Об утверждении бюджета Сарбулакского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 31 декабря 2024 года № 283
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сарбулакского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –189622 тысяч тенге:
налоговые поступления - 5135 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
специальные поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов - 184487тысяч тенге;
2) затраты -191186,7тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -0тенге;
6) ненефтянойдефицита ( профицит) бюджета – 0 тенге:
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета: 0 тенге:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1564,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 10.10.2025 № 373 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налог на имущество физических лиц;
земельный налог на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые акимами города районного значения, села, поселка, сельского округа;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:

2025-2027 жылдарға арналған Сарбұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 283 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Сарбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 189622 мың теңге:
салықтық түсімдер - 5135 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 0 теңге;
арнаулы түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері - 184487 мың теңге;
2) шығындар - 191186,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттеу - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржылық активтердi сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге:
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1564,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 10.10.2025 № 373 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық;
елдi мекендер жерлерiне алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдері салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2025–2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3932 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46228 тенге.
4. Учесть на 2025 год объемы субвенций, переданных из районного бюджета в бюджет Сарбулакского сельского округа в сумме 28354,0 тысяч тенге.

1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46228 теңге.
4. 2025 жылға аудандық бюджеттен Сарбұлақ ауылдық округінің бюджетіне берілген субвенциялар көлемі 28354,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.