Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2025-2027 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2024 года № 314.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 735 469,5 тысяч тенге;
налоговые поступления – 14 594 272,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43 793,7 тысяч тенге;
Поступления от продажи основного капитала – 22 779,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 074 623,6 тысяч тенге;
2) затраты – 19 561 103,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 937 957 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 199 384 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 261 427 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 763 590,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 763 590,8 тысяч тенге:
поступление займов – 1 199 384 тысяч тенге;
погашение займов – 261 427 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 825 633,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2025 № 491 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить в районном бюджете на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых источника выплаты – 100 %;
2) по социальному налогу – 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %.
3. Учесть в районном бюджете на 2025 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 8 252 326 тысяч тенге;
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 32 360 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 314 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 735 469,5 мың теңге;
салықтық түсімдер – 14 594 272,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43 793,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін – 22 779,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 074 623,6 мың теңге;
2) шығындар – 19 561 103,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 937 957 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 199 384 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 261 427 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 763 590,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 763 590,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 199 384 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 261 427 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 825 633,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 19.12.2025 № 491 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 % ;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 %.
3. 2025 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі 8 252 326 мың теңге сомасында болып ескерілсін.
4. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 32 360 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета, бюджетам города, села, сельских округов в сумме 490 286 тысяч тенге, в том числе:
аппарат акима города Кандыагаш - 42 517тысяч тенге;
аппарат акима города Эмба – 23 141 тысяч тенге;
аппарат акима города Жем –19 314 тысяч тенге;
аппарат акима Аккемирского сельского округа – 39 725 тысяч тенге;
аппарат акима Батпаккольского сельского округа – 33 150 тысяч тенге;
аппарат акима Енбекского сельского округа – 58 656 тысяч тенге;
аппарат акима села Мугалжар – 21 791 тысяч тенге;
аппарат акима Ащесайского сельского округа – 39 522 тысяч тенге;
аппарат акима Егиндыбулакского сельского округа – 22 218 тысяч тенге;
аппарат акима сельского округа имени К. Жубанова – 35 858 тысяч тенге;
аппарат акима Журынского сельского округа – 35 668 тысяч тенге;
аппарат акима Каиндинского сельского округа – 15 155 тысяч тенге;
аппарат акима Кумжарганского сельского округа – 30 069 тысяч тенге;
аппарат акима Кумсайского сельского округа – 22 348 тысяч тенге;
аппарат акима Талдысайского сельского округа – 51 154тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление с областного бюджета целевые текущие трансферты и трансферты на развитие:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа внеправительственных организациях; _
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
6) на развитие продуктивной занятости;
7) на развитие системы квалификаций;
8) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
9) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;

4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 46 228 теңге .
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 490 286 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қандыағаш қаласы әкімі аппараты – 42 517 мың теңге;
Ембі қаласы әкімі аппараты – 23 141 мың теңге;
Жем қаласы әкімі аппараты – 19 314 мың теңге;
Ақкемер ауылдық округі әкімі аппараты – 39 725 мың теңге;
Батпақкөл ауылдық округі әкімі аппараты – 33 150 мың теңге;
Еңбек ауылдық округі әкімі аппараты – 58 656 мың теңге;
Мұғалжар ауылы әкімі аппараты – 21 791 мың теңге
Ащысай ауылдық округі әкімі аппараты – 39 522 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округі әкімі аппараты – 22 218 мың теңге;
Қ. Жұбанов атындағы ауылдық округі әкімі аппараты – 35 858 мың теңге;
Жұрын ауылдық округі әкімі аппараты – 35 668 мың теңге;
Қайынды ауылдық округі әкімі аппараты – 15 155 мың теңге;
Құмжарған ауылдық округі әкімі аппараты – 30 069 мың теңге;
Құмсай ауылдық округі әкімі аппараты – 22 348 мың теңге;
Талдысай ауылдық округі әкімі аппараты – 51 154 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі қызметтерге;
6) еңбек нарығын дамытуға;
7) біліктілік жүйесін дамытуға;
8) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;

10) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
12) на развитие коммунального хозяйства;
13) на развитие теплоэнергетической системы;
14) на развитие транспортной инфраструктуры;
15) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

10) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
11) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
12) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
13) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
14) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
15) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
Аталған трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 275 008 тысяч тенге.
10. Утвердить объем трансфертов, передаваемых из районного бюджета бюджетам города районного значения и сельских округов на 2025 год согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год согласно приложению 5.

9. 2025 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 275 008 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2025 жылға берілетін трансферттер 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

33 106
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
197 869
122
Аппарат акима района (города областного значения)
197 869
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
43 872
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
153 997
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 127 195,9
1
Социальное обеспечение
92 755
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92 755
005
Государственная адресная социальная помощь
92 755
2
Социальная помощь
830 294,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
830 294,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 092,6
006
Оказание жилищной помощи
242
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 439
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
188 306,9
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
29 146,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
394 067
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
204 146,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
204 146,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
94 461
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
631
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
52 397
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25 756
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

33 106
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
197 869
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
197 869
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
43 872
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
153 997
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 127 195,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
92 755
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92 755
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
92 755
2
Әлеуметтiк көмек
830 294,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
830 294,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 092,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
242
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 439
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
188 306,9
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
29 146,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
394 067
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
204 146,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
204 146,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 461
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
631
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
52 397
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25 756
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
31 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
31 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
271 145,4
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
80 172,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
60 371
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 801,4
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
190 973
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
35 116
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
148 765
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 092
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
116 695,7
1
Сельское хозяйство
14 760,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14 760,4
010
Развитие объектов сельского хозяйства
14 760,4
6
Земельные отношения
83 706,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
83 706,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43 786
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
11 385
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
28 055,5
007
Капитальные расходы государственного органа
480
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
18 228,8
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18 228,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 228,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 162
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
43 162
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
43 162
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
31 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
31 000
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
271 145,4
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
80 172,4
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 371
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
19 801,4
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
190 973
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 116
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
148 765
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 092
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
116 695,7
1
Ауыл шаруашылығы
14 760,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14 760,4
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
14 760,4
6
Жер қатынастары
83 706,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
83 706,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 786
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
11 385
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
28 055,5
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
480
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
18 228,8
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18 228,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 228,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 162
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
43 162
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
43 162
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

25 558
006
Оказание жилищной помощи
3 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
220 000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
157 259
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
280 925
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
212 559
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212 559
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
100 745
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
47 241
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
30 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 573
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
20 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
519 444
1
Жилищное хозяйство
391 322
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 125
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 125
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
50 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
338 197
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
187 129
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
151 068
2
Коммунальное хозяйство
92 883
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
92 883
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
37 909
028
Развитие коммунального хозяйства
44 760
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
10 214
3
Благоустройство населенных пунктов
35 239
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

25 558
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
220 000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
157 259
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
280 925
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
212 559
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212 559
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 745
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
47 241
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 573
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
20 000
07
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылық
519 444
1
Тұрғын үй шаруашылығы
391 322
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 125
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 125
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
50 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
338 197
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
187 129
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
151 068
2
Коммуналдық шаруашылық
92 883
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
92 883
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
37 909
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
44 760
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
10 214
3
Елді-мекендерді көркейту
35 239
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
195 694
Приложение 5 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 25 декабря 2024
года № 314
Субсидия для обеспечения экономической и социальной стабильности потребления услуг водоснабжения
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 11.09.2025 № 429 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2025 № 491 (вводится в действие с 01.01.2025).
№ п/н
наименование
сумма, тысяч тенге
1
Государственное учреждение "Мугалжарский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог"

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
195 694
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы № 314
шешіміне 5 қосымша
Сумен жабдықтау қызметтерін тұтынудың экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығын қамтамасыз етуге субсидия беру
Ескерту. Шешім 5 қосымшамен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 19.12.2025 № 491 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/н
атауы
сомасы, мың теңге
1
"Мұғалжар аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі