройство населенных пунктов
1 128 932
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
47 134
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
47 134
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
477 460
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
192 444
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
192 444
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
192 444
2
Әлеуметтiк көмек
175 687
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175 687
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 124
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58 228
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 831
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51 026
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
62 478
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
109 329
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
109 329
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 613
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 348
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
56 867
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 501
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 676 358
1
Тұрғын үй шаруашылығы
547 426
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
511 073
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
511 073
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
36 353
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
36 353
3
Елді-мекендерді көркейту
1 128 932
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі