Об утверждении бюджета Тасоткель сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 289
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 09.07.2025 № 346 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Тасоткельского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 170 269,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 750,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 166 519,0 тысяч тенге;
2) затраты – 171 515,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 246,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 246,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 246,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 09.07.2025 № 346 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
Поступления от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Установить с 1 января 2025 года:

2025-2027 жылдарға арналған Тасөткел ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 289 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 09.07.2025 № 346 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Тасөткел ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 170 269,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 750,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 166 519,0 мың теңге;
2) шығындар – 171 515,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 246,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 246,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1246,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 09.07.2025 № 346 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
3. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете Тасоткельского сельского округа на 2025 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 36 009 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Тасоткельского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 100 400 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Тасоткельского сельского округа.

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге болып белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Тасөткел ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 36 009 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Тасөткел ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 100 400 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Тасөткел ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.