Об утверждении бюджета Копинского сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2024 года № 237
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Копинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих обьемах:
1) доходы – 50 619 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 692 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 43 927 тысяч тенге;
2) затраты – 52 133,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1 514,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1 514,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 514,5 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 18.12.2025 № 329 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" установлено:
с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Қопа ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 237 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Қопа ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 619 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 692 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 927 мың теңге;
2) шығындар – 52 133,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 514,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 514,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 514,5 мың теңге
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 329 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш –3 932 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге болып белгiленсiн.

3. Предусмотрено на 2025 год объем субвенций, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 34 649 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Байганинского
районного маслихата
М. Сержан
Приложения 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 27 декабря 2024
года № 237
Бюджет Копинского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 18.12.2025 № 329 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

3. 2025 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция 34 649 мың теңге сомасында көзделді.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
27 желтоқсандағы № 237
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Қопа ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 18.12.2025 № 329 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. КІРІСТЕР