Об утверждении бюджета Бадамшинского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 265
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, статьи 94 и 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 - 2027 годы", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2025 № 333 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет Бадамшинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 332346,8 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 101684 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 499 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 230163,8 тысяч тенге;
2) затраты – 351487,1 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19140,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 140,3 тысяч тенге:
в том числе: используемые остатки бюджетных средств – 19140,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 28.07.2025 № 349 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46228 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 44494 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Бадамша ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 265 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 85 бабының 2 тармағына, 91 бабының 3 тармағына, және 96 баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.05.2025 № 333 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2025-2027 жылдарға арналған Бадамша аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 332346,8 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 101684 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 499 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 230163,8 мың теңге;
2) шығындар – 351487,1мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -19140,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 19140,3 мың теңге;
оның ішінде: бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –19140,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 28.07.2025 № 349 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 - бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш - 3932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46228 теңге.
4. 2025 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 44494 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
капитальные расходы государственного органа;
организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.03.2025 № 284 (вводится в действие с 01.01.2025).

5. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысан арттыруға.
6. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер андыру;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
мемлекеттік органның күрделі шығыстары;
аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.03.2025 № 284 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).