О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2025-2027 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 31 декабря 2024 года № 36-134.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Талгар на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 3 084 258 тысяч тенге:
налоговые поступления 2 825 802 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 258 456 тысяч тенге;
2) затраты 3 090 621 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 363 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 363 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 363 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 18.06.2025 № 43-174 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 543 172 тысячи тенге:
налоговые поступления 503 172 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 40 000 тысяч тенге;
2) затраты 544 832 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 660 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 660 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 660 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 18.06.2025 № 43-174 (вводится в действие с 01.01.2025).

Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 36-134 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 084 258 мың теңге:
салықтық түсімдер 2 825 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 258 456 мың теңге;
2) шығындар 3 090 621 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6363 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6363 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының қолданылатын қалдықтары 6363 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 18.06.2025 № 43-174 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025-2027 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 543 172 мың теңге:
салықтық түсімдер 503 172 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 40 000 мың теңге;
2) шығындар 544 832 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1660 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1660 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының қолданылатын қалдықтары 1660 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 18.06.2025 № 43-174 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Утвердить бюджет Белбулакского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 644 238 тысяч тенге:
налоговые поступления 633 688 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 10 550 тысяч тенге;
2) затраты 644 777 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 539 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 539 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 539 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 18.06.2025 № 43-174 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Бесагашского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 1 150 054 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 137 231 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 12 823 тысячи тенге;
2) затраты 1 151 365 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 311 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 311 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 311 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 18.06.2025 № 43-174 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Бескайнарского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 170 788 тысяч тенге:
налоговые поступления 141 995 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 28 793 тысячи тенге;
2) затраты 174 617 тысяч тенге;

3. 2025-2027 жылдарға арналған Белбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 644 238 мың теңге:
салықтық түсімдер 633 688 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 10 550 мың теңге;
2) шығындар 644 777 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 539 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 539 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының қолданылатын қалдықтары 539 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 18.06.2025 № 43-174 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025-2027 жылдарға арналған Бесағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 150 054 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 137 231 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 12 823 мың теңге;
2) шығындар 1 151 365 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 311 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 311 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының қолданылатын қалдықтары 1 311 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 18.06.2025 № 43-174 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2025-2027 жылдарға арналған Бесқайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 170 788 мың теңге:
салықтық түсімдер 141 995 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 28 793 мың теңге;
2) шығындар 174 617 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 187 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 187 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 18.06.2025 № 43-174 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Предусмотреть в бюджетах города и сельских округов на 2025 год бюджетные изьятия в районный бюджет в сумме 135 855 тысяч тенге, в том числе:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 187 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының қолданылатын қалдықтары 187 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 18.06.2025 № 43-174 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2025 жылға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне 135 855 мың теңге сомасында аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделсін, оның ішінде:

Бесагашский сельский округ 41 881 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ 32 194 тысячи тенге;
Туздыбастауский сельский округ 61 780 тысяч тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков
Приложение 1 к решению Талгарского районного маслихата от 31 декабря 2024 года № 36-134
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 18.06.2025 № 43-174 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет города Талгар на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

Бесағаш ауылдық округі 41 881 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі 32 194 мың теңге;
Тұздыбастау ауылдық округі 61 780 мың теңге.
13. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков
Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 36-134 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 18.06.2025 № 43-174 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2025 жылғы Талғар қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кiрiстер