О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 29/2.
В соответствии с подпунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 13 952 605,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 728 499,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 117,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 306 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 905 989,0 тысяч тенге;
2) затраты – 14 327 334,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 195,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 178 906,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 115 711,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 437 924,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 437 924,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2025 № 42/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
3. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселка, сельских округов на 2025 год согласно приложению 6.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом по бюджетным кредитам в сумме 115 711,0 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 60 020,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия в сумме 232 643,0 тысячи тенге.

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 571 112,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 797 948,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 668,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 307 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 451 496,8 мың теңге;
2) шығындар – 17 145 915,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 195,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 178 906,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 115 711,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 637 997,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 637 997,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің шығындар құрамынан кент, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылғаны 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органның жоғары бюджеттің алдында 115 711,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер бойынша қарыз өтелуі ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 60 020,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 232 643,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көзделгені ескерілсін.

8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сельских округов в сумме 700 996,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Аршалы – 187 913,0 тысяч тенге;
Ижевскому сельскому округу – 48 919,0 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы – 80 348,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 34 266,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 321,0 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 33 324,0 тысяч тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 51 826,0 тысяч тенге;
сельскому округу Елтоқ – 42 026,0 тысяч тенге;

8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 700 996,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кентіне – 187 913,0 мың теңге;
Ижев ауылдық округіне – 48 919,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне – 50 348,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 34 266,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 321,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 33 324,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 51 826,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 42 026,0 мың теңге;

466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
48 843,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
48 842,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1,0
12
Транспорт и коммуникации
6 387,2
1
Автомобильный транспорт
6 387,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 387,2
023
Обеспечение функционированя автомобильных дорог
4 337,2
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 050,0
13
Прочие
2 575 991,8
9
Прочие
2 575 991,8
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12 986,0
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
12 986,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
60 203,8
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
183,8
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
60 020,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 502 802,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
900 000,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 602 802,0
14
Обслуживание долга
5 194,0
1
Обслуживание долга
5 194,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 194,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
5 194,0
15
Трансферты
1 204 947,0
1
Трансферты
1 204 947,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 204 947,0
007
Бюджетные изъятия
232 643,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
55 320,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48 819,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
6 501,0
12
Көлiк және коммуникация
4 339,2
1
Автомобиль көлiгi
4 339,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 339,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 337,2
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2,0
13
Басқалар
4 762 958,6
9
Басқалар
4 762 958,6
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 986,0
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
12 986,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
58 106,5
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу
1,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
58 105,5
466
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4 691 866,1
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
3 085 432,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 606 434,1
14
Борышқа қызмет көрсету
5 506,3
1
Борышқа қызмет көрсету
5 506,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 506,3
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
5 506,3
15
Трансферттер
1 309 558,9
1
Трансферттер
1 309 558,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 309 558,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
83 131,1
007
Бюджеттік алып коюлар
232 643,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

139 600,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
26 024,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
47 422,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47 422,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 744,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
678,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
141 968,0
2
Коммунальное хозяйство
96 172,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
96 172,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
96 172,0
3
Благоустройство населенных пунктов
45 796,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45 796,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
45 796,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
764 333,0
1
Деятельность в области культуры
394 774,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
394 774,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
394 774,0
2
Спорт
43 695,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
43 695,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
15 611,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
28 084,0
3
Информационное пространство
186 086,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
36 383,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
36 383,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
149 703,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
135 705,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
13 998,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства

139 600,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
26 024,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
47 422,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47 422,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 744,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
678,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
141 968,0
2
Коммуналдық шаруашылық
96 172,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
96 172,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
96 172,0
3
Елді-мекендерді көркейту
45 796,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45 796,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
45 796,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
764 333,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
394 774,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
394 774,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
394 774,0
2
Спорт
43 695,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
43 695,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
15 611,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
28 084,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
186 086,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
36 383,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
36 383,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
149 703,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
135 705,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
13 998,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер

1 233 298,0
007
Бюджетные изъятия
408 090,0
038
Субвенции
825 208,0
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 29/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
2 189 963,0
Целевые текущие трансферты
47 170,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46 252,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственной адресной социальной помощи
33 205,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республики Казахстан, в том числе:
13 047,0
Увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники)
12 220,0
Санаторно-курортное лечение детям с ментальным нарушением
827,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
918,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
918,0
Целевые трансферты на развитие
1 963 887,0
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 963 887,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в селе Костомар Аршалынского района Акмолинской области (линии электропередач)
592 990,0
Строительство Центра досуга на 150 мест в селе Жибек жолы Аршалынского района
141 101,0
Строительство Физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
729 796,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры (доржно-уличные сети) (корректировка), расположенные по адресу: Булаксайский сельский округ села Костомар Аршалынского района Акмолинской области
500 000,0
Бюджетные кредиты
178 906,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
178 906,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
178 906,0
Приложение 5 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 24 декабря 2023 года
№ 29/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
7 894 932,0
Целевые текущие трансферты
1 144 146,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
158 358,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 717,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на социальное обеспечение лиц с инвалидностью

1 233 298,0
007
Бюджеттік алып коюлар
408 090,0
038
Субвенциялар
825 208,0
IІІ. Таза бюджеттiк кредиттеу
0
Бюджеттiк кредиттер
0
IV.Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29/2 шешіміне
4 қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сома
мың тенге
1
2
Барлығы
4 426 859,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
13 965,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Барлығы
13 047,0
Мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектер)қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
12 220,0
Ақыл-ой кемістігі бар балаларға санаторий-курорттық емдеу
827,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
918,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
918,0
Нысаналы даму трансферттері
4 233 988,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4 233 988,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Қостомар ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (электр беру желілері) салу
532 990,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында 150 орындық демалыс орталығын салу
21 478,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
729 796,0
Аршалы ауданы Аршалы кентінде 300 орындық мәдениет үйін салу
77 842,0
Аршалы ауданы Аршалы кентінде 300 орындық мәдениет үйін салу
36 450,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Қостомар ауылының Бұлақсай ауылдық округі мекенжайында орналасқан инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылым (жол-көше желілері) салу (түзету)
2 835 432,0
Бюджеттік кредиттер
178 906,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
178 906,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
178 906,0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29/2 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сома
мың тенге
1
2
Барлығы
8 203 543,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 676 500,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140 295,3
Мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмірін жақсартуға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу

596 884,0
Строительство Дома культуры на 300 мест в поселке Аршалы
38 915,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в микрорайонах 1,3,4,6,7 и 8 в селе Жибек жолы Аршалынского района (улично-дорожная сеть)
1 000 000,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в селе Жалтырколь сельского округа Жибек жолы Аршалынского района (улично-дорожные сети)
1 000 000,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в селе Костомар Аршалынского района (дорожные-уличные сети)
400 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 640 539,0
Строительство газоснабжения в поселке Аршалы Аршалынского района Акмолинской области
332 953,0
Строительство подводящего газопровода в селе Жибек жолы, селе Жалтырколь Аршалынского района Акмолинской области
2 307 586,0
Приложение 6 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 29/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов на 2025 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2025 № 42/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
Целевые текущие трансферты
1 233 630,9
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 200 743,5
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жалтырколь Аршалынского района
879 252,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
20 350,0
На устройство спортивной игровой площадки на станции Анар
1 000,0
На содержание внутрипоселковых дорог в зимний период Анарского сельского округа
1 000,0
На оплату за уличное освещение и энергопотери в поселке Аршалы
10 000,0
На обустройство парка и придомовых территорий 1 микрорайона поселка Аршалы
10 000,0
Текущий ремонт светильников уличного освещения поселка Аршалы

596 884,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы 1,3,4,6,7 және 8 шағын аудандарда инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желісі) салу
1 000 000,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылдық округінің Жалтыркөл ауылында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желілері) салу
1 000 000,0
Аршалы ауданы Арнасай ауылындағы дәрігерлік амбулаторияға инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым салу
41 958,1
Аршалы кентінде 300 орындық мәдениет үйін салу
38 915,0
Шағын аудан үшін су тарту және су құбыры құрылыстарын салу Жібек жолы ауылында 6,7,8 а
50 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 675 471,9
Ақмола облысы Аршалы ауданы Аршалы кентінде газбен жабдықтау құрылысы
332 953,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында, Жалтыркөл ауылында газ құбырын салу
2 183 132,1
Аршалы ауданы Ақбұлақ ауылында газбен жабдықтау құрылысы
50 000,0
Елток ауылдық округінің "AQMOLA" индустриялық аймағында су құбыры желілерін салу
109 386,8
Аршалы аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29/2 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сумма
тысяч тенге
1
2
Барлығы
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 395 014,8
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 361 808,4
Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
879 252,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
20 350,0
Писарев көшесі 1100 м, Тәуелсіздік көшесі 780 м, Восточная көшесі 800 м, Оңтүстік-Восточная көшесі 640 м, Коммунальная көшесі 350 м, Гранитная көшесі 300 м, Целинная көшесі 500 м, Заречная көшесі 700 м Аршалы ауданы Аршалы ауылы бойынша автомобиль жолын орташа жөндеу
150 000,0
Анар станциясындағы спорттық ойын алаңын орнатуға
1,0
Анар ауылдық округінің қысқы кезеңінде кентішілік жолдарды ұстауға
1 000,0
Аршалы кентіндегі көшені жарықтандыру және энергия шығыны үшін ақы төлеуге
1 885,0
Көше жарығы шамдарына арналған тіректерді жалға алу үшін ақы төлеуге
430,9
Аршалы кентіндегі ПЛ-14 көшесіндегі көше жарығын ағымдағы жөндеуге
7 684,1
Аршалы кентінің 1 шағын ауданында саябақ пен үй маңындағы аумақтарды жайластыруға
1,0
Аршалы кентіндегі бейнебақылау жүйесін ағымдағы жөндеуге
9 999,0
Аршалы кентінің көше жарықтандыру шамдарын ағымдағы жөндеуге

50 589,7
На изготовление сметной документации на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Ижевское
3 382,7
На изготовление спортивной игровой площадки в селе Михайловка
1 000,0
На проведения мероприятий посвященных празднованию Наурыз мейрамы в поселке Аршалы
3 000,0
На приобретение и установку ламп уличного освещения для сельского округа Турген
2 000,0
На изготовление и установку спортивной игровой площадки в селе Костомар
10 452,0
На очистку и вывоз снега в Булаксайском сельском округе
4 000,0
На текущий ремонт уличного освещения станции Бабатай
8 000,0
На очистку и вывоз снега в сельском округе Арнасай
4 000,0
На устройство спортивной игровой площадки в селе Берсуат
1 000,0
На вывоз и очистку снега в сельском округе Жибек жолы
100 000,0
На текущий ремонт резервуаров чистой воды на ст.Сараба
7 137,0
На приобретение водяного насоса для аппарата акима Анарского сельского округа
1 180,0
На вывоз несанкционированной свалки аппарата акима Михайловского сельского округа
3 500,0
На содержание дорог в летний период (грейдерование и подсыпка щебнем) аппарата акима Сарабинского сельского округа
2 000,0
Текущий ремонт уличного освещения с.Актасты Акбулакского сельского округа
4 256,0
Отсыпка внутрипоселковых дорог станции Шептыкуль Ижевского сельского округа
15 744,0
На установку флагштока с механизированным подъемом флага на площади поселка Аршалы
0,4
На установку светильников села Койгельды сельского округа Елток
3 000,0
На погашение задолженности по проведению мероприятий посвященных празднованию Наурыз мейрам в п.Аршалы
30 000,0
Грейдерование дорог села Актасты Акбулакского сельского округа
7 500,0
Текущий ремонт уличного освещения с. Костомар Булаксайского сельского округа
12 958,3
На установку автобусной остановки в с. Костомар Булаксайского сельского округа
1 800,0
Текущий ремонт водопроводных сетей на ст.Сараба
2 641,4
Аппарат акима района (города областного значения)
32 887,4
На фонд оплаты труда, командировочные расходы и оплату за обучение главного специалиста впервые принятого на государственную службу для аппарата акима Сарабинского сельского округа
3 699,0
На приобретение служебного автотранспорта для аппарата акима Сарабинского сельского округа
5 818,0
На текущий ремонт фасада административного здания аппарата акима Берсуатского сельского округа
11 956,0
На выплату командировочных расходов для аппарата акима сельского округа Турген
541,2
На оплату обучения государственных служащих для сельского округа Турген
456,9
На текущий ремонт окон административного здания аппарата акима Берсуатского сельского округа
10 416,3

50 589,7
Ижев ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге сметалық құжаттама дайындауға
2 337,5
Михайлов ауылында спорттық ойын алаңын дайындауға
0,1
Аршалы кентінің Наурыз мейрамын мерекелеуге арналған іс шараларды өткізуге
3 000,0
Түрген ауылдық округі үшін көше жарықтандыру шамдарын сатып алуға және орнатуға
2 000,0
Қостомар ауылында спорттық ойын алаңын дайындауға және орнатуға
10 452,0
Бұлақсай ауылдық округінде қарды тазарту және шығаруға
4 000,0
Бабатай станциясының көше жарығын ағымдағы жөндеуге
8 000,0
Арнасай ауылдық округінде қарды тазалау және шығаруға
4 000,0
Берсуат ауылында спорттық ойын алаңын орнатуға
1,0
Жібек жолы ауылдық округіндегі бөгетті әкетуге және тазартуға
100 000,0
Сараба станциясындағы таза су резервуарларын ағымдағы жөндеуге
7 137,0
Анар ауылдық округі әкімі аппараты үшін су сорғысын сатып алуға
1 180,0
Михайлов ауылдық округі әкімі аппаратының рұқсат етілмеген қоқыс үйіндісін әкетуге
3 125,0
Сараба ауылдық округі әкімі аппаратының жазғы кезеңде жолдарды ұстауға (грейдерлеу және қиыршық тас себу)
2 000,0
Ақбұлақ ауылдық округінің Ақтасты ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеу
4 256,0
Ижевска ауылдық округінің Шоптыкөл станциясының кентішілік жолдарын толтыру
15 727,4
Елтоқ ауылдық округінің Қойгелді ауылының шамдарын орнатуға
3 000,0
Аршалы кентінде Наурыз мейрамына арналған іс-шараларды өткізу бойынша берешекті өтеуге
30 000,0
Бұлақсай ауылдық округінің Қостомар ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеу
12 958,3
Бұлақсай ауылдық округінің Қостомар ауылында автобус аялдамасын орнатуға
1 800,0
Сараба станциясындағы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
2 641,4
Жібек жолы кентінде қысқы кезеңде жолдарды күтіп ұстауға
20 000,0
Бұлақсай ауылдық округінде қысқы кезеңде жолдарды күтіп ұстауға
3 000,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала)әкімінің аппараты
33 206,4
Сараба ауылдық округі әкімі аппараты үшін алғаш рет мемлекеттік қызметке қабылданған бас маманның еңбекақы төлеу қорына, іссапар шығыстарына және оқу ақысына
3 699,0
Сараба ауылдық округі әкімі аппараты үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
5 818,0
Бірсуат ауылдық округі әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратының қасбетін ағымдағы жөндеуге
11 956,3
Түрген ауылдық округі әкімі аппараты үшін іссапар шығыстарын төлеуге
78,0
Түрген ауылдық округі үшін мемлекеттік қызметшілерді оқытуға ақы төлеуге
456,9
Берсуат ауылдық округі әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратының терезелерін ағымдағы жөндеуге
10 416,0
Ақбұлақ ауылдық округінің штат санының өзгеруіне байланысты еңбекақы төлеу қорына
782,2