Об утверждении бюджета города Эмба на 2025-2026 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2024 года № 321
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ
1. Утвердить бюджет города Эмба на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 323 745 тысяч тенге:
налоговые поступления – 194 549 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 632 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 755 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 125 809 тысяч тенге;
2) затраты – 348 276,4 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -24 531,4 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 531,4 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетныхсредств – 24 531,4 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.09.2025 № 434 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Ембі қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 321 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-1 бабының 2 тармақшасына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ембі қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 323 745 мың теңге:
салықтық түсімдер – 194 549 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 632 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 755 мың теңге;
трансферттер түсімі – 125 809 мың теңге;
2) шығындар – 348 276,4 мың теңге:
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 24 531,4 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 531,4 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 24 531,4 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.09.2025 № 434 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1)жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге.

3. Учесть в бюджете города Эмба на 2025 год объем субвенций передаваемых из районного бюджета в сумме 23 141 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мугалжарского
районного маслихата
Ермагамбетов К.
Приложение № 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от "30 " декабря 2024
года № 321
Бюджет города Эмба на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 24.09.2025 № 434 (вводится в действие с 01.01.2025).
категория
сумма (тысяч тенге)
класс
подкласс
наименование

3. 2025 жылға арналған Ембі қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 23 141 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының төрағасы
К. Ермағамбетов
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
30 желтоқсандағы № 321
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Ембі қаласының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 24.09.2025 № 434 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
санаты
сомасы (мың теңге)
сыныбы
кіші сыныбы
атауы