Об установлении квоты рабочих мест в Алматинской области на 2025 год
Постановление акимата Алматинской области от 17 декабря 2024 года № 374.
В соответствии со статьей 107 Социального кодекса Республики Казахстан, статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2025 жылға Алматы облысында жұмыс орындарының квотасын белгілеу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 374 қаулысы.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 107-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27, 37-баптарына, "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 бұйрығына, "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 бұйрығына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить для организаций независимо от организационно-правовой формы и формы собственности и индивидуальных предпринимателей Алматинской области в зависимости от списочной численности работников:
1) квоту рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению 1 к настоящему постановлению;

1. Алматы облысының ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан ұйымдар мен жеке кәсіпкерлер үшін қызметкерлердің тізімдік санына қарай:
1) ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес жұмыс орындарының квотасы белгіленсін;

2) квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Алматинской области" разместить настоящее постановление на интернет-ресурсе акимата Алматинской области и принять иные меры.

2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасыосы қаулының 2 қосымшасына сәйкес белгіленсін;
3) пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Алматы облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырсын және өзгеде шараларды қабылдасын.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Н. Абдрахим.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
Приложение 1 к постановлению Акимата Алматинской области от " "________ 2024 года №______
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата области Жетісу от 27.08.2025 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Список предприятий для трудоустройства лиц с инвалидностью
Количество организации
Наименование
организации
Списочная численность работников (чел.)
Размер квоты (% )
Установленная квота (чел)
66
По области

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Н. Әбдірахымға жүктелсін.
Алматы облысының әкімі М.Сұлтанғазиев
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы " "________ №____қаулысына 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Жетісу облысы әкімдігінің 27.08.2025 № 262 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының тізімдік саны
Мекеме саны
Мекеме атауы
Жыл басындағы жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (%)
Белгіленген квота
(адам)
66
Облыс бойынша