О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 8С25-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 602 885,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 534 945,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 380, тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 045 560,4 тысяч тенге;
2) затраты – 2 611 791,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 130,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 218,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 087,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -43 036,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 43 036,5 тысяч тенге:
поступление займов – 45 218,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 087,5 тысяч тенге;

2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С25-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 488 197,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 500 631,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 380,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 965 186,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 497 103,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 130,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45 218,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 087,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -43 036,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43 036,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 45 218,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 087,5 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 8 906,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18.08.2025 № 8С32-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2025 год в сумме 710 276,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 137 362,0 тысячи тенге, в том числе:
село Абай

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 906,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 26.06.2025 № 8С30-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2025 жылға 710 276,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 137362,0 мың теңге сомасындағы субвенция көлемінің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Абай ауылы

5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов и сел, согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5-қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 12 191,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 2 000,0 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Егиндыкольского районного маслихата К.Шинтемиров
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного маслихата

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу сомалары 12 191,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. Жергілікті атқарушы органның 2025 жылға арналған резерві 2 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық мәслихатының төрағасы Қ.Шынтеміров
Егіндікөл аудандық
мәслихатының

от 24 декабря 2024 года
№ 8С25-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18.08.2025 № 8С32-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
301 214,0
Целевые текущие трансферты
255 996,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий

2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С25-2 шешіміне4 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 26.06.2025 № 8С30-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
305 138,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
259 920,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға

1 191,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
3 924,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 943,0
На приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
246 938,0
Бюджетные кредиты
45 218,0
в том числе:
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
45 218,0
Приложение 5 к решению
Егиндыкольского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 8С25-2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18.08.2025 № 8С32-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1 079 288,4
Целевые текущие трансферты
942 513,5
в том числе:
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 823,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
5 375,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
12 739,7
На выплату государственной адресной социальной помощи
3 200,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан
1 611,4
На социальную поддержку пожилых людей
9 400,0
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
168 944,0
На текущий ремонт автомобильных дорог
70 826,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
302 081,0
На текущий ремонт объектов водоснабжения
141 299,3
На жилищно-коммунального хозяйство
85 152,1
На приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
137 062,0
Целевые трансферты на развитие
136 774,9
в том числе:
На строительство жилья коммунального жилищного фонда
100 068,8
На развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
36 706,1
Приложение 6 к решению
Егиндыкольского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 8С25-2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2025 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18.08.2025 № 8С32-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
124 804,8
Целевые текущие трансферты
124 804,8
в том числе:
На дополнительные денежные выплаты
9 383,3
На обеспечение деятельности акима села
8 426,5
На жилищно-коммунальное хозяйство
90 881,9
На транспорт и коммуникации
16113,1

1 191,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
7 848,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
3 943,0
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
246 938,0
Бюджеттік несиелер
45 218,0
оның iшiнде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
45 218,0
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С25-2 шешіміне
5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 26.06.2025 № 8С30-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
994 990,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
853 863,4
оның iшiнде:
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
4 823,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
5 375,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
8 611,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
3 200,0
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
1 710,0
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін
9 400,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
168 944,0
Автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге
70 826,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
252 081,0
Cумен жабдықтау объектілерін ағымдағы жөндеуге
141 299,3
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
50 532,1
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
137 062,0
Нысаналы даму трансферттерi
141 126,8
оның iшiнде:
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға
102 068,8
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және жайластыру
39 058,0
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоксандағы
№ 8С25-2 шешіміне
6 қосымша
Аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне 2025 жылдарға арналған нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 26.06.2025 № 8С30-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
106 175,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
106 175,6
оның iшiнде:
Қосымша ақшалай төлемдерге
9 383,3
Ауыл әкімінің қызметін қамтамасыз етуге
8 426,5
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
83 227,7
Көлiк және коммуникацияға
5 138,1