О районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2024 года № 8С-42/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 603 841,2 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления - 930 510,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 16 179,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 42 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 614 652,2 тысячи тенге;
2) затраты - 3 509 225,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 4 708,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 7 864,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3 155,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 89 907,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - (-89 907,1 ) тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 10.07.2025 № 8С-52/4 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Державинск, сельских округов и сел в сумме 188 544,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Державинск - 17 436,0 тысяч тенге;
Валихановскому сельскому округу- 16 805,0 тысяч тенге;
Костычевскому сельскому округу - 9 491,0 тысяча тенге;
Нахимовскому сельскому округу - 8 600,0 тысяч тенге;
Отрадному сельскому округу -15 791,0 тысяча тенге;
Жанадалинскому сельскому округу - 17 115,0 тысяч тенге;
селу Бирсуат - 9 062,0 тысячи тенге;
селу Гастелло -12 923,0 тысячи тенге;
селу Далабай - 7 245,0 тысяч тенге;
селу Кумсуат - 7 321,0 тысяча тенге;
селу Львовское - 8 177,0 тысяч тенге;
селу Пригородное - 16 380,0 тысяч тенге;
селу Пятигорское - 8 344,0 тысячи тенге;
селу Тасоткель - 7 711,0 тысяч тенге;
селу Тассуат - 8 123,0 тысячи тенге;
селу Ушкарасу - 5 453,0 тысячи тенге;
селу Шойындыколь - 12 567,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе расходов бюджетов сельских округов и сел на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, содержание аппаратов, на обеспечение санитарии населенных пунктов, в сумме 733 068,0 тысяч тенге, в том числе:

2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-42/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған аудандық бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 603 841,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 930 510,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 16 179,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 42 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 2 614 652,2 мың теңге;
2) шығындар - 3 509 225,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 4 708,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 7 864,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 3 155,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 89 907,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - (- 89 907,1) мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 8С-52/4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Державин қаласының, ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін 188 544,0 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Державин қаласына - 17 436,0 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне - 16 805,0 мың теңге;
Костычево ауылдық округіне - 9 491,0 мың теңге;
Нахимов ауылдық округіне - 8 600,0 мың теңге;
Отрадный ауылдық округіне - 15 791,0 мың теңге;
Жаңадала ауылдық округіне - 17 115,0 мың теңге;
Бірсуат ауылына - 9 062,0 мың теңге;
Гастелло ауылына - 12 923,0 мың теңге;
Далабай ауылына - 7 245,0 мың теңге;
Құмсуат ауылына - 7 321,0 мың теңге;
Львов ауылына - 8 177,0 мың теңге;
Пригород ауылына - 16 380,0 мың теңге;
Пятигор ауылына - 8 344,0 мың теңге;
Тасөткел ауылына - 7 711,0 мың теңге;
Тассуат ауылына - 8 123,0 мың теңге;
Үшқарасу ауылына - 5 453,0 мың теңге;
Шойындыкөл ауылына - 12 567,0 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттерінің шығыстар құрамында төмен тұрған бюджеттерге азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдардың қызметкерлерінің мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын қазыналық кәсіпорындардар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға, аппараттарды ұстауға, елді мекендердің санитариясын қаматамасыз етуге 733 068,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

городу Державинск - 263 222,0 тысячи тенге;
Валихановскому сельскому округу- 14 927,0 тысяч тенге;
Костычевскому сельскому округу - 27 885,0 тысяч тенге;
Нахимовскому сельскому округу - 16 797,0 тысяч тенге;
Отрадному сельскому округу -224 057,0 тысяч тенге;
Жанадалинскому сельскому округу - 25 897,0 тысяч тенге;
селу Бирсуат - 12 944,0 тысячи тенге;
селу Гастелло -8 751,0 тысяча тенге;
селу Далабай - 17 650,0 тысяч тенге;
селу Кумсуат - 16 194,0 тысячи тенге;
селу Львовское - 15 229,0 тысяч тенге;
селу Пригородное - 13 328,0 тысяч тенге;
селу Пятигорское - 16 635,0 тысяч тенге;
селу Тасоткель - 17 888,0 тысяч тенге;
селу Тассуат - 14 562,0 тысячи тенге;
селу Ушкарасу - 16 489,0 тысяч тенге;
селу Шойындыколь - 10 613,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жаркаинского района.

Державин қаласына - 263 222,0 мың теңге;
Уәлихан ауылдық округіне - 14 927,0 мың теңге;
Костычево ауылдық округіне - 27 885,0 мың теңге;
Нахимов ауылдық округіне - 16 797,0 мың теңге;
Отрадный ауылдық округіне - 224 057,0 мың теңге;
Жаңадала ауылдық округіне - 25 897,0 мың теңге;
Бірсуат ауылына - 12 944,0 мың теңге;
Гастелло ауылына - 8 751,0 мың теңге;
Далабай ауылына - 17 650,0 мың теңге;
Құмсуат ауылына - 16 194,0 мың теңге;
Львов ауылына - 15 229,0 мың теңге;
Пригород ауылына - 13 328,0 мың теңге;
Пятигор ауылына - 16 635,0 мың теңге;
Тасөткел ауылына - 17 888,0 мың теңге;
Тассуат ауылына - 14 562,0 мың теңге;
Үшқарасу ауылына - 16 489,0 мың теңге;
Шойындыкөл ауылына - 10 613,0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 - қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Жарқайың ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

5. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жаркаинского района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 142 357,0 тысяч тенге, в том числе погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом -142 357,0 тысяч тенге.

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 - қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Жарқайың ауданы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеу 142 357,0 мың теңге сомасында, оның ішінде жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу - 142 357,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

3509225,7
01
Государственные услуги общего характера
1268553,9
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
50846,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
50491,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
355,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
437820,8
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
204240,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
233580,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
98845,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
94796,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
700,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500,0
015
Капитальные расходы государственного органа
2849,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
623478,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
41743,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
115129,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
466606,5
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
57563,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
57563,0
02
Оборона
29123,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29123,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6993,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
21247,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
883,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8495,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8495,4
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

3509225,7
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
1268553,9
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
50846,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50491,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
355,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
437820,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
204240,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
233580,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
98845,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94796,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
700,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2849,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
623478,5
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41743,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
115129,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
466606,5
454
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
57563,0
001
Кәсіпкерлік пен ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57563,0
02
Қорғаныс
29123,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29123,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6993,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
21247,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
883,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8495,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8495,4
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

8495,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
423590,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
423590,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67245,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12681,0
005
Государственная адресная социальная помощь
54893,0
006
Оказание жилищной помощи
763,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
105972,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1274,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
650,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74205,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
33778,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2321,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
69807,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
733380,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
489268,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4040,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
118384,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
366844,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
244112,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7376,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
17486,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
4250,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
215000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
520750,6
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

8495,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
423590,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
423590,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67245,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12681,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54893,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
763,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
105972,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1274,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
650,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74205,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
33778,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2321,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
69807,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
733380,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
489268,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4040,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
118384,1
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
366844,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
244112,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
7376,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
17486,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
4250,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
215000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
520750,6
455
Облыстық (облыстық маңызы бар қала) мәдениет және тілдерді дамыту басқармасы

370688,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19060,8
003
Поддержка культурно-досуговой работы
227226,2
006
Функционирование районных (городских) библиотек
98504,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
25897,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
124007,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37987,9
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
66695,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19324,7
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
26055,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
12311,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3400,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10344,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2000,0
019
Развитие теплоэнергетической системы
2000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
33010,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6898,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6898,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26112,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26112,3
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40709,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
40709,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
28501,7
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
12208,0
12
Транспорт и коммуникации
22543,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

370688,0
001
Тіл мен мәдениетті дамыту саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19060,8
003
Мәдени және бос уақытты өткізуге қолдау көрсету
227226,2
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
98504,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа тілдерін дамыту
25897,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
124007,6
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37987,9
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
66695,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19324,7
465
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) дене шынықтыру және спорт бөлімі
26055,0
001
Дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12311,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
3400,0
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін облыстық спартакиадаларға дайындау және қатысу
10344,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2000,0
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
33010,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6898,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6898,0
463
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастары бөлімі
26112,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26112,3
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
40709,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
40709,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28501,7
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12208,0
12
Көлiк және коммуникация
22543,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

40098,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике
5987,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
34111,0
Целевые текущие трансферты на развите
57962,0
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
57962,0
На реконструкцию системы водоснабжения из подземных источников села Шойындыколь Жаркаинского района
57962,0
Бюджетные кредиты
7864,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
7864,0
для реализации мер социальной поддержки специалистов
7864,0
Приложение 5 к решению
Жаркаинского районного маслихата
от 23 декабря 2024 года
№ 8С-42/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 10.07.2025 № 8С-52/4 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
Всего
1285276,5
Целевые текущие трансферты
852270,5
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района
120030,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
54658,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
15975,0
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
12681,0
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
590,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
295,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
885,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
590,0
на социальную поддержку пожилых людей
28339,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
13900,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
202220,5
в том числе:
Средний ремонт автомобильных дорог села Отрадное Жаркаинского района (ул. Бак км 0-0,565, ул. Сакена Сейфулина км 0-0,948, ул. Тын км 0-0,420, ул. Амангельды Иманова км 0-0,453 км, Село Кенское (ул. Акпан Укубаева км 0-0,778)
202220,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
525675,0
Капитальный ремонт 80-ти квартирного жилого дома №5 в микрорайоне п. Степной города Державинск Жаркаинского района
7376,0
Текущий ремонт сетей теплоснабжения в микрорайоне Молодежный города Державинск Жаркаинского района

40098,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
5987,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
34111,0
Нысаналы даму трансферттерi
57962,0
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
57962,0
Жарқайың ауданы Шойындыкөл ауылының жер асты су көздерінен сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту
57962,0
Бюджеттік кредиттер
7864,0
оның iшiнде:
Аудандық экономика және қаржы бөлімі
7864,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
7864,0
Жарқайың аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 8С-42/2 шешіміне
5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 10.07.2025 № 8С-52/4 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
Барлығы
1285276,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
852270,5
оның iшiнде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120030,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
54658,0
оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
15975,0
ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
12681,0
ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
590,0
чернобыль атом электр станцияндағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
295,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
885,0
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс қимылдары ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
590,0
қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсетуге
28339,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
13900,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілген ағымдағы
202220,5
оның iшiнде:
Жарқайың ауданы Отрадное ауылындағы автомобиль жолдарын
орташа жөндеу (Бақ к-сі шқ 0-0,565, Сакена Сейфулин к-сі шқ 0-0,948, Тын к-сі шқ 0-0,420, Амангелді Иманов к-сі шқ 0-0,453, Кеңское ауылы (Ақпан) Укубаев к-сі шқ 0-0,778)
202220,5
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
525675,0
Жарқайың ауданы Державин қаласының Степной кенті шағын ауданындағы № 5 80 пәтерлі тұрғын үйді күрделі жөндеу
7376,0
Жарқайың ауданы Державин қаласының Молодежный шағын ауданындағы жылумен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеу

140000,0
На укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Коммунсервис"
115129,0
Текущий ремонт улично-дорожной сети города Державинск Жаркаинского района
63500,0
Средний ремонт улицы Комсомольская, Ишимская, Набережная, Смагулова города Державинск, Жаркаинский район, Акмолинской области
199670,0
Целевые трансферты на развитие
428006,0
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
428006,0
Реконструкция системы водоснабжения из подземных источников села Шойындыколь Жаркаинского района
268078,0
Строительство инженерных сетей и благоустройство к 80-ти квартирному жилому дому (позиция 8) в микрорайоне "Молодежный" города Державинск Жаркаинского района
19588,0
Строительство инженерных сетей к врачебной амбулатории в с.Пятигорская Жаркаинского района
96300,0
Реконструкция системы водоснабжения (3 очередь) г.Державинск
40000,0
Реконструкция 80-ти квартирного жилого дома (позиция 8) в мкр. "Молодежный" города Державинск Жаркаинского района
4040,0

140000,0
"Коммунсервис" ШЖҚ МКК-ның материалдық-техникалық базасын нығайту
115129,0
Жарқайың ауданы Державин қаласының көше-жол желісін ағымдағы жөндеу
63500,0
Ақмола облысы, Жарқайың ауданы, Державин қаласының Комсомольская, Ишимская, Жағалау, Смағұлов көшелерін орташа жөндеу
199670,0
Нысаналы даму трансферттерi
428006,0
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
428006,0
Жарқайың ауданы Шойындыкөл ауылының жер асты су көздерінен сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту
268078,0
Жарқайың ауданы Державин қаласындағы "Молодежный" шағын ауданындағы сексен пәтерлі тұрғын үйге (8 -позиция) абаттандыру және инженерлік желілерің құрылысы
19588,0
Жарқайың ауданы Пятигорское ауылындағы дәрігерлік амбулаторияға инженерлік желілер салу
96300,0
Ақмола облысы, Жарқайың ауданы, Державин қаласының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту (3-кезек)
40000,0
Жарқайың ауданы Державин қаласындағы "Молодежный" шағын ауданындағы 80 пәтерлі тұрғын үй құрылысы (8- позиция)
4040,0