О бюджете Кенесского сельского округа Аккольского района на 2025-2027 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2024 года № С 34-3.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кенесского сельского округа Аккольского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 446 055,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 884,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 780,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 422 390,8 тысяч тенге;
2) затраты – 446 297,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -242,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 242,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 06.08.2025 № С 43-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете Кенесского сельского округа на 2025-2027 годы из районного бюджета предусмотрена субвенция:

2025-2027 жылдарға арналған Ақкөл ауданы Кенес ауылдық округінің бюджетті туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С 34-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнiң 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақкөл ауданы Кеңес ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 446 055,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 884,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 780,3 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 422 390,8 мың теңге;
2) шығындар – 446 297,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -242,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 242,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 06.08.2025 № С 43-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Кеңес ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін:

2025 год – 39 468,0 тысяч тенге;
2026 год – 33 699,0 тысяч тенге;
2027 год – 33 693,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений бюджета Кенесского сельского округа на 2025 год, предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется решением акима Кенесского сельского округа.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Аккольского районного маслихата С.Абаханов
Приложение 1 к решению
Аккольского районного маслихата

2025 жылы – 39 468,0 мың теңге;
2026 жылы – 33 699,0 мың теңге;
2027 жылы – 33 693,0 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған Кеңес ауылдық округі бюджетінің түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Белгіленген сомадағы нысаналы трансферттерді бөлу Кеңес ауылдық округі әкімінің шешімімен анықталады.
4. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақкөл аудандық мәслихат төрағасы С.Абаханов
Ақкөл аудандық мәслихатының

от 25 декабря 2024 года
№ С 34-3
Целевые трансферты из областного бюджета бюджетам города районного значения, села, сельских округов на 2025 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 06.08.2025 № С 43-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
369 653,6
Целевые текущие трансферты
369 653,6
в том числе:
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
369 653,6
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
369 653,6
Приложение 5 к решению
Аккольского районного маслихата
от 25 декабря 2024 года

2024 жылғы 25 желтоқсандағы
С 34-3 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ бюджеттерiне нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 06.08.2025 № С 43-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
369 653,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
369 653,6
оның iшiнде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
369 653,6
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
369 653,6
Ақкөл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы

№ С 34-3
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам города районного значения, села, сельских округов на 2025 год
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 14.05.2025 № С 39-2 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 06.08.2025 № С 43-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
13 269,2
Целевые текущие трансферты
13 269,2
в том числе:
Аппарат акима Кенесского сельского округа Аккольского района
13 269,2
На текущие расходы государственного органа
5 798,5
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
110,0
Организация водоснабжения населенных пунктов
3 000,0
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1 687,2
Услуги по проведению экспертизы качества работ и материалов при ремонте дорог
873,5
На оплату электроэнергии по уличному освещению населенных пунктов
1 800,0

№ С 34-3 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ бюджеттерiне ағымдағы нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 5-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 14.05.2025 № С 39-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 06.08.2025 № С 43-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
13 269,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
13 269,2
оның iшiнде:
Ақкөл ауданының Кеңес ауылдық округі әкімінің аппараты
13 269,2
Мемлекеттік мекеменің ағымдағы шығындары үшін
5 98,5
Елді мекендерді аббаттандыру мен көгалдандыру
110,0
Елді мекендерді сумен жабдықтандыруды ұйымдастыру
3 000,0
Аудандық маңызы бар қалаларға, ауылдарға, кенттерде, ауылдық округтерде автомобильдар жолдарын күрделі және орташа жөндеу
1 687,2
Жолдарды жөндеу кезеңдегі жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізу бойынша қызметтер
873,5
Елді мекендерді көше жарығы бойынша электр энергиясын төлеуге
1 800,0