Об утверждении бюджета Коктауского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 281
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 09.07.2025 № 338 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Коктауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 157 873 тысяч тенге;
налоговые поступления 29 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 128 173 тысяч тенге;
2) затраты 161 873 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге;
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 4 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 000 тысяч тенге;
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 12.11.2025 № 393 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
3. Установить с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель - 3 932 тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Көктау ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 281 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 09.07.2025 № 338 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Көктау ауылдық округінің бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер: 157 873 мың теңге;
салықтық түсiмдер 29 700 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсiмi 128 173 мың теңге;
2) шығындар 161 873 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге;
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржы активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - 4 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру 4 000 мың теңге;
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары 4 000 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 12.11.2025 № 393 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш - 3 932 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете Коктауского сельского округа на 2025 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 12 141 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Коктауского сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 3 299 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Коктауского сельского округа.

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 46 228 теңге болып белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Көктау ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 12 141 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Көктау ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі 3 299 мың теңге ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Көктау ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.