Об утверждении бюджета Таскопинского сельского округа на 2025–2027 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 284. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, статьями 94, 96 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 06.10.2025 № 375 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Таскопинского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 295 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 800 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 404 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 091 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 34 055 тысяч тенге;
2) затраты – 67 512,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 217,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 217,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 217,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 06.10.2025 № 375 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета Таскопинского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов;
неналоговые поступления:
прочие неналоговые поступления, в том числе:
добровольные сборы физических и юридических лиц.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025–2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;

2025–2027 жылдарға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 284 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, 94, 96-баптарына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 06.10.2025 № 375 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025–2027 жылдарға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 295 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 800 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 404 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 62 091 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 34 055 мың теңге;
2) шығындар – 67 512,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 217,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 217,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 217,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 06.10.2025 № 375 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Тасқопа ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншiкке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлiкке салынатын салықтар:
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер:
басқа да салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдар.
3. Қазақстан Республикасының "2025–2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;

2) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 266 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2025–2027 годы" на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет Таскопинского сельского округа в сумме 34 055 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Таскопинского сельского округа на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 27 964 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Таскопинского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 06.10.2025 № 375 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть в бюджете Таскопинского сельского округа на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 72 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Таскопинского сельского округа.

2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 62 771 теңге;
3) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 266 "2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2025 жылға аудандық бюджеттен Тасқопа ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 34 055 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2025 жылға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 27 964 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Тасқопа ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 06.10.2025 № 375 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен 72 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Тасқопа ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.