О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 29/2.
В соответствии с подпунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 16 571 112,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 797 948,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 668,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 307 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 451 496,8 тысяч тенге;
2) затраты – 17 145 915,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 195,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 178 906,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 115 711,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 637 997,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 637 997,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2025 № 44/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2025 год согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
3. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселка, сельских округов на 2025 год согласно приложению 6.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом по бюджетным кредитам в сумме 115 711,0 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 60 020,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия в сумме 232 643,0 тысячи тенге.

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 571 112,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 797 948,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 668,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 307 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 451 496,8 мың теңге;
2) шығындар – 17 145 915,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 195,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 178 906,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 115 711,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 637 997,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 637 997,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің шығындар құрамынан кент, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылғаны 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органның жоғары бюджеттің алдында 115 711,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер бойынша қарыз өтелуі ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 60 020,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 232 643,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көзделгені ескерілсін.

8. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сельских округов в сумме 700 996,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Аршалы – 187 913,0 тысяч тенге;
Ижевскому сельскому округу – 48 919,0 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы – 80 348,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 34 266,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 321,0 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 33 324,0 тысяч тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 51 826,0 тысяч тенге;
сельскому округу Елтоқ – 42 026,0 тысяч тенге;

8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 700 996,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кентіне – 187 913,0 мың теңге;
Ижев ауылдық округіне – 48 919,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне – 50 348,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 34 266,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 321,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 33 324,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 51 826,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 42 026,0 мың теңге;

13 756,3
005
Государственная адресная социальная помощь
13 756,3
2
Социальная помощь
386 007,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
382 391,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
85 226,2
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
89 757,9
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
983,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134 533,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
71 890,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 616,7
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 616,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
47 396,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47 396,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 949,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
567,2
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
880,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 809 342,8
1
Жилищное хозяйство
2 953 644,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 751,1
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
3 751,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 949 893,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1,0

13 756,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13 756,3
2
Әлеуметтiк көмек
386 007,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
382 391,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
85 226,2
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
89 757,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
983,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134 533,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
71 890,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 616,7
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
3 616,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
47 396,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47 396,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 949,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
567,2
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
880,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 809 342,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 953 644,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 751,1
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
3 751,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 949 893,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1,0

85 235,4
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
29 810,2
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
142 810,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
44 397,6
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
98 412,5
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 570 099,1
1
Топливо и энергетика
4 001,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4 001,0
009
Развитие теплоэнергетической системы
4 001,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
2 566 098,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 566 097,1
036
Развитие газотранспортной системы
2 566 097,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1,0
036
Развитие газотранспортной системы
1,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
117 472,8
1
Сельское хозяйство
1,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
117 471,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
65 320,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
65 320,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
52 151,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
52 151,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 320,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 320,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
55 320,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
48 819,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

85 235,4
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
29 810,2
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
142 810,1
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 397,6
032
Ағымдағы нысаналы трансферттер тұрақты бюджеттерге қарағанда төмен
98 412,5
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 570 099,1
1
Отын және энергетика
4 001,0
466
Ауданның (облыстық маңыз бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4 001,0
009
Жылу энергетикалық жүйесін дамыту
4 001,0
9
Отын энергетика кешені және жерқойнауын пайдалану саласындағы өзгеде қызметтер
2 566 098,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 566 097,1
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2 566 097,1
466
Ауданның (облыстық маңыз бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
117 472,8
1
Ауыл шаруашылығы
1,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1,0
10
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
117 471,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
65 320,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
65 320,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
52 151,8
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 151,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 320,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 320,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
55 320,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48 819,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
368 949,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
368 949,0
2
Спорт
37 692,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
37 692,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
10 611,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
27 081,0
3
Информационное пространство
183 618,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
34 650,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
34 650,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
148 968,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
134 970,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
13 998,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
136 574,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
100 719,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма
81 250,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19 469,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
35 855,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
35 855,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
128 899,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
128 899,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
76 000,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
76 000,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
52 899,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
52 899,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 228,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44 228,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
368 949,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
368 949,0
2
Спорт
37 692,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
37 692,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
10 611,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
27 081,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
183 618,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
34 650,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
34 650,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
148 968,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
134 970,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
13 998,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
136 574,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
100 719,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 250,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19 469,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
35 855,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 855,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
128 899,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
128 899,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
76 000,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
76 000,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
52 899,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 899,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 228,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44 228,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

827,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
918,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
918,0
Целевые трансферты на развитие
4 233 988,0
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4 233 988,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в селе Костомар Аршалынского района Акмолинской области (линии электропередач)
532 990,0
Строительство Центра досуга на 150 мест в селе Жибек жолы Аршалынского района
21 478,0
Строительство Физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
729 796,0
Строительство дома культуры на 300 мест в поселке Аршалы Аршалынского района
77 842,0
Строительство дома культуры на 300 мест в поселке Аршалы Аршалынского района
36 450,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры (дорожно-уличные сети) (корректировка), расположенные по адресу: Булаксайский сельский округ села Костомар Аршалынского района Акмолинской области
2 835 432,0
Бюджетные кредиты
178 906,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
178 906,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
178 906,0
Приложение 5 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 24 декабря 2023 года
№ 29/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2025 № 44/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
8 203 543,8
Целевые текущие трансферты
1 676 500,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
140 295,3
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на социальное обеспечение лиц с инвалидностью
35 937,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
80 448,8
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи

827,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
918,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
918,0
Нысаналы даму трансферттері
4 233 988,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4 233 988,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Қостомар ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (электр беру желілері) салу
532 990,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында 150 орындық демалыс орталығын салу
21 478,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
729 796,0
Аршалы ауданы Аршалы кентінде 300 орындық мәдениет үйін салу
77 842,0
Аршалы ауданы Аршалы кентінде 300 орындық мәдениет үйін салу
36 450,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Қостомар ауылының Бұлақсай ауылдық округі мекенжайында орналасқан инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылым (жол-көше желілері) салу (түзету)
2 835 432,0
Бюджеттік кредиттер
178 906,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
178 906,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
178 906,0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29/2 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сома
мың тенге
1
2
Барлығы
8 203 543,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 676 500,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
140 295,3
Мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмірін жақсартуға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
35 937,0
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына коммуналдық қызметтерді төлеуге және бюджет қаражаты есебінен отын сатып алуға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
80 448,8
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге мемлекеттік атаулы көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу

9 400,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на социальную помощь отдельным категориям граждан, в том числе:
7 018,7
На единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2 654,1
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств
491,5
На выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
3 637,1
На возмещение затрат на саноторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
236,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на социальную поддержку пожилых людей, в том числе:
7 490,8
На возмещение затрат на саноторно-курортное лечение пенсионеров
7 490,8
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей и плана детальной планировки индустриальной зоны в том числе:
5 000,0
План детальной планировки индустриальной зоны в селе Елток
5 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 518 218,7
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение льготного проезда
3 616,7
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
1 049 602,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
20 350,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жалтырколь Аршалынского района
879 252,0
Средний ремонт автомобильной дороги по улице Писарева 1100 м, улице Tayeлсыздык 780 м, улице Восточная 800 м, улице Юго-Восточная 640 м, улице Коммунальная 350 м, улице Гранитная 300 м, улице Целинная 500 м, улице Заречная 700 м села Аршалы, Аршалынского района
150 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам наукрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства в том числе:
175 000,0
Укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Аршалы Су-2030"
175 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на развитие жилищно-коммунального хозяйства в том числе:
250 000,0
Текущий ремонт котельных поселка Аршалы
250 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на ремонт системы водоснабжения и водоотведения в том числе:
40 000,0
Текущий ремонт водопроводных сетей в селе Акбулак, Аршалынского района
40 000,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12 986,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в том числе:
12 986,0
Капитальный ремонт Анарского сельского клуба станции Анар Аршалынского района
12 986,0
Целевые трансферты на развитие

9 400,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
7 018,7
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
2 654,1
Басқа мемлекеттердің аумағындағыевых қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
491,5
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
3 637,1
Басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
236,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге қарттарды әлеуметтік қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
7 490,8
Зейнеткерлерді санаторлық-курорттық емдеуге жұмсалған шығындарды өтеуге
7 490,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5 000,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге, инженерлік желілерді түгендеуге және индустриялық аймақты егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарын әзірлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
5 000,0
Елтоқ ауылындағы индустриялық аймақтың егжей-тегжейлі жоспарлау жоспары
5 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 518 218,7
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
3 616,7
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
1 049 602,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
20 350,0
Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
879 252,0
Писарев көшесі 1100 м, Тәуелсіздік көшесі 780 м, Восточная көшесі 800 м, Оңтүстік-Восточная көшесі 640 м, Коммунальная көшесі 350 м, Гранитная көшесі 300 м, Целинная көшесі 500 м, Заречная көшесі 700 м Аршалы ауданы Аршалы ауылы бойынша автомобиль жолын орташа жөндеу
150 000,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайту оның ішінде:
175 000,0
"Аршалы Су-2030" ШЖҚ МКК материалдық-техникалық базасын нығайту
175 000,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
250 000,0
Аршалы кентінің қазандықтарын ағымдағы жөндеу
250 000,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу оның ішінде:
40 000,0
Аршалы ауданы, Ақбұлақ ауылындағы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
40 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 986,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
12 986,0
Аршалы ауданы Анар станциясының Анар ауылдық клубын күрделі жөндеу
12 986,0
Нысаналы даму трансферттері

6 527 043,8
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 851 571,9
Реконструкция разводящих сетей водосабжения в селе Жалтырколь Аршалынского района
462 104,0
Реконструкция ПС 110/35/10кВ "Новоалександровка" в селе Жибек жолы Аршалынского района
4 000,0
Разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство инженерных сетей и транспортной инфраструктуры индустриальной зоны 42 Разъезд сельского округа Елтоқ Аршалынского района Акмолинской области (водоснабжение)"
22 195,8
Разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство инженерных сетей и транспортной инфраструктуры индустриальной зоны 42 Разъезд сельского округа Елтоқ Аршалынского района Акмолинской области (электроснабжение)"
23 599,3
Разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство инженерных сетей и транспортной инфраструктуры индустриальной зоны 42 Разъезд сельского округа Елтоқ Аршалынского района Акмолинской области (дорога)"
36 936,0
Строительство линии электропередач в индустриальной зоне "AQMOLA" сельского округа Елтоқ
175 003,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры в селе Костомар Аршалынского района (дорожно-уличные сети)
250 000,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры в селе Костомар Аршалынского района Акмолинской области (линии электроснабжения)
100 000,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры в микрорайонах 6,7 и 8 села Жибек жолы Аршалынского района (водопроводные сети)
49 976,7
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры (линии электроснабжения) в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
596 884,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры в микрорайонах 1,3,4,6,7 и 8 в селе Жибек жолы Аршалынского района (улично-дорожная сеть)
1 000 000,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры в селе Жалтырколь сельского округа Жибек жолы Аршалынского района (улично-дорожные сети)
1 000 000,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры к врачебной амбулатории в селе Арнасай Аршалынского района
41 958,1
Строительство дома культуры на 300 мест в поселке Аршалы Аршалынского района
38 915,0
Строительство водозабора и водопроводных сооружений для мкр.6, 7, 8 а в селе Жибек жолы
50 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 675 471,9
Строительство газоснабжения в поселке Аршалы Аршалынского района Акмолинской области
332 953,0
Строительство подводящего газопровода в селе Жибек жолы, селе Жалтырколь Аршалынского района Акмолинской области

6 527 043,8
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 851 571,9
Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін реконструкциялау
462 104,0
Аршалы ауданы Жібек жолы а. "Новоалександровка" 110/35/10кВ КС қайта жаңарту
4 000,0
"Ақмола облысы Аршалы ауданы Елтоқ ауылдық округінің 42 разъезд индустриялық аймағының инженерлік желілері мен көлік инфрақұрылымын салу (сумен жабдықтау" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
22 195,8
"Ақмола облысы Аршалы ауданы Елтоқ ауылдық округінің 42 разъезд индустриялық аймағының инженерлік желілері мен көлік инфрақұрылымын салу (электрмен жабдықтау)" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
23 599,3
"Ақмола облысы Аршалы ауданы Елтоқ ауылдық округінің 42 разъезд индустриялық аймағының инженерлік желілері мен көлік инфрақұрылымын салу (жолдар)" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
36 936,0
"AQMOLA" индустриялық аймағында шырша а/о электр беру желісін салу
175 003,0
Аршалы ауданы Қостомар ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (жол-көше желілері) салу
250 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Қостомар ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (электрмен жабдықтау желілері) салу
100 000,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылының 6,7 және 8 шағын аудандарында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (су құбыры желілері) салу
49 976,7
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (электрмен жабдықтау желісі) салу
596 884,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы 1,3,4,6,7 және 8 шағын аудандарда инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желісі) салу
1 000 000,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылдық округінің Жалтыркөл ауылында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желілері) салу
1 000 000,0
Аршалы ауданы Арнасай ауылындағы дәрігерлік амбулаторияға инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым салу
41 958,1
Аршалы кентінде 300 орындық мәдениет үйін салу
38 915,0
Шағын аудан үшін су тарту және су құбыры құрылыстарын салу Жібек жолы ауылында 6,7,8 а
50 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 675 471,9
Ақмола облысы Аршалы ауданы Аршалы кентінде газбен жабдықтау құрылысы
332 953,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында, Жалтыркөл ауылында газ құбырын салу

2 183 132,1
Строительство газоснабжения в селе Акбулак Аршалынского района
50 000,0
Строительство водопроводных сетей в индустриальной зоне "AQMOLA" сельского округа Елток
109 386,8
Приложение 6 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 29/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов на 2025 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2025 № 44/2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
Целевые текущие трансферты

2 183 132,1
Аршалы ауданы Ақбұлақ ауылында газбен жабдықтау құрылысы
50 000,0
Елток ауылдық округінің "AQMOLA" индустриялық аймағында су құбыры желілерін салу
109 386,8
Аршалы аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29/2 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 09.12.2025 № 44/2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Атауы
Сумма
тысяч тенге
1
2
Барлығы
Ағымдағы нысаналы трансферттер

1 395 014,8
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 361 808,4
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жалтырколь Аршалынского района
879 252,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
20 350,0
Средний ремонт автомобильной дороги по улице Писарева 1100 м, улице Tayeлсыздык 780 м, улице Восточная 800 м, улице Юго-Восточная 640 м, улице Коммунальная 350 м, улице Гранитная 300 м, улице Целинная 500 м, улице Заречная 700 м села Аршалы, Аршалынского района
150 000,0
На устройство спортивной игровой площадки на станции Анар
1,0
На содержание внутрипоселковых дорог в зимний период Анарского сельского округа
1 000,0
На оплату за уличное освещение в поселке Аршалы
1 885,0
На оплату за аренду опор для светильников уличного освещения
430,9
На текущий ремонт уличного освещения в поселке Аршалы улице ПЛ-14
7 684,1
На обустройство парка и придомовых территорий 1 микрорайона поселка Аршалы
1,0
На текущий ремонт системы видеонаблюдения в поселке Аршалы
9 999,0
Текущий ремонт светильников уличного освещения поселка Аршалы
50 589,7
На изготовление сметной документации на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Ижевское
2 337,5
На изготовление спортивной игровой площадки в селе Михайловка
0,1
На проведения мероприятий посвященных празднованию Наурыз мейрамы в поселке Аршалы
3 000,0
На приобретение и установку ламп уличного освещения для сельского округа Турген
2 000,0
На изготовление и установку спортивной игровой площадки в селе Костомар
10 452,0
На очистку и вывоз снега в Булаксайском сельском округе
4 000,0
На текущий ремонт уличного освещения станции Бабатай
8 000,0
На очистку и вывоз снега в сельском округе Арнасай
4 000,0
На устройство спортивной игровой площадки в селе Берсуат
1,0
На вывоз и очистку снега в сельском округе Жибек жолы
100 000,0
На текущий ремонт резервуаров чистой воды на станции Сараба
7 137,0
На приобретение водяного насоса для аппарата акима Анарского сельского округа
1 180,0
На вывоз несанкционированной свалки аппарата акима Михайловского сельского округа
3 125,0
На содержание дорог в летний период (грейдерование и подсыпка щебнем) аппарата акима Сарабинского сельского округа
2 000,0
Текущий ремонт уличного освещения села Актасты Акбулакского сельского округа
4 256,0
Отсыпка внутрипоселковых дорог станции Шептыкуль Ижевского сельского округа
15 727,4
На установку светильников села Койгельды сельского округа Елток
3 000,0
На погашение задолженности по проведению мероприятий посвященных празднованию Наурыз мейрам в поселке Аршалы

1 395 014,8
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 361 808,4
Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
879 252,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
20 350,0
Писарев көшесі 1100 м, Тәуелсіздік көшесі 780 м, Восточная көшесі 800 м, Оңтүстік-Восточная көшесі 640 м, Коммунальная көшесі 350 м, Гранитная көшесі 300 м, Целинная көшесі 500 м, Заречная көшесі 700 м Аршалы ауданы Аршалы ауылы бойынша автомобиль жолын орташа жөндеу
150 000,0
Анар станциясындағы спорттық ойын алаңын орнатуға
1,0
Анар ауылдық округінің қысқы кезеңінде кентішілік жолдарды ұстауға
1 000,0
Аршалы кентіндегі көшені жарықтандыру және энергия шығыны үшін ақы төлеуге
1 885,0
Көше жарығы шамдарына арналған тіректерді жалға алу үшін ақы төлеуге
430,9
Аршалы кентіндегі ПЛ-14 көшесіндегі көше жарығын ағымдағы жөндеуге
7 684,1
Аршалы кентінің 1 шағын ауданында саябақ пен үй маңындағы аумақтарды жайластыруға
1,0
Аршалы кентіндегі бейнебақылау жүйесін ағымдағы жөндеуге
9 999,0
Аршалы кентінің көше жарықтандыру шамдарын ағымдағы жөндеуге
50 589,7
Ижев ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге сметалық құжаттама дайындауға
2 337,5
Михайлов ауылында спорттық ойын алаңын дайындауға
0,1
Аршалы кентінің Наурыз мейрамын мерекелеуге арналған іс шараларды өткізуге
3 000,0
Түрген ауылдық округі үшін көше жарықтандыру шамдарын сатып алуға және орнатуға
2 000,0
Қостомар ауылында спорттық ойын алаңын дайындауға және орнатуға
10 452,0
Бұлақсай ауылдық округінде қарды тазарту және шығаруға
4 000,0
Бабатай станциясының көше жарығын ағымдағы жөндеуге
8 000,0
Арнасай ауылдық округінде қарды тазалау және шығаруға
4 000,0
Берсуат ауылында спорттық ойын алаңын орнатуға
1,0
Жібек жолы ауылдық округіндегі бөгетті әкетуге және тазартуға
100 000,0
Сараба станциясындағы таза су резервуарларын ағымдағы жөндеуге
7 137,0
Анар ауылдық округі әкімі аппараты үшін су сорғысын сатып алуға
1 180,0
Михайлов ауылдық округі әкімі аппаратының рұқсат етілмеген қоқыс үйіндісін әкетуге
3 125,0
Сараба ауылдық округі әкімі аппаратының жазғы кезеңде жолдарды ұстауға (грейдерлеу және қиыршық тас себу)
2 000,0
Ақбұлақ ауылдық округінің Ақтасты ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеу
4 256,0
Ижевска ауылдық округінің Шоптыкөл станциясының кентішілік жолдарын толтыру
15 727,4
Елтоқ ауылдық округінің Қойгелді ауылының шамдарын орнатуға
3 000,0
Аршалы кентінде Наурыз мейрамына арналған іс-шараларды өткізу бойынша берешекті өтеуге

30 000,0
Текущий ремонт уличного освещения с. Костомар Булаксайского сельского округа
12 958,3
На установку автобусной остановки в с. Костомар Булаксайского сельского округа
1 800,0
Текущий ремонт водопроводных сетей на станции Сараба
2 641,4
На содержание дорог в зимний период в поселке Жибек жолы
20 000,0
На содержание дорог в зимний период в Булаксайском сельском округе
3 000,0
Аппарат акима района (города областного значения)
33 206,4
На фонд оплаты труда, командировочные расходы и оплату за обучение главного специалиста впервые принятого на государственную службу для аппарата акима Сарабинского сельского округа
3 699,0
На приобретение служебного автотранспорта для аппарата акима Сарабинского сельского округа
5 818,0
На текущий ремонт фасада административного здания аппарата акима Берсуатского сельского округа
11 956,3
На выплату командировочных расходов для аппарата акима сельского округа Турген
78,0
На оплату обучения государственных служащих для сельского округа Турген
456,9
На текущий ремонт окон административного здания аппарата акима Берсуатского сельского округа
10 416,0
На фонд оплаты труда в связи с изменением штатной численности Акбулакского сельского округа
782,2

30 000,0
Бұлақсай ауылдық округінің Қостомар ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеу
12 958,3
Бұлақсай ауылдық округінің Қостомар ауылында автобус аялдамасын орнатуға
1 800,0
Сараба станциясындағы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
2 641,4
Жібек жолы кентінде қысқы кезеңде жолдарды күтіп ұстауға
20 000,0
Бұлақсай ауылдық округінде қысқы кезеңде жолдарды күтіп ұстауға
3 000,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала)әкімінің аппараты
33 206,4
Сараба ауылдық округі әкімі аппараты үшін алғаш рет мемлекеттік қызметке қабылданған бас маманның еңбекақы төлеу қорына, іссапар шығыстарына және оқу ақысына
3 699,0
Сараба ауылдық округі әкімі аппараты үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
5 818,0
Бірсуат ауылдық округі әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратының қасбетін ағымдағы жөндеуге
11 956,3
Түрген ауылдық округі әкімі аппараты үшін іссапар шығыстарын төлеуге
78,0
Түрген ауылдық округі үшін мемлекеттік қызметшілерді оқытуға ақы төлеуге
456,9
Берсуат ауылдық округі әкімі аппаратының әкімшілік ғимаратының терезелерін ағымдағы жөндеуге
10 416,0
Ақбұлақ ауылдық округінің штат санының өзгеруіне байланысты еңбекақы төлеу қорына
782,2