Об утверждении бюджета сельского округа Дөң на 2025-2027 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 280
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 09.07.2025 № 337 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет сельского округа Дөң на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 111 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 400 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 44 711 тысяч тенге;
2) затраты – 67 986 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 0 тенге:
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге , в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 875 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 875 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 875 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 09.07.2025 № 337 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
3. Установить с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Дөң ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 280 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 09.07.2025 № 337 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Дөң ауылдық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 66 111 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 400 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 44 711 мың теңге;
2) шығындар – 67 986 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 875 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 875 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 875 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 09.07.2025 № 337 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер.
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 85 000 теңге;

2) месячный расчетный показатель - 3 932 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа Дөң на 2025 год объем субвенций в сумме 34 461 тысяч тенге выделяемый с районного бюджета.
5. Учесть в бюджете сельского округа Дөң на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов в сумме 7 250 тысяч тенге из районного бюджета.

2) айлық есептiк көрсеткiш - 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге болып белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған Дөң ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінетін 34 461 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Дөң ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі 7 250 мың теңге ескерілсін.