О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 8С25-2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 641 151,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 534 945,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 455,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 083 750,4 тысяч тенге;
2) затраты – 2 650 057,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 130,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 218,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 087,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -43 036,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
43 036,5 тысяч тенге:
поступление займов – 45 218,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 087,5 тысяч тенге;

2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С25-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 641 151,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 534 945,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 455,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 083 750,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 650 057,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 130,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45 218,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 087,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -43 036,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43 036,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 45 218,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 087,5 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 8 906,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18.11.2025 № 8С34-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2025 год в сумме 710 276,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 137 362,0 тысячи тенге, в том числе:
село Абай

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 906,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 18.11.2025 № 8С34-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2025 жылға 710 276,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 137362,0 мың теңге сомасындағы субвенция көлемінің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Абай ауылы

5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов и сел, согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5-қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 12 191,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 2 000,0 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Егиндыкольского районного маслихата К.Шинтемиров
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного маслихата

7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу сомалары 12 191,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. Жергілікті атқарушы органның 2025 жылға арналған резерві 2 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық мәслихатының төрағасы Қ.Шынтеміров
Егіндікөл аудандық
мәслихатының

983 226,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
46 804,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
46 804,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
220 392,8
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
214 637,8
003
Капитальные расходы государственного органа
5 755,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64 899,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47 882,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
270,8
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
18,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
16 728,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
651 129,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
47 277,1
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
172 452,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
431 400,5
02
Оборона
4 179,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 179,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 030,1
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 994,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
155,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
125 657,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125 657,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32 485,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

983 226,0
01
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
46 804,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
46 804,0
01
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
220 392,8
01
122
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
214 637,8
01
122
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 755,0
01
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64 899,6
13
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 882,0
01
459
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
270,8
01
459
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
18,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
16 728,8
13
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
651 129,6
13
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 277,1
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
172 452,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
431 400,5
02
Қорғаныс
4 179,2
02
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 179,2
02
122
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 030,1
02
122
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 994,1
02
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
155,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
125 657,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125 657,9
06
451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 485,9
06
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

от 24 декабря 2024 года
№ 8С25-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18.11.2025 № 8С34-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
297 290,0
Целевые текущие трансферты
252 072,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий

2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С25-2 шешіміне
4 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 18.11.2025 № 8С34-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
297 290,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
252 072,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға

1 191,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 943,0
На приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
246 938,0
Бюджетные кредиты
45 218,0
в том числе:
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
45 218,0
Приложение 5 к решению
Егиндыкольского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 8С25-2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 18.11.2025 № 8С34-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

1 191,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
3 943,0
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
246 938,0
Бюджеттік несиелер
45 218,0
оның iшiнде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
45 218,0
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С25-2 шешіміне
5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 18.11.2025 № 8С34-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы