Об утверждении бюджета Бестауского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 31 декабря 2024 года № 275
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бестауского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 41 382,3 тысяч тенге:
налоговые поступления - 4564,3 тысяч тенге;
не налоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
специальные поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов - 36 818 тысяч тенге;
2) затраты - 41 672,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) не нефтяной дефицит (профицит)бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 290,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 10.10.2025 № 376 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоги на собственность;
внутренние налоги на товары, работы и услуги;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:

2025-2027 жылдарға арналған Бестау ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 275 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Бестау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 41 382,3 мың теңге:
салықтық түсімдер - 4 564,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 0 теңге;
арнаулы түсiмдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері - 36 818 мың теңге;
2) шығындар - 41 672,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 290,6 мың теңге;
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 10.10.2025 № 376 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
меншiкке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге ішкі салықтар;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете Бестауского сельского округа на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 25 838 тысяч тенге.

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған Бестау ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 25 838 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.