Об утверждении бюджета Кемпирсайского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 268
В соответствии с пунктом 3 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2025 № 336 (вводится в действие с 01.01.2025).
Утвердить бюджет Кемпирсайского сельского округа на 2025-2 027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 039,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 200,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 549,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 290,0 тысяч тенге;
2) затраты - 55 749,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2710,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2710,3 тысяч тенге;
в том числе:
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2710,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2025 № 336 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
поступления за использование природных и других ресурсов;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 36 720,0 тыс.тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 268 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 3-тармағына, 91, 96-бабының 3-тармағына," Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.05.2025 № 336 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2025-2027 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 039,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 200,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 549,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 290,0 мың теңге;
2) шығындар – 55 749,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -2710,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 2710,3 мың теңге оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2710,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.05.2025 № 336 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2025 - 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк
көрсеткiш – 3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге.
4. 2025 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 36 720,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
на обеспечение санитарии населенных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2025 № 336 (вводится в действие с 01.01.2025).

5. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысан арттыруға.
Аталған трансферттердің бөлу ауылдық округінің әкімі шешімі негізінде жүзеге асырылады.
5-1. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету.
Көрсетілген трансферттер сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.05.2025 № 336 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

2938,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименования
5
Погашение бюджетных кредитов
0,0
01
Погашение бюджетных кредитов
0,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
0,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-2710,3
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
2710,3
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименования
7
Поступления займов
0,0
01
Внутренние государственные займы
0,0
2
Договоры займа
0,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
16
Погашение займов
0,0
1
Погашение займов
0,0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
2710,3
01
Остатки бюджетных средств
2710,3
1
Свободные остатки бюджетных средств
2710,3
Приложение 2 к решению
Каргалинского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года № 268
Бюджет Кемпирсайского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

2938,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтер сатып алу
-2710,3
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
2710,3
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0,0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0,0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
16
Қарыздарды өтеу
0,0
16
1
Қарыздарды өтеу
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
2710,3
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
2710,3
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
2710,3
Қарғалы аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
27 желтоқсандағы № 268
шешіміне 2 қосымша
2026 жылға арналған Кемпірсай ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер